Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Sobota:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

77 4080586
darmowy numer z telefonu komórkowego: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witam na stronie Straży Miejskiej w Nysie. Straży, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

Wasz Komendant – Grzegorz Smoleń

Załączniki

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych.
22 KB

Na ratunek rybie!

12 Maj 2021 r. /  
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkanki Nysy, która w cieku wodnym przy ul. Grodzkiej zauważyła karpia. Nie byłoby by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w cieku był niski poziom wody, a karp nie mogąc się poruszać, leżał na boku. Ryba została przez nas zabrana i wypuszczona do stawu miejskiego.      
Redaktor: Administrator

Amator tulipanów.

11 Maj 2021 r. /  
Tulipanom rosnącym obok Urzędu Miejskiego nie oparł się pewien mężczyzna idący w niedzielę po godz. 1.00 w nocy ulicą Chodowieckiego w Nysie. Moment ten nagrały kamery monitoringu miejskiego. O całym zdarzeniu powiadomiony został dyżurny Policji. Przypominamy, że jest to wykroczenie z art. 144 Kodeksu Wykroczeń, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.
Redaktor: Administrator

Złapany przez fotopułapkę!

30 Kwiecień 2021 r. /  
Od dłuższego czasu dostawaliśmy sygnały od mieszkańców miasta dotyczące dużej ilości odpadów leżących pomiędzy wałem rzeki a garażami przy ul. Wyspiańskiego w Nysie.  Ponieważ śmieci przybywało, na pobliskim drzewie zamontowaliśmy fotopułapkę. Dzięki niej udało się złapać na gorącym uczynku osobę, która pięciokrotnie wyrzucała tam odpady. Za te wykroczenia nałożono na nią mandaty karne w łącznej kwocie 2.500 zł.
Redaktor: Administrator

Odpady w piecu

27 Kwiecień 2021 r. /  
W związku z podejrzeniem spalania odpadów podczas interwencji w dniu 16.03.2021r. w jednej z nieruchomości przy ul. Grodkowskiej w Nysie strażnicy miejscy pobrali próbkę popiołu. Przeprowadzona analiza próbki popiołu wykazała termiczne przekształcanie (spalanie) niedozwolonych substancji ( śmieci/odpady). Wobec tego faktu w dniu 26.04.202r. ukarano sprawcę mandatem karnym w wysokości 200zł.      
Redaktor: Administrator

Zabrano wraki

22 Kwiecień 2021 r. /  
W dniu 21.04.2021 r. wydaliśmy decyzję o zabraniu trzech pojazdów, których stan wskazywał, że są od dłuższego czasu nieużywane. Pojazdy zostały odholowane na parking Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nysie. Są to kolejne nieużywane pojazdy, które w tym roku zostały zabrane z naszych dróg.
Redaktor: Administrator

Podejrzenie spalania odpadów

21 Kwiecień 2021 r. /  
W dniu 20.04.2021r. otrzymaliśmy zgłoszenie od Państwowej Straży Pożarnej w Nysie, prowadzącej akcję gaśniczą pożaru sadzy w kominie w jednym z sołectw w Gminie Nysa. Zgłoszenie dotyczyło podejrzenia spalania odpadów w piecu przez mieszkańców budynku. W trakcie kontroli pobrano próbki popiołu z pieca. Analiza pobranego materiału wykaże, jakie materiały były spalane.
Redaktor: Administrator

Gruz na drodze

19 Kwiecień 2021 r. /  
W  sobotę 17 kwietnia 2021r. dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące wyrzucania odpadów w postaci gruzu budowlanego na drogę gruntową w miejscowości Hajduki Nyskie. Na miejscu potwierdzono, iż we wskazanym miejscu ktoś wyrzucił gruz z odpadami budowlanymi. Jak się okazało gruz ten pochodził z remontu jednego z domów. Na terenie posesji strażnicy zastali sprawcę, który przygotowywał kolejną partię gruzu do wywiezienia na drogę. Jak się później tłumaczył, gruz miał służyć do utwardzenia drogi. Sprawca wyrzucenia odpadów został ukarany mandatem karnym za to wykroczenie.
Redaktor: Administrator

Przyczepa na drodze

16 Kwiecień 2021 r. /  
W dniu dzisiejszym tj. 16.04.2021 r. Straż Miejska podjęła decyzję o zabraniu z drogi przyczepy kempingowej, którą ktoś pozostawił na drodze prowadzącej z miejscowości Głębinów do Wójcic. Przyczepa nie posiadała tablic rejestracyjnych i była otwarta, zaś przód przyczepy blokował przejazd.  
Redaktor: Administrator