Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Sobota:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

77 4080586
darmowy numer z telefonu komórkowego: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witam na stronie Straży Miejskiej w Nysie. Straży, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

Wasz Komendant – Grzegorz Smoleń

Nie zostawiaj śmieci!

25 Sierpień 2020 r. /  
W dniu wczorajszym otrzymaliśmy informację od zaniepokojonych mieszkańców Głębinowa o zanieczyszczonej plaży Jeziora Nyskiego. We wskazanym miejscu na jednej z dzikich plaż Strażnicy Miejscy znaleźli odpady, głównie w postaci butelek i puszek po alkoholu. Odpady te najprawdopodobniej zostawiły osoby, które przebywały nad jeziorem podczas ostatnich upalnych dni. Powiadomiono właściciela terenu o znajdujących się w tym miejscu odpadach. Apelujemy: Nie zostawiaj śmieci na plaży, zabierz ze sobą!
Redaktor: Administrator

Uszkodzony chodnik

21 Sierpień 2020 r. /  
W dniu 21.08.2020r. podczas patrolu miejscowości Biała Nyska, na wysokości przejścia dla pieszych przy szkole stwierdzono bardzo mocno uszkodzony chodnik, który stwarza zagrożenie dla pieszych. O uszkodzeniu powiadomiono zarządcę drogi, któremu nakazano zabezpieczyć to miejsce.
Redaktor: Administrator

Jak popielniczki

19 Sierpień 2020 r. /  
Kratki piwniczne w budynkach i kraty przy drzewkach ozdobnych w centrum miasta traktowane są często jako popielniczki, o czym mogą świadczyć zdjęcia z dzisiejszego dnia. Ponieważ wpływa to negatywnie na wizerunek naszego miasta powiadomiono o tym Administratorów budynków oraz zarządcę drogi, którym nakazano uprzątnąć zanieczyszczenia. Przypominamy, że zaśmiecanie miejsca niedopałkiem papierosa i innymi odpadami jest wykroczeniem z art. 145 Kodeksu Wykroczeń, za które grozi mandat w wysokości do 500 zł.    
Redaktor: Administrator

Kolejny pojazd na zakazie

18 Sierpień 2020 r. /  
Wczoraj w godzinach popołudniowych na ul. Moniuszki w Nysie interweniowaliśmy odnośnie kolejnego pojazdu stojącego na zakazie zatrzymywania się. Przypominamy, że zgodnie z taryfikatorem za niestosowanie się do znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się” kierowcy grozi mandat karny w wysokości 100 zł. oraz 1 punkt karny.
Redaktor: Administrator

Na zakazie

17 Sierpień 2020 r. /  
W dniu 14.08.2020r. w związku ze zgłoszeniem mieszkańców interweniowaliśmy na ul. Kossaka w Nysie wobec kierowcy, który zaparkował pojazd na odcinku drogi, gdzie obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Za powyższe wykroczenie kierowca został przez nas rozliczony.
Redaktor: Administrator

Spalanie odpadów

14 Sierpień 2020 r. /  
Wczoraj wieczorem otrzymaliśmy zgłoszenie o dużym zadymieniu w okolicach działek przy ul. Jagiełły w Nysie.  Na miejscu okazało się, że na jednej z działek spalane były odpady zielone. Sprawca wykroczenia został przez nas rozliczony.
Redaktor: Administrator

Gabaryty

14 Sierpień 2020 r. /  
W dniu 12.08.2020r. otrzymaliśmy zgłoszenie o osobach bezdomnych, które przynoszą różne odpady wielkogabarytowe na jedno z podwórek przy ul. Celnej w Nysie. Na miejscu nie zastano osób bezdomnych, jednak pomiędzy drzewami stwierdzono różnego rodzaju gabaryty. Powiadomiono zarządcę terenu by uprzątnął odpady.    
Redaktor: Administrator

Nieporządek pod wiaduktem

13 Sierpień 2020 r. /  
Strażnik Miejski patrolując teren pod wiaduktem przy ul. Piłsudskiego w Nysie, zaobserwował dużą ilość butelek i puszek. Na miejscu (przy okazji ) napotkał osobę, która spożywała alkohol w miejscu publicznym, osoba ta została rozliczona przez strażnika. Zanieczyszczenie terenu zostało zgłoszone zarządcy tego terenu – Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Opolu, oddział w Grodkowie.
Redaktor: Administrator