Pogoda w Nysie

Niedziela 17.01.2021
Antoniego, Rościsława i Jana
-8°C
PM10 - 21 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Jak popielniczki

Jak popielniczki

Kategoria:
Opublikowano: 19 Sierpień 2020
DRUKUJ

Kratki piwniczne w budynkach i kraty przy drzewkach ozdobnych w centrum miasta traktowane są często jako popielniczki, o czym mogą świadczyć zdjęcia z dzisiejszego dnia. Ponieważ wpływa to negatywnie na wizerunek naszego miasta powiadomiono o tym Administratorów budynków oraz zarządcę drogi, którym nakazano uprzątnąć zanieczyszczenia.

Przypominamy, że zaśmiecanie miejsca niedopałkiem papierosa i innymi odpadami jest wykroczeniem z art. 145 Kodeksu Wykroczeń, za które grozi mandat w wysokości do 500 zł.

 

 

Redaktor: Redaktor

Polecane aktualności:

Awaria centralnej kotłowni

Awaria centralnej kotłowni

15 Styczeń 2021 r. /  
Aktualności

NEC – Nysa Sp. z o. o. informuje, że w związku z awarią na centralnej kotłowni w dniu dzisiejszym, tj. 15 stycznia 2021 roku, nastąpią zakłócenia w dostawie ciepła na terenie całego miasta. Zakłócenia nastąpią również w dostawie ciepłej wody użytkowej. Naprawa może potrwać do godzin wieczornych.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację!

NEC Nysa

Ruszyły zapisy na szczepienia

Ruszyły zapisy na szczepienia

15 Styczeń 2021 r. /  
Aktualności

Szczepionka przeciwko COVID-19 to jeden z kluczowych elementów powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepienia są nadzieją na lepsze jutro i powrót do normalności.

Transport do punktu szczepień

Transport do punktu szczepień

14 Styczeń 2021 r. /  
Aktualności

Od dnia 15 stycznia 2021 r. został uruchomiony specjalny telefon dla mieszkańców Gminy Nysa mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień.

MZK przywraca część kursów

MZK przywraca część kursów

14 Styczeń 2021 r. /  
Aktualności

MZK w Nysie informuje, że od dnia 18.01.2021 przywrócone zostaną kursy na linii nr 2. Ponadto w soboty przywrócona zostaje linia nr 13.

Tabliczki przystankowe:

 

EFS Opolskie