Oddaliśmy krew

17 grudnia 2021  
W dniu 15 grudnia 2021r. Straż Miejska w Nysie włączyła się do akcji “Mikołajkowa Zbiórka Krwi” organizowanej przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Funkcjonariusze oraz pracownik Straży Miejskiej oddali po 450 ml krwi, by wspomóc tak szlachetną akcję. Zachęcamy do oddawania krwi, ponieważ krew ratuje życie!
REDAKTOR: Redaktor

Alert smogowy

19 listopada 2021  
W dniach 15-16 listopada 2021r. Straż Miejska w Nysie, w związku z informacją o przekroczeniu poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu na terenie województwa opolskiego, zwiększyła kontrolę ulic naszego miasta w zabudowie jednorodzinnej. W trakcie trwania alertu przeprowadzono kontrolę ulic: Żeromskiego, Sienkiewicza, Fałata, Słowackiego oraz Traugutta. W trakcie kontroli, w związku z podejrzeniem spalania odpadów w piecach, pobrano próbki popiołu. Dokładna analiza składu popiołu określi, czy w piecach spalane były odpady.
REDAKTOR: Redaktor

Zima zagraża osobom bezdomnym

12 listopada 2021  
Wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz, jak co roku Straż Miejska w Nysie kontroluje miejsca, w których mogą przebywać  osoby bezdomne. Dwa razy na dobę (rano i wieczorem) strażnicy sprawdzają, czy osoby bezdomne nie potrzebują pomocy. Osoby te informowane są o możliwości skorzystania z Noclegowni oraz Ogrzewalni dla osób bezdomnych działających przy ul. Baligrodzkiej w Nysie. W przypadku zagrożenia zdrowia i życia wzywane są służby medyczne. Ponadto, sprawdzane są warunki w jakich żyją osoby bezdomne. Jednym z  miejsc w którym przebywają osoby bezdomne jest teren pod mostem kolejowym przy ul. Jagiellońskiej w Nysie. W tym miejscu zostały zgromadzone duże ilości […]
REDAKTOR: Redaktor

Sprawcy nagrani przez fotopułapkę

2 listopada 2021  
Kolejny raz fotopułapki pomogły Straży Miejskiej w walce z osobami tworzącymi dzikie wysypiska na terenie naszego miasta. Dzięki fotopułapce zamontowanej na drzewie przy parkingu na ul. Bazaltowej w Nysie udało się nagrać, a także zidentyfikować sprawców wyrzucania odpadów na tereny zielone. Na sprawców nałożono 5 mandatów karnych na łączną kwotę 500zł.
REDAKTOR: Redaktor

Szkolenie z bezpiecznej jazdy

21 października 2021  
W dniach 19-20 października 2021r. Straż Miejska w Nysie wspólnie z innymi jednostkami z Polski i Czech brała udział w szkoleniu grupy testowej kierowców w ramach mikroprojektu “Dobra praktyka – Zapobieganie wypadkom pojazdów uprzywilejowanych w rejonie Jesenik-Nysa /Dobra praktyka – Zapobieganie wypadkom pojazdów w okresie zimowym w rejonie Jesenik-Nysa” współfinansowanego w ramach funduszu Mikroprojektów Euroregionu Pradêd. Szkolenie odbyło się na specjalnym torze – poligonie bezpiecznej jazdy w miejscowości Ostrawa w Czechach. Podczas szkolenia strażnicy nabyli wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne kierowania pojazdami w szczególnych warunkach.
REDAKTOR: Redaktor

Bezpieczna droga do szkoły

3 września 2021  
Jak co roku wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczynamy akcję “Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tej akcji codziennie rano pod nyskimi szkołami podstawowymi będzie można zobaczyć stojącego przy przejściu dla pieszych strażnika miejskiego, którego zadaniem będzie pomoc najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego w bezpiecznym przejściu przez jezdnię. Strażnicy również będą zwracali uwagę na prawidłowe parkowanie pojazdów w pobliżu szkół, by nic nie zagroziło dzieciom w bezpiecznym dotarciu do szkoły.
REDAKTOR: Redaktor

Zmiana godzin pracy SM

2 września 2021  
Informujemy, że od 1 września br. Straż Miejska w Nysie pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 6.00-22.00.  
REDAKTOR: Redaktor