Zamiast kompostować wyrzucał do las ...

8 września 2022  
Na gorącym uczynku jednego z działkowców złapała fotopułapka, zamontowana przez Straż Miejską przy jednym z dzikich wysypisk obok działek ogrodowych w naszym mieście. Działkowiec został nagrany przez fotopułapkę dwukrotnie, gdy wyrzucał odpady zielone do lasku przy działkach. Strażnicy dzięki nagraniu zdołali zidentyfikować sprawcę i został on ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł.  
REDAKTOR: Urszula Harkawa

Bezpieczna droga do szkoły ze Straż ...

6 września 2022  
Jak co roku rozpoczynamy akcję „Bezpieczna droga do szkoły” w ramach której codziennie rano strażnicy miejscy będą pomagać najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego w bezpiecznym dotarciu do szkoły.
REDAKTOR: Urszula Harkawa

Spalał odpady zielone

26 sierpnia 2022  
W dniu 25.08.2022r. dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o dużym zadymieniu w jednej z miejscowości Gminy Nysa. Na wskazanej posesji strażnicy ujawnili dopalające się ognisko z odpadów roślinnych z ogrodu. Nakazano ugasić ognisko i  sprawcę wykroczenia ukarano mandatem karnym.    Przypominamy, że spalanie odpadów, w tym także  resztek roślinnych z ogrodu jest zabronione. Odpady te należy kompostować, można przekazać firmie odbierającej odpady lub samemu przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Saperskiej  lub przy ul. Piłsudskiego w Nysie. 
REDAKTOR: Urszula Harkawa

Zamknięcie ul. Kozielskiej

8 lipca 2022  
Informujemy, że w dniu 09.07.202 r. w związku z przyjazdem do Nysy Pani Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek zostanie zamknięta dla ruchu ul. Kozielska ( od ul. Sudeckiej do ul. Iwaszkiewicza) w godz. 14.00-21.00. Za utrudnienia przepraszamy.
REDAKTOR: Urszula Harkawa

"Piknik Bezpieczeństwa"

5 lipca 2022  
Na zaproszenie Grupy inicjatywnej realizującej projekt „Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo” oraz Komendanta Hufca Pracy w Nysie wzięliśmy udział w organizacji „Pikniku Bezpieczeństwa” dla seniorów oraz przedszkolaków gminy Nysa.
REDAKTOR: Urszula Harkawa

Łabędź w opałach

21 czerwca 2022  
Dziś w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące łabędzia chodzącego po kładce nad rzeką przy Szlaku Chrobrego w Nysie. Jak się okazało łabędź pomimo prób, nie potrafił wydostać się z kładki. Na szczęście udało się strażnikowi podejść do zwierzęcia i uwolnić go.
REDAKTOR: Urszula Harkawa