Kulig

18 Styczeń 2021 r. /  
W nocy z soboty na niedzielę ok. godz. 3.11 operator monitoringu miejskiego zauważył poruszający się po ulicach śródmieścia samochód osobowy, którego kierowca urządził kulig, ciągnąc za sobą 2 osoby na przyczepionych oponach. Natychmiast o tym zdarzeniu poinformował dyżurnego Policji. Na szczęście ta niebezpieczna zabawa szybko została przerwana przez patrol Policji. Przypominamy: Ciągnięcia sanek za samochodem zabrania art. 60 ust. 2 pkt 4 Prawa o ruchu drogowym i grozi za to kara do 500 zł i 5 punktów karnych.
REDAKTOR: Redaktor

Pamiętajmy o odśnieżaniu chodnikó ...

18 Styczeń 2021 r. /  
W związku z dużymi opadami śniegu w dniu 15 stycznia 2021r. Straż Miejska interweniowała wobec właścicieli posesji, którzy nie odśnieżyli chodników przy swoich posesjach. Przypominamy o obowiązku odśnieżania chodników przylegających bezpośrednio do posesji. Zgodnie z § 2 Uchwały nr XXVII/429/20 Rady Miejskiej w Nysie z dnia 29 sierpnia 2020r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Nysa, właściciele nieruchomości obowiązani są do uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z części służących do wspólnego użytku, a w tym z chodników położonych bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Pamiętać również należy, by nie zgarniać śniegu na jezdnię tylko w […]
REDAKTOR: Redaktor

Zniszczony znak

15 Styczeń 2021 r. /  
Zniszczony znak zauważyli strażnicy miejscy wczoraj w godzinach porannych na ul. Saperskiej w Nysie. Natychmiast sprawę przekazano Zarządcy drogi, który przywróci właściwe oznakowanie na tej ulicy.
REDAKTOR: Redaktor

Nie bądźmy obojętni!

14 Styczeń 2021 r. /  
Z uwagi na niskie temperatury powietrza nyska Straż Miejska prowadzi wzmożone kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Jak co roku cyklicznie kontrolowane są opuszczone budynki oraz miejsca pod mostami w których mogą zamieszkiwać bezdomni. W trakcie kontroli proponowana jest pomoc w dowiezieniu do noclegowni, bezdomni informowani są o możliwości skorzystania z ogrzewalni oraz  z innej pomocy socjalnej. Niskie temperatury mogą być niebezpieczne, dlatego też nie bądźmy obojętni, gdy widzimy osobę leżącą lub bezdomną. Aby pomóc, wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112 lub do Straży Miejskiej – 986. Możemy w ten sposób uratować komuś życie!
REDAKTOR: Redaktor

Dla fajnego zdjęcia...

11 Styczeń 2021 r. /  
Około 1.20 w nocy 11 stycznia 2021r. operator monitoringu miejskiego zauważył grupę młodych osób robiącą sobie zdjęcia przy “Nysce” – ozdobie świątecznej stojącej w Rynku w Nysie. Aby zrobić  zdjęcie jeden z młodych mężczyzn wspiął się na dach ozdoby. Jest to już kolejny przypadek uchwycony kamerami monitoringu miejskiego, podczas którego osoby zamiast podziwiać ozdoby świąteczne, to wchodzą na nie, niszcząc je bezmyślnie. Sprawę przekazano Policji.
REDAKTOR: Redaktor

Podrzucenie śmieci.

5 Styczeń 2021 r. /  
W dniu 04.01.2021 r. mieszkaniec Białej Nyskiej, podczas porannego spaceru zauważył mężczyznę, który ze swojego samochodu wyrzucał odpady komunalne. Kilka reklamówek i kartonów zostało wyrzucone do stojących kręgów, blokujących wjazd na nabrzeże rzeki. Widząc to, mężczyzna zwrócił uwagę „śmieciarzowi”, co spotkało się z jego wulgarną odpowiedzią. Nie chcąc wdawać się w dalszą pyskówkę zapisał nr rejestracyjny samochodu i powiadomił dyżurnego Straży Miejskiej w Nysie. Ustalenie sprawcy przebiegło błyskawicznie i patrol w ciągu kilkudziesięciu minut pukał do drzwi sprawcy wykroczenia. Zdziwiony mieszkaniec Nysy nie zaprzeczył wyrzuceniu odpadów, jednak nie potrafił wytłumaczyć dlaczego z Nysy udał się do Białej Nyskiej w celu […]
REDAKTOR: Redaktor

Postój na zakazie zatrzymywania się

31 Grudzień 2020 r. /  
W dniu 30.12.2020r. interweniowaliśmy wobec pojazdu marki Ford pozostawionego na zakazie zatrzymywania się przy ul. Parkowej w Nysie. Pomimo naszych wcześniejszych apeli, by kierowcy zwracali uwagę na znaki, gdyż nastąpiła w tym miejscu zmiana organizacji ruchu, kierowcy nadal nie stosują się do nowego oznakowania. Na kierowcę pojazdu nałożono mandat karny za to wykroczenie.
REDAKTOR: Redaktor

Łabędź przy drodze

30 Grudzień 2020 r. /  
W dniu 19 grudnia 2020r. o godz. 6.40  podejmowaliśmy interwencję w związku ze zgłoszeniem odnośnie łabędzia siedzącego przy ul. Jagiełły w Nysie. Zgłaszający obawiał się, że ptak może być ranny lub chory. Na miejscu okazało się jednak, że łabędziowi nic nie dolegało i na widok strażników szybko oddalił się w stronę rzeki.
REDAKTOR: Redaktor