Uwaga konar!!!

13 lipca 2020  
W dniu dzisiejszym odebraliśmy informację od naczelnika jednego z wydziałów UM Nysa o zagrożeniu, które stwarza odłamany konar zalegający na jednej z alejek Parku Miejskiego. Teren zabezpieczono. Firma, która zajmuje się „obsługą” parku powiadomiona.
REDAKTOR: Grzegorz Smoleń

Zdążyć przed ciszą...

10 lipca 2020  
W dniu dzisiejszym dzięki monitoringowi wizyjnemu ujawniono zerwanie plakatu wyborczego. Wobec osoby (znanej nam) zostaną podjęte kroki przewidziane prawem.    
REDAKTOR: Grzegorz Smoleń

Nie tylko młodzież [sic!] dewastuje ...

10 lipca 2020  
Wczoraj (09.07.2020), po godzinie 17.00 na Alei Lompy starszy pan wykleił wlepkami kilka ławek. Dzięki monitoringowi miejskiemu mogliśmy ująć sprawcę, który został „rozliczony” i poproszony o usunięcie efektów swojej działalności.    
REDAKTOR: Grzegorz Smoleń

Usunięto wrak.

9 lipca 2020  
W dniu 08.07.2020r. z ul. Drzymały w Nysie na zlecenie funkcjonariuszy Straży Miejskiej usunięto pojazd, którego stan wskazywał, że jest nieużywany od dłuższego czasu. Jest to kolejny wrak, który Straż Miejska usunęła z nyskich dróg w tym roku. Dzięki temu mieszkańcy odzyskali następne miejsce postojowe.
REDAKTOR: Grzegorz Smoleń

Wandale na drodze.

7 lipca 2020  
W wyniku „wycieczki”, nieodpowiedzialnych osobników, po drodze z Niwnicy do Domaszkowic zostały uszkodzone znaki drogowe.
REDAKTOR: Grzegorz Smoleń

Zakaz zatrzymywania się na ul. Parko ...

7 lipca 2020  
W związku z ruchem autobusów MZK przez ul. Parkową zabronione jest zatrzymywanie się pojazdów po jednej stronie tej ulicy. Straż Miejska przypomina, że zatrzymanie pojazdu w tym miejscu może skutkować odholowaniem go – co wiąże się z dodatkowym kosztem (oprócz grzywny w postaci mandatu karnego).
REDAKTOR: Grzegorz Smoleń

Chory kot.

6 lipca 2020  
W dniu 04.07.2020 r. patrol Straży Miejskiej został wezwany do kota znalezionego w podwórku w Rynku. Ponieważ miał chore oczy, zgłaszający poprosili o pomoc. Na miejsce został wezwany weterynarz, który zabrał kota do lecznicy.
REDAKTOR: Grzegorz Smoleń

Zasnął na drodze dla rowerów.

6 lipca 2020  
O leżącym mężczyźnie na drodze dla rowerów przy ul. Grodkowskiej został w dniu 04.07.2020 r. poinformowany dyżurny Straży Miejskiej. Na miejscu fakt potwierdził się. Na drodze leżał mężczyzna a obok niego stał pies. Na szczęście pies nie był agresywny i można było podejść do jego właściciela. Z uwagi na fakt, iż był utrudniony kontakt i istniała obawa, że mężczyzna upadając mógł coś sobie zrobić, powiadomiono pogotowie ratunkowe, które przebadało mężczyznę. Po przebadaniu mężczyzna już o własnych siłach udał się do domu.
REDAKTOR: Grzegorz Smoleń