Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Sobota:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

77 4080586
darmowy numer z telefonu komórkowego: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witam na stronie Straży Miejskiej w Nysie. Straży, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

Wasz Komendant – Grzegorz Smoleń

Załączniki

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych.
22 KB

Zablokował chodnik.

9 Październik 2020 r. /  
W dniu 08.10.2020r. dyżurny Straży Miejskiej w Nysie odebrał zgłoszenie od mieszkańca miasta odnośnie zablokowanego przez pojazd chodnika przy ul. Wałowej w Nysie. Strażnicy na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Na całym chodniku stał zaparkowany pojazd marki Citroen. Kierowca pojazdu nie pozostawił 1,5 m chodnika dla pieszych, wobec czego za ten czyn został ukarany mandatem karnym w wysokości 100zł.
Redaktor: Administrator

Wrak z Gałczyńskiego usunięty.

5 Październik 2020 r. /  
W dniu 30.09.2020r. został przez nas usunięty z jednej z dróg na osiedlu Gałczyńskiego w Nysie pojazd marki Fiat Cinquecento, którego stan wskazywał, że nie był używany od dłuższego czasu.  Mieszkańcy tego osiedla już dużo wcześniej zwracali się do nas z prośbą o interwencję w sprawie tego pojazdu, jednakże dopiero po uzupełnieniu oznakowania drogi, o co ubiegaliśmy się u zarządcy drogi, można było pojazd zabrać.
Redaktor: Administrator

Spalanie odpadów zielonych to wykroc ...

25 Wrzesień 2020 r. /  
Z każdym dniem Straż Miejska w Nysie otrzymuje coraz więcej zgłoszeń związanych ze spalaniem odpadów zielonych w przydomowych ogródkach lub na ogrodach działkowych. W dniu wczorajszym za spalanie tych odpadów ukaraliśmy 2 osoby. Przypominamy, że jest to wykroczenie, za które sprawca może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości do 500 zł.
Redaktor: Administrator

Wrak przy ul. Sucharskiego

23 Wrzesień 2020 r. /  
W dniu 22.09.2020r. na nasze zlecenie został zabrany z drogi pojazd marki Alfa Romeo, który od dłuższego czasu stał nieużywany w podwórku przy ul. Sucharskiego w Nysie. Jest to kolejny pojazd, który został usunięty z drogi w tym roku.
Redaktor: Administrator

Stał na skrzyżowaniu

21 Wrzesień 2020 r. /  
W dniu 18.09.2020r. otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące stojącego od dłuższego czasu na skrzyżowaniu ul. Ligonia z ul. Batalionów Chłopskich w Nysie pojazdu marki VW. Ponieważ pojazd stał na skrzyżowaniu stwarzając zagrożenie w ruchu, na miejsce został wezwany holownik, który usunął pojazd z drogi.
Redaktor: Administrator

Akcja "Bezpieczne dziecko na drodze"

17 Wrzesień 2020 r. /  
Wczoraj odbyło się spotkanie funkcjonariusza Straży Miejskiej w Nysie z dziećmi z Przedszkola w Radzikowicach oraz z 2 grupami z Przedszkola w Goświnowicach. W ramach akcji “Bezpieczne dziecko na drodze” dzieciom przypomniano najważniejsze zasady poruszania się po drogach jako pieszy, jak również przypomniano o obowiązku jazdy w foteliku i w zapiętych pasach. Dodatkowo dzieci mogły zapoznać się z niektórymi znakami drogowymi, które mogą spotkać na swojej drodze idąc do przedszkola.  Strażnik Miejski opowiedział również dzieciom o tym jak działają odblaski i jak ważne jest ich noszenie, które wpływa na widoczność dzieci na drodze.  
Redaktor: Administrator

Zakaz ruchu

15 Wrzesień 2020 r. /  
Znaku “zakaz ruchu” nie zauważył pewien kierowca pozostawiając swój pojazd na nabrzeżu rzeki od strony ul. Wyspiańskiego w Nysie. Za to wykroczenie został ukarany przez Strażnika Miejskiego mandatem karnym w wysokości 100 zł. i 5 punktami karnymi.
Redaktor: Administrator

Nieporządek na działkach

10 Wrzesień 2020 r. /  
Straż Miejska podjęła interwencję związaną przepełnionymi kontenerami oraz z odpadami komunalnymi i zielonymi wyrzuconymi obok kontenerów na terenie działek przy ul. Jagiełły w Nysie. Zarządcy terenu nakazano uprzątnąć odpady.
Redaktor: Administrator