Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Sobota:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

77 4080586
darmowy numer z telefonu komórkowego: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witam na stronie Straży Miejskiej w Nysie. Straży, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

Wasz Komendant – Grzegorz Smoleń

Załączniki

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych.
22 KB

Podniesiony poziom wód

19 Luty 2021 r. /  
Ze względu na alerty pogodowe i możliwość wystąpienia lokalnych podtopień, Straż Miejska w Nysie rozpoczęła monitorowanie wód w ciekach w zagrożonych rejonach Gminy Nysa.
Redaktor: Administrator

Akcja "Numeracja"

17 Luty 2021 r. /  
W związku z sygnałami, jakie otrzymuje Straż Miejska, dotyczącymi  problemów związanych z dojazdem do pacjentów przez karetki pogotowia ratunkowego, od dnia 12.02.2021r. Strażnicy Miejscy przeprowadzają kontrolę wywiązywania się z obowiązku umieszczania w odpowiednim miejscu a także utrzymania w należytym stanie tabliczki z  numerem porządkowym nieruchomości. Umieszczenie tabliczki z numerem porządkowym ułatwi dotarcie do osoby potrzebującej pomocy, dlatego też umieśćmy takie tabliczki w widocznym miejscu.  Akcja ta obejmie wszystkie miejscowości w Gminie Nysa.  
Redaktor: Administrator

Kontrola palenisk

15 Luty 2021 r. /  
W dniach 10-15.02.2021r. w związku z powiadomieniem o ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu Straż Miejska w Nysie zwiększyła ilość kontroli palenisk, czego wynikiem było pobranie 6 próbek popiołu do analizy.
Redaktor: Administrator

Akcja Zima

8 Luty 2021 r. /  
W związku z dużymi opadami śniegu jakie miały miejsce w nocy, strażnicy miejscy przypominali dzisiaj mieszkańcom naszego miasta o obowiązku odśnieżania chodników przylegających bezpośrednio do nieruchomości.      
Redaktor: Administrator

Zaśmiecony teren

5 Luty 2021 r. /  
W dniu 03.02.2021r. Strażnicy Miejscy stwierdzili zanieczyszczony teren kolejowy przy ul. Racławickiej w Nysie. Zobowiązano właścicieli do uprzątnięcia terenu.
Redaktor: Administrator

Z pracy Straży Miejskiej...

4 Luty 2021 r. /  
W dniu 03.02.2021r. Strażnicy Miejscy przy ul. Kraszewskiego oraz przy ul. Bukszpanowej w Nysie stwierdzili uszkodzone znaki drogowe. Powiadomiono zarządców dróg.
Redaktor: Administrator

Na kopercie.

2 Luty 2021 r. /  
W dniu 01.02.2020r. podejmowaliśmy interwencję odnośnie pojazdu stojącego na kopercie dla autobusów przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Krawieckiej w Nysie. Ponieważ w pobliżu pojazdu nie było kierowcy, na koło pojazdu została założona blokada. Dzięki temu mogliśmy porozmawiać z kierowcą i uświadomić mu, że postój w tym miejscu zmusza kierowcę autobusu do zatrzymania się na jezdni, co zagraża bezpieczeństwu dzieci i blokuje ruch.
Redaktor: Administrator

Z pracy Straży Miejskiej...

28 Styczeń 2021 r. /  
Straż Miejska w ramach swojej działalności, dokonuje kontroli miejsc w których mogą być wyrzucane odpady, aby zapobiec tworzeniu się “dzikich wysypisk”. Osobie, która wyrzuci odpady grozi kara w wysokości od 50 do 500zł.
Redaktor: Administrator