Stał na skrzyżowaniu

21 Wrzesień 2020 r. /  
W dniu 18.09.2020r. otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące stojącego od dłuższego czasu na skrzyżowaniu ul. Ligonia z ul. Batalionów Chłopskich w Nysie pojazdu marki VW. Ponieważ pojazd stał na skrzyżowaniu stwarzając zagrożenie w ruchu, na miejsce został wezwany holownik, który usunął pojazd z drogi.
REDAKTOR: Redaktor

Akcja "Bezpieczne dziecko na drodze"

17 Wrzesień 2020 r. /  
Wczoraj odbyło się spotkanie funkcjonariusza Straży Miejskiej w Nysie z dziećmi z Przedszkola w Radzikowicach oraz z 2 grupami z Przedszkola w Goświnowicach. W ramach akcji „Bezpieczne dziecko na drodze” dzieciom przypomniano najważniejsze zasady poruszania się po drogach jako pieszy, jak również przypomniano o obowiązku jazdy w foteliku i w zapiętych pasach. Dodatkowo dzieci mogły zapoznać się z niektórymi znakami drogowymi, które mogą spotkać na swojej drodze idąc do przedszkola.  Strażnik Miejski opowiedział również dzieciom o tym jak działają odblaski i jak ważne jest ich noszenie, które wpływa na widoczność dzieci na drodze.  
REDAKTOR: Redaktor

Zakaz ruchu

15 Wrzesień 2020 r. /  
Znaku „zakaz ruchu” nie zauważył pewien kierowca pozostawiając swój pojazd na nabrzeżu rzeki od strony ul. Wyspiańskiego w Nysie. Za to wykroczenie został ukarany przez Strażnika Miejskiego mandatem karnym w wysokości 100 zł. i 5 punktami karnymi.
REDAKTOR: Redaktor

Nieporządek na działkach

10 Wrzesień 2020 r. /  
Straż Miejska podjęła interwencję związaną przepełnionymi kontenerami oraz z odpadami komunalnymi i zielonymi wyrzuconymi obok kontenerów na terenie działek przy ul. Jagiełły w Nysie. Zarządcy terenu nakazano uprzątnąć odpady.
REDAKTOR: Redaktor

Demontaż pojazdu

9 Wrzesień 2020 r. /  
  W lipcu br. otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące odpadów leżących na drodze gminnej pomiędzy miejscowościami Hajduki Nyskie – Podkamień (o podrzuceniu tych odpadów pisaliśmy we wcześniejszych postach). Na poboczu drogi leżały różne odpady, m.in. części samochodowe. Strażnikom Miejskim udało się namierzyć właściciela tych części, który został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. za nieprzekazanie pojazdu do stacji demontażu. Nakazano również uprzątnąć odpady, co uczynił. Przypominamy, że  zgodnie z Ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, właściciel pojazdu może przekazać go wyłącznie do przedsiębiorcy  prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów, natomiast nieprzekazanie pojazdu podlega karze grzywny.
REDAKTOR: Redaktor

Bezpieczna droga do szkoły

7 Wrzesień 2020 r. /  
Jak co roku Strażnicy Miejscy wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Codziennie rano przed godziną 8.00 przy przejściach dla pieszych pod szkołami podstawowymi w naszym mieście będzie można zobaczyć Strażnika Miejskiego, który ma za zadanie czuwać nad bezpieczeństwem przy szkole oraz będzie pomagał najmłodszym w bezpiecznym przejściu przez jezdnię.
REDAKTOR: Redaktor

Pomogli nieprzytomnej osobie

4 Wrzesień 2020 r. /  
W dniu 02.09.202r. około godz. 19.40 strażnicy patrolujący teren miasta zauważyli na ul. Prusa w Nysie grupę osób zgromadzoną wokół leżącego mężczyzny. Natychmiast podjęli interwencję. Według świadków zdarzenia idący chodnikiem starszy mężczyzna nagle się przewrócił i stracił przytomność. W trakcie oczekiwania na przyjazd karetki pogotowia u mężczyzny doszło do zatrzymania akcji serca. Jeden z przechodniów rozpoczął masaż serca, który po przyjeździe karetki kontynuowany był przez strażników miejskich i załogę karetki pogotowia.  Mężczyzna został zabrany do szpitala.
REDAKTOR: Redaktor

Pozostawiony pies

1 Wrzesień 2020 r. /  
Dziś rano otrzymaliśmy zgłoszenie odnośnie psa przywiązanego do kraty drzwiowej pustostanu stojącego przy ul. Grodkowskiej w Nysie. Według zgłaszającego pies był w tym miejscu od wczoraj. Na miejscu patrol Straży Miejskiej zastał na schodach budynku czarnego pieska z metalową obrożą. Ponieważ nie ustalono właściciela psa, powiadomiono pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej, którzy zabrali psa.  
REDAKTOR: Redaktor