Pogoda w Nysie

Czwartek 04.03.2021
Łucji, Kazimierza i Eugeniusza
5°C
PM10 - 49 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Co zrobić z choinką po świętach?

Co zrobić z choinką po świętach?

Kategoria:
Opublikowano: 21 Styczeń 2021
DRUKUJ

Wiele osób nie wie, co zrobić z choinką po świętach, przez co choinki bardzo często zostają porzucone przy śmietnikach, czasem wyrzucane są do lasu czy w pobliskie zadrzewienia.  Wystarczy jednak zapoznać się z harmonogramem zbiórki odpadów wielkogabarytowych dla swojego miejsca zamieszkania i w dzień poprzedzający wywóz, zostawić choinkę w miejscu zbiórki odpadów. Jeśli nie chcemy czekać do dnia wywozu, można samemu zawieźć choinkę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK:

  •  przy ul. Piłsudskiego 61, czynny od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do godz. 16:00;
  • przy ul. Saperskiej 5, czynny od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 do godz. 16:00.

 

Redaktor: Redaktor

Polecane aktualności:

Nowy sprzęt w Przedszkolu nr 10

Nowy sprzęt w Przedszkolu nr 10

4 Marzec 2021 r. /  
Aktualności

Kolejne nowości w Przedszkolu nr 10 w Nysie. Placówka zakupiła dodatkowy sprzęt do sal terapeutycznych. Ruszyły też zajęcia z sensoplastyki.

Kolejna edycja Nocnego Festiwalu Filmowego

Kolejna edycja Nocnego Festiwalu Filmowego

3 Marzec 2021 r. /  
Aktualności

Otoczenie przyrody, filmowe hity i nocny klimat. Czego chcieć więcej? Już latem czeka nas kolejna edycja Nocnego Festiwalu Filmowego nad jeziorem. Pierwsza odsłona wydarzenia okazała się wielkim hitem.

– Chcemy, żeby ta impreza już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń i w świadomość mieszkańców. Działa też u nas w Nysie dyskusyjny klub filmowy, więc być może zjednoczymy siły, by impreza była jeszcze ciekawsza. – mówi Edyta Peikert, prezes spółki AKWA.

W ubiegłym roku wydarzenie trwało dwa dni. Pierwszego wieczoru wyświetlono film EVEREST, a drugiego NOC OCZYSZCZENIA. ANARCHIA. O doborze repertuaru zdecydowali sami mieszkańcy. Teraz będzie tak samo. Wydarzenie ponownie ma trwać też 2 dni (18-19 czerwca). Podczas festiwalu znów zobaczymy widowiskowy pokaz laserów.

Impreza odbędzie się w miejscu, gdzie do tej pory rozłożona była karuzela. Uczestnicy będą mieli również dostęp do pola gastronomicznego.

kino plenerowe

Już jest! Nowy numer gazety TAK!

Już jest! Nowy numer gazety TAK!

3 Marzec 2021 r. /  
Aktualności

Na rynku pojawił się drugi numer odświeżonej gazety TAK. Jak zwykle nie brakuje aktualności i inwestycji, ale także porad zdrowotnych, kulinarnych i biznesowych oraz kącika rozrywkowego.

W gazecie znajdziemy też wywiad z nyskim katem Jerzym Gadawskim. Ciekawostką są kupony dla pań z okazji Dni Kobiet.

Zapraszamy do lektury – TAK! 2/2021 by Agencja Rozwoju Nysy – issuu

Webinarium dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Webinarium dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej

3 Marzec 2021 r. /  
Aktualności

Na spotkaniu będzie można uzyskać informacje odnośnie aktualnych możliwości uzyskania dotacji na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Udział  jest bezpłatny. Spotkanie moderowane będzie przez pracowników Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Nysie.

EFS Opolskie