Pogoda w Nysie

Czwartek 27.01.2022
Przybysława, Anieli i Jerzego
2°C
PM10 - 12 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Gruz na drodze

Gruz na drodze

Kategoria:
Opublikowano: 19 kwietnia 2021
DRUKUJ

W  sobotę 17 kwietnia 2021r. dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące wyrzucania odpadów w postaci gruzu budowlanego na drogę gruntową w miejscowości Hajduki Nyskie. Na miejscu potwierdzono, iż we wskazanym miejscu ktoś wyrzucił gruz z odpadami budowlanymi. Jak się okazało gruz ten pochodził z remontu jednego z domów. Na terenie posesji strażnicy zastali sprawcę, który przygotowywał kolejną partię gruzu do wywiezienia na drogę. Jak się później tłumaczył, gruz miał służyć do utwardzenia drogi. Sprawca wyrzucenia odpadów został ukarany mandatem karnym za to wykroczenie.

Redaktor: Redaktor

Polecane aktualności:

Ferie w gminie Nysa

Ferie w gminie Nysa

27 stycznia 2022  
Aktualności

31 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe w naszym województwie. Podczas ferii uczniowie w gminie Nysa na pewno nie będą mogli narzekać na nudę. Nie zabraknie wydarzeń sportowych i ciekawych zajęć przygotowanych przez miejską bibliotekę.

Prezenty dla rodziców i małżeństw – Nysa promuje rodzinę

Prezenty dla rodziców i małżeństw – Nysa promuje rodzinę

27 stycznia 2022  
Aktualności

„Nysa dla Rodzin i Pokoleń” to kolejny projekt, który wchodzi w życie w naszej gminie. Jego beneficjentami będą rodzice nowo narodzonych maluszków, pary nowożeńców, biorące ślub na terenie gminy Nysa oraz pary małżeńskie obchodzące w USC złote gody.

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

26 stycznia 2022  
Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się treścią załączonego obwieszczenia Starosty Nyskiego, w sprawie umorzenia postępowania administracyjnego, w sprawie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej  obejmującej rozbudowę i przebudowę drogi gminnej w ulicy Franciszkańskiej wraz z rozbudową i przebudową innych dróg publicznych tj. drogi wojewódzkiej w ulicy Grodkowskiej w Nysie realizowaną w ramach zadania: “Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej w ulicy Franciszkańskiej wraz z rozbudową i przebudową skrzyżowania drogi gminnej ul. Franciszkańskiej z drogą wojewódzką ul. Grodkowską w Nysie”.

 

Kalendarz wydarzeń kulturalnych – luty

Kalendarz wydarzeń kulturalnych – luty

26 stycznia 2022  
Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez kulturalnych na luty. Warto sprawdzić co przygotowały m.in. Nyski Dom Kultury, miejska biblioteka czy Muzeum Powiatowe w Nysie.

Szczegóły na plakacie

EFS Opolskie