Przyczepa na drodze

16 Kwiecień 2021 r. /  
W dniu dzisiejszym tj. 16.04.2021 r. Straż Miejska podjęła decyzję o zabraniu z drogi przyczepy kempingowej, którą ktoś pozostawił na drodze prowadzącej z miejscowości Głębinów do Wójcic. Przyczepa nie posiadała tablic rejestracyjnych i była otwarta, zaś przód przyczepy blokował przejazd.  
REDAKTOR: Redaktor

Zasnął w bramie

15 Kwiecień 2021 r. /  
W dniu 14.04.2021 r. podczas patrolu ulicy Aleja Wojska Polskiego w Nysie Strażnik Miejski zauważył mężczyznę leżącego na wjeździe do jednej z posesji. Zbyt duża ilość alkoholu sprawiła, że nie mógł on dotrzeć do domu. Po obudzeniu mężczyzna oznajmił, że nie potrzebuje pomocy medycznej i o własnych siłach udał się do miejsca zamieszkania. Jest to jedna z najczęstszych interwencji, jaką codziennie podejmuje Straż Miejska. Wpływające do nas zgłoszenia dotyczą osób leżących na ławkach i trawnikach oraz śpiących na klatkach schodowych czy przystankach autobusowych.
REDAKTOR: Redaktor

Na pomoc seniorom

12 Kwiecień 2021 r. /  
W związku ze stanem epidemicznym Straż Miejska w Nysie realizuje zadania związanie z zapobieganiem, zwalczaniem  i przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Jednym z działań jest pomoc osobom na kwarantannie. Dziś dyżurny Straży Miejskiej otrzymał prośbę od starszego małżeństwa, które potrzebowało lekarstw i drobnych sprawunków. Strażnicy z zachowaniem reżimu sanitarnego zakupili lekarstwa oraz żywność i dostarczyli seniorom.  
REDAKTOR: Redaktor

Gruz z remontu

9 Kwiecień 2021 r. /  
W dniu 06.04.2021 r. otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące wyrzucania gruzu z remontu mieszkania przez mieszkańca bloku przy ul. Zjednoczenia w Nysie. Na miejscu stwierdzono, że w pojemniku na odpady komunalne znajdują się odpady budowlane. W ramach czynności wyjaśniających ustalono sprawcę, który za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Pamiętajmy: zgodnie z § 14 ust. 1 pkt 11 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Nysa ” odpady budowlane i rozbiórkowe należy przekazywać do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych”.
REDAKTOR: Redaktor

Dewastacja kosza

6 Kwiecień 2021 r. /  
W dniu 04.04.2021r. około godz. 2.32 na Alei Lompy w Nysie operator kamer monitoringu miejskiego zauważył młodych mężczyzn niszczących kosz miejski. Na miejsce natychmiast wezwano patrol Policji.  Mężczyźni odpowiedzą za zniszczenie mienia.
REDAKTOR: Redaktor

Zakaz ruchu na "Suchej fosie"

30 Marzec 2021 r. /  
Od pewnego czasu mieszkańcy naszego miasta podczas spacerów mogą korzystać z utwardzonego przejścia  pomiędzy fortyfikacjami,  z tzw. “suchej fosy”. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo osobom spacerującym,  zarządca tego terenu wprowadził ograniczenie w dostępności przejścia poprzez ustanowienie tam zakazu ruchu za wyjątkiem pojazdów posiadających zgodę zarządzającego i rowerów.  Dodatkowo dla bezpieczeństwa zamontowano również monitoring. Przypominamy, że wjazd bez zgody jest wykroczeniem za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł i 5 pkt. karnych.
REDAKTOR: Redaktor

Spalali odpady w beczce

26 Marzec 2021 r. /  
W dniu 26.03.2021r.  dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące dużego zadymienia w miejscowości Wyszków Śląski. Na miejscu zgłoszenie potwierdziło się, na terenie wskazanej przez zgłaszającego posesji w blaszanej beczce spalane były odpady. Sprawców spalania (2 osoby) ukarano mandatami karnymi.
REDAKTOR: Redaktor