Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Sobota:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

77 4080586
darmowy numer z telefonu komórkowego: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witam na stronie Straży Miejskiej w Nysie. Straży, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

Wasz Komendant – Grzegorz Smoleń

Spalanie odpadów zielonych to wykroc ...

25 Wrzesień 2020 r. /  
Z każdym dniem Straż Miejska w Nysie otrzymuje coraz więcej zgłoszeń związanych ze spalaniem odpadów zielonych w przydomowych ogródkach lub na ogrodach działkowych. W dniu wczorajszym za spalanie tych odpadów ukaraliśmy 2 osoby. Przypominamy, że jest to wykroczenie, za które sprawca może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości do 500 zł.
Redaktor: Administrator

Wrak przy ul. Sucharskiego

23 Wrzesień 2020 r. /  
W dniu 22.09.2020r. na nasze zlecenie został zabrany z drogi pojazd marki Alfa Romeo, który od dłuższego czasu stał nieużywany w podwórku przy ul. Sucharskiego w Nysie. Jest to kolejny pojazd, który został usunięty z drogi w tym roku.
Redaktor: Administrator

Stał na skrzyżowaniu

21 Wrzesień 2020 r. /  
W dniu 18.09.2020r. otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące stojącego od dłuższego czasu na skrzyżowaniu ul. Ligonia z ul. Batalionów Chłopskich w Nysie pojazdu marki VW. Ponieważ pojazd stał na skrzyżowaniu stwarzając zagrożenie w ruchu, na miejsce został wezwany holownik, który usunął pojazd z drogi.
Redaktor: Administrator

Akcja "Bezpieczne dziecko na drodze"

17 Wrzesień 2020 r. /  
Wczoraj odbyło się spotkanie funkcjonariusza Straży Miejskiej w Nysie z dziećmi z Przedszkola w Radzikowicach oraz z 2 grupami z Przedszkola w Goświnowicach. W ramach akcji „Bezpieczne dziecko na drodze” dzieciom przypomniano najważniejsze zasady poruszania się po drogach jako pieszy, jak również przypomniano o obowiązku jazdy w foteliku i w zapiętych pasach. Dodatkowo dzieci mogły zapoznać się z niektórymi znakami drogowymi, które mogą spotkać na swojej drodze idąc do przedszkola.  Strażnik Miejski opowiedział również dzieciom o tym jak działają odblaski i jak ważne jest ich noszenie, które wpływa na widoczność dzieci na drodze.  
Redaktor: Administrator

Zakaz ruchu

15 Wrzesień 2020 r. /  
Znaku „zakaz ruchu” nie zauważył pewien kierowca pozostawiając swój pojazd na nabrzeżu rzeki od strony ul. Wyspiańskiego w Nysie. Za to wykroczenie został ukarany przez Strażnika Miejskiego mandatem karnym w wysokości 100 zł. i 5 punktami karnymi.
Redaktor: Administrator

Nieporządek na działkach

10 Wrzesień 2020 r. /  
Straż Miejska podjęła interwencję związaną przepełnionymi kontenerami oraz z odpadami komunalnymi i zielonymi wyrzuconymi obok kontenerów na terenie działek przy ul. Jagiełły w Nysie. Zarządcy terenu nakazano uprzątnąć odpady.
Redaktor: Administrator

Demontaż pojazdu

9 Wrzesień 2020 r. /  
  W lipcu br. otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące odpadów leżących na drodze gminnej pomiędzy miejscowościami Hajduki Nyskie – Podkamień (o podrzuceniu tych odpadów pisaliśmy we wcześniejszych postach). Na poboczu drogi leżały różne odpady, m.in. części samochodowe. Strażnikom Miejskim udało się namierzyć właściciela tych części, który został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. za nieprzekazanie pojazdu do stacji demontażu. Nakazano również uprzątnąć odpady, co uczynił. Przypominamy, że  zgodnie z Ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, właściciel pojazdu może przekazać go wyłącznie do przedsiębiorcy  prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów, natomiast nieprzekazanie pojazdu podlega karze grzywny.
Redaktor: Administrator

Bezpieczna droga do szkoły

7 Wrzesień 2020 r. /  
Jak co roku Strażnicy Miejscy wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Codziennie rano przed godziną 8.00 przy przejściach dla pieszych pod szkołami podstawowymi w naszym mieście będzie można zobaczyć Strażnika Miejskiego, który ma za zadanie czuwać nad bezpieczeństwem przy szkole oraz będzie pomagał najmłodszym w bezpiecznym przejściu przez jezdnię.
Redaktor: Administrator