Pogoda w Nysie

Sobota 16.01.2021
Marcelego, Włodzimierza i Waldemara
-8°C
PM10 - 36 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Demontaż pojazdu

Demontaż pojazdu

Kategoria:
Opublikowano: 9 Wrzesień 2020
DRUKUJ

 

W lipcu br. otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące odpadów leżących na drodze gminnej pomiędzy miejscowościami Hajduki Nyskie – Podkamień (o podrzuceniu tych odpadów pisaliśmy we wcześniejszych postach). Na poboczu drogi leżały różne odpady, m.in. części samochodowe. Strażnikom Miejskim udało się namierzyć właściciela tych części, który został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. za nieprzekazanie pojazdu do stacji demontażu. Nakazano również uprzątnąć odpady, co uczynił.

Przypominamy, że  zgodnie z Ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, właściciel pojazdu może przekazać go wyłącznie do przedsiębiorcy  prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów, natomiast nieprzekazanie pojazdu podlega karze grzywny.

Redaktor: Redaktor

Polecane aktualności:

Awaria centralnej kotłowni

Awaria centralnej kotłowni

15 Styczeń 2021 r. /  
Aktualności

NEC – Nysa Sp. z o. o. informuje, że w związku z awarią na centralnej kotłowni w dniu dzisiejszym, tj. 15 stycznia 2021 roku, nastąpią zakłócenia w dostawie ciepła na terenie całego miasta. Zakłócenia nastąpią również w dostawie ciepłej wody użytkowej. Naprawa może potrwać do godzin wieczornych.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację!

NEC Nysa

Ruszyły zapisy na szczepienia

Ruszyły zapisy na szczepienia

15 Styczeń 2021 r. /  
Aktualności

Szczepionka przeciwko COVID-19 to jeden z kluczowych elementów powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepienia są nadzieją na lepsze jutro i powrót do normalności.

Transport do punktu szczepień

Transport do punktu szczepień

14 Styczeń 2021 r. /  
Aktualności

Od dnia 15 stycznia 2021 r. został uruchomiony specjalny telefon dla mieszkańców Gminy Nysa mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień.

MZK przywraca część kursów

MZK przywraca część kursów

14 Styczeń 2021 r. /  
Aktualności

MZK w Nysie informuje, że od dnia 18.01.2021 przywrócone zostaną kursy na linii nr 2. Ponadto w soboty przywrócona zostaje linia nr 13.

Tabliczki przystankowe:

 

EFS Opolskie