Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Sobota:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

77 4080586
darmowy numer z telefonu komórkowego: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witam na stronie Straży Miejskiej w Nysie. Straży, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

Wasz Komendant – Grzegorz Smoleń

Załączniki

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych.
22 KB

Nielegalne pozyskiwanie piasku.

23 Lipiec 2020 r. /  
W dniu wczorajszym “rozliczyliśmy” osobę odpowiedzialną za nielegalne pozyskiwanie piasku z terenu gminnego. Zdarzenie miało miejsce w dniu 07.07.2020 r. w okolicy sołectwa Sękowice.    
Redaktor: Administrator

Pomoc ptakowi.

21 Lipiec 2020 r. /  
W ubiegły piątek ok. godz 15.20 otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańców Nysy, że na terenie parku miejskiego leży ptak. Patrol SM Nysa przetransportował ptaka do lekarza weterynarii.  
Redaktor: Administrator

Droga gminna posprzątana.

16 Lipiec 2020 r. /  
Po naszej interwencji inwestor przywrócił porządek na drodze, którą zanieczyścił podczas remontu.
Redaktor: Administrator

Konar na dachu.

16 Lipiec 2020 r. /  
Wczoraj w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie od właściciela posesji przy ul. Podolskiej, gdzie odłamany konar spadł na zadaszenie. Powiadomiliśmy właściciela drzewa o konieczności usunięcia zagrożenia.
Redaktor: Administrator

Kolejne odpady.

14 Lipiec 2020 r. /  
Także wczoraj, po południu, po interwencji mieszkańca gminy Nysa, udaliśmy się na drogę polną prowadzącą do Sękowic. Po przybyciu na miejsce strażnicy, po przeszukaniu sterty odpadów, odnaleźli przedmioty, które pomogą nam w dotarciu do ewentualnego sprawcy. Dziękujemy za informację.    
Redaktor: Administrator

Podrzucanie odpadów.

14 Lipiec 2020 r. /  
Wczoraj, w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańca Nysy dotyczące podrzucenia odpadów na drodze polnej, łączącej Hajduki Nyskie z Podkamieniem. Sprawę przekazano odpowiednim służbom. Dziękujemy za informację.
Redaktor: Administrator

Uwaga konar!!!

13 Lipiec 2020 r. /  
W dniu dzisiejszym odebraliśmy informację od naczelnika jednego z wydziałów UM Nysa o zagrożeniu, które stwarza odłamany konar zalegający na jednej z alejek Parku Miejskiego. Teren zabezpieczono. Firma, która zajmuje się “obsługą” parku powiadomiona.
Redaktor: Administrator