Palił odpadami w piecu

6 grudnia 2023  
Kolejny mieszkaniec naszego miasta ogrzewał dom odpadami w postaci płyt wiórowych. Sprawca za ten czyn został ukarany mandatem karnym. Pamiętajmy! Spalanie odpadów jest zabronione. Płyta wiórowa nasączona jest klejem syntetycznym. Podczas palenia tego typu odpadów uwalniają się trujące i rakotwórcze związki, które wdychamy z powietrzem. Nie trujmy siebie i innych!  
REDAKTOR: Urszula Harkawa

Ewakuacja Urzędu Miejskiego

20 października 2023  
W ramach ćwiczeń obronnych „Piast – 23” w dniu dzisiejszym odbyła się ewakuacja Urzędu Miejskiego w Nysie. W zabezpieczeniu budynku brała udział Straż Miejska.
REDAKTOR: Urszula Harkawa

Wrak usunięty

30 czerwca 2023  
Kolejny pojazd, którego stan wskazywał na to, że był nieużywany od dłuższego czasu, został w dniu 28.06.2023r. usunięty z drogi – os. Podzamcze sektor C.
REDAKTOR: Urszula Harkawa

Wystające żywopłoty

16 czerwca 2023  
Przypominamy właścicielom posesji o przycinaniu gałęzi drzew i żywopłotów wystających na chodnik oraz na jezdnię. Pamiętajmy, że zwisające czy wystające gałęzie mogą znacznie utrudniać poruszanie się pieszym po przyległych chodnikach, zaś wystające na jezdnię żywopłoty mogą zasłonić widoczność kierującemu pojazdem, co stworzy realne zagrożenie w ruchu drogowym. W przypadku stwierdzenia takiej sytuacji prosimy o kontakt ze Strażą Miejską pod numerem 986. Właściciel posesji zostanie zobligowany do przycięcia.  
REDAKTOR: Urszula Harkawa

Strażnicy w autobusach

28 kwietnia 2023  
Straż Miejska w Nysie przeprowadza kontrole w pojazdach komunikacji miejskiej na terenie Gminy Nysa. Kontrole mają na celu przeciwdziałać nieprzestrzeganiu przepisów dot. zachowania porządku i spokoju publicznego w autobusach oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa kierowców i pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej.
REDAKTOR: Urszula Harkawa

Koperta dla niepełnosprawnych

21 kwietnia 2023  
Na nasz wniosek został usunięty pojazd, który parkował na kopercie dla osób niepełnosprawnych przy ul. Orzeszkowej w Nysie. Pamiętajmy, że na miejscu dla osób niepełnosprawnych parkować mogą pojazdy ze specjalna kartą parkingową, uprawniającą do postoju w tym miejscu. Mandat karny za parkowanie na kopercie przez osobę nieuprawnioną wynosi 800 zł.
REDAKTOR: Urszula Harkawa