Pogoda w Nysie

Czwartek 04.03.2021
Łucji, Kazimierza i Eugeniusza
4°C
PM10 - 44 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Pamiętajmy o odśnieżaniu chodników

Pamiętajmy o odśnieżaniu chodników

Kategoria:
Opublikowano: 18 Styczeń 2021
DRUKUJ

W związku z dużymi opadami śniegu w dniu 15 stycznia 2021r. Straż Miejska interweniowała wobec właścicieli posesji, którzy nie odśnieżyli chodników przy swoich posesjach. Przypominamy o obowiązku odśnieżania chodników przylegających bezpośrednio do posesji. Zgodnie z § 2 Uchwały nr XXVII/429/20 Rady Miejskiej w Nysie z dnia 29 sierpnia 2020r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Nysa, właściciele nieruchomości obowiązani są do uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z części służących do wspólnego użytku, a w tym z chodników położonych bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Pamiętać również należy, by nie zgarniać śniegu na jezdnię tylko w miejsce, w którym śnieg nie będzie utrudniał ruchu przechodniom. Za nieodśnieżenie chodnika grozi mandat w wysokości 100 zł.

Redaktor: Redaktor

Polecane aktualności:

Kolejna edycja Nocnego Festiwalu Filmowego

Kolejna edycja Nocnego Festiwalu Filmowego

3 Marzec 2021 r. /  
Aktualności

Otoczenie przyrody, filmowe hity i nocny klimat. Czego chcieć więcej? Już latem czeka nas kolejna edycja Nocnego Festiwalu Filmowego nad jeziorem. Pierwsza odsłona wydarzenia okazała się wielkim hitem.

– Chcemy, żeby ta impreza już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń i w świadomość mieszkańców. Działa też u nas w Nysie dyskusyjny klub filmowy, więc być może zjednoczymy siły, by impreza była jeszcze ciekawsza. – mówi Edyta Peikert, prezes spółki AKWA.

W ubiegłym roku wydarzenie trwało dwa dni. Pierwszego wieczoru wyświetlono film EVEREST, a drugiego NOC OCZYSZCZENIA. ANARCHIA. O doborze repertuaru zdecydowali sami mieszkańcy. Teraz będzie tak samo. Wydarzenie ponownie ma trwać też 2 dni (18-19 czerwca). Podczas festiwalu znów zobaczymy widowiskowy pokaz laserów.

Impreza odbędzie się w miejscu, gdzie do tej pory rozłożona była karuzela. Uczestnicy będą mieli również dostęp do pola gastronomicznego.

kino plenerowe

Już jest! Nowy numer gazety TAK!

Już jest! Nowy numer gazety TAK!

3 Marzec 2021 r. /  
Aktualności

Na rynku pojawił się drugi numer odświeżonej gazety TAK. Jak zwykle nie brakuje aktualności i inwestycji, ale także porad zdrowotnych, kulinarnych i biznesowych oraz kącika rozrywkowego.

W gazecie znajdziemy też wywiad z nyskim katem Jerzym Gadawskim. Ciekawostką są kupony dla pań z okazji Dni Kobiet.

Zapraszamy do lektury – TAK! 2/2021 by Agencja Rozwoju Nysy – issuu

Webinarium dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Webinarium dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej

3 Marzec 2021 r. /  
Aktualności

Na spotkaniu będzie można uzyskać informacje odnośnie aktualnych możliwości uzyskania dotacji na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Udział  jest bezpłatny. Spotkanie moderowane będzie przez pracowników Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Nysie.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

3 Marzec 2021 r. /  
Aktualności

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest od 1 marca 2011. Święto zostało ustanowione dla upamiętnienia ostatnich żołnierzy zbrojnego niepodległościowego podziemia, którzy ginęli z rąk komunistycznych oprawców. O wyborze daty zadecydowała przypadająca na ten dzień rocznica rozstrzelania przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Na czele Zarządu stał prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński.

EFS Opolskie