Demontaż pojazdu

Demontaż pojazdu

Kategoria:
Opublikowano: 9 września 2020
DRUKUJ

 

W lipcu br. otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące odpadów leżących na drodze gminnej pomiędzy miejscowościami Hajduki Nyskie – Podkamień (o podrzuceniu tych odpadów pisaliśmy we wcześniejszych postach). Na poboczu drogi leżały różne odpady, m.in. części samochodowe. Strażnikom Miejskim udało się namierzyć właściciela tych części, który został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. za nieprzekazanie pojazdu do stacji demontażu. Nakazano również uprzątnąć odpady, co uczynił.

Przypominamy, że  zgodnie z Ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, właściciel pojazdu może przekazać go wyłącznie do przedsiębiorcy  prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów, natomiast nieprzekazanie pojazdu podlega karze grzywny.

Redaktor: Grzegorz Smoleń

Polecane aktualności:

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

28 maja 2024  
Aktualności

Udany powrót Dni Nysy! Świetne nagłośnienie, dobra zabawa w rytm muzyki gwiazd estrady i integracja mieszkańców.

Rozbudowa drogi w Przełęku

Rozbudowa drogi w Przełęku

28 maja 2024  
Aktualności

Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego:

Firma DROG-BUD Sp. z o.o. informuje, że w dniach 04-06.06.2024 r. na drodze wojewódzkiej nr 411 w m. Przełęk będą trwały prace związane z układaniem ostatniej warstwy asfaltowej SMA w godz. 7:00 – 20:00. Ruch będzie odbywał się wahadłowo na docinku 1,2 km. W tym okresie zostanie zamknięty rejon skrzyżowania odcinka drogi powiatowej nr 1627 O kierunek Biała Nyska również dla ruchu lokalnego. Natomiast ruch komunikacji zbiorowej odbywać się będzie za porozumieniem MZK Nysa z Kierownikiem budowy.

Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.

Biuro Bezpieczeństwa

Urząd Miejski w Nysie

Zabierz swoje serca na spacer

Zabierz swoje serca na spacer

28 maja 2024  
Aktualności

„Zabierz swoje serce na spacer” tym razem podczas Święta Województwa Opolskiego w Mosznej! To doskonała okazja do zadbania o swoje serce!

KONSULTACJE SPOŁECZNE – PROJEKT PLANU TRANSPORTOWEGO

KONSULTACJE SPOŁECZNE – PROJEKT PLANU TRANSPORTOWEGO

27 maja 2024  
Aktualności

Burmistrz Nysy informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu dokumentu pn. „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w gminnych przewozach pasażerskich na obszarze Gminy Nysa i Gminy Otmuchów” oraz podaje do publicznej wiadomości informację o rozpoczęciu konsultacji społecznych ww. projektu dokumentu.

EFS Opolskie