"Malarze"

28 Sierpień 2020 r. /  
Około godz. 2.00 w nocy operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy wspięli się na garaże w podwórku przy ul. Prudnickiej w Nysie i wykonali na ścianie przyległego budynku graffiti. Operator o zdarzeniu powiadomił dyżurnego Policji, który na miejsce wysłał patrol.  Na widok radiowozu mężczyźni uciekli, jednakże po niedługich poszukiwaniach zostali ujęci.
REDAKTOR: Redaktor

Nocne (nie)porządki

28 Sierpień 2020 r. /  
Rozrzucone śmieci na trawniku to widok jaki pozostał po przejściu trzech młodych kobiet idących o 4.oo rano Aleją Lompy w Nysie. Całe to zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego. O zdarzeniu operator monitoringu natychmiast powiadomił dyżurnego Policji, który wysłał na miejsce patrol. W wyniku interwencji Policji śmieci zostały uprzątnięte.
REDAKTOR: Redaktor

Kratka to nie popielniczka

28 Sierpień 2020 r. /  
W dniu wczorajszym operator monitoringu miejskiego zauważył osobę, która wyrzuciła niedopałek papierosa do kratki okiennej budynku przy ul. Brackiej w Nysie. Pracownik jednego ze sklepów został przez nas ukarany za to wykroczenie.
REDAKTOR: Redaktor

Zabezpieczenie

27 Sierpień 2020 r. /  
Wczoraj w godzinach południowych na Placu Nyskim silny wiatr poprzewracał donice z palmami. Pomagaliśmy i zabezpieczaliśmy teren podczas podnoszenia palm.  
REDAKTOR: Redaktor

Ułamana gałąź

27 Sierpień 2020 r. /  
Jednymi z częstych interwencji, jakie podejmujemy podczas bardzo wietrznych dni, są zdarzenia związane ze zwisającymi gałęziami i konarami drzew, które zagrażają bezpieczeństwu ludzi i mienia. W dniu wczorajszym zostaliśmy wezwani na ul. Zygmuntowską w Nysie w związku z gałęzią drzewa wiszącą na przewodach telekomunikacyjnych nad drogą. Na miejscu okazało się, że gałąź wisi dość nisko nad ziemią, dzięki czemu udało się ją usunąć bez potrzeby wzywania innych służb.
REDAKTOR: Redaktor

Nowy aplikant :-)

26 Sierpień 2020 r. /  
Wczoraj w godzinach południowych zwrócił się do nas mieszkaniec miasta z prośbą o pomoc w zaopiekowaniu się zwierzętami jego sąsiadki, gdyż sąsiadka o godzinie 14.00 zostanie przewieziona do szpitala i tam pozostanie przez dłuższy czas. W domu kobiety bez opieki pozostałyby papużka falista i pies. W wyniku interwencji psem zaopiekowali się pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej, a papużka falista o imieniu Kacper zamieszkała w siedzibie Straży Miejskiej. Papużka będzie przebywała u nas do czasu, aż nie odbierze jej właścicielka lub jej rodzina.  
REDAKTOR: Redaktor

Nie zostawiaj śmieci!

25 Sierpień 2020 r. /  
W dniu wczorajszym otrzymaliśmy informację od zaniepokojonych mieszkańców Głębinowa o zanieczyszczonej plaży Jeziora Nyskiego. We wskazanym miejscu na jednej z dzikich plaż Strażnicy Miejscy znaleźli odpady, głównie w postaci butelek i puszek po alkoholu. Odpady te najprawdopodobniej zostawiły osoby, które przebywały nad jeziorem podczas ostatnich upalnych dni. Powiadomiono właściciela terenu o znajdujących się w tym miejscu odpadach. Apelujemy: Nie zostawiaj śmieci na plaży, zabierz ze sobą!
REDAKTOR: Redaktor

Uszkodzony chodnik

21 Sierpień 2020 r. /  
W dniu 21.08.2020r. podczas patrolu miejscowości Biała Nyska, na wysokości przejścia dla pieszych przy szkole stwierdzono bardzo mocno uszkodzony chodnik, który stwarza zagrożenie dla pieszych. O uszkodzeniu powiadomiono zarządcę drogi, któremu nakazano zabezpieczyć to miejsce.
REDAKTOR: Redaktor