Pogoda w Nysie

Czwartek 04.03.2021
Łucji, Kazimierza i Eugeniusza
9°C
PM10 - 72 μg/m3
Stan powietrza - Umiarkowany
Stoją na postoju dla taksówek

Stoją na postoju dla taksówek

Kategoria:
Opublikowano: 21 Październik 2020
DRUKUJ

W dniu 19.10.2020r. otrzymaliśmy prośbę o interwencję odnośnie postoju pojazdów na miejscu przeznaczonym do postoju taksówek przy ul. Piastowskiej w Nysie. Strażnicy interweniowali wobec pojazdów, których kierowcy błędnie zinterpretowali znaki.

Przypominamy, że znak D-20 czyli “koniec postoju taksówek” oznacza miejsce, w którym tak właściwie rozpoczyna się postój taksówek. Znaki D-19 “postój taksówek” i D-20 “koniec postoju taksówek ” ustalają kolejność odjazdu taksówek: pierwsza taksówka staje jak najbliżej znaku D-19,  i to ona jako pierwsza odjeżdża z miejsca postojowego, a ostatnia staje przy znaku D-20, który na drodze ustawiony jest wcześniej niż znak D-19. Kierowcy innych pojazdów nie mogą parkować pojazdów za znakiem D-20, gdyż stają wtedy na miejscu postojowym dla taksówek.

Redaktor: Redaktor

Polecane aktualności:

Rusza serwis e-budownictwo

Rusza serwis e-budownictwo

4 Marzec 2021 r. /  
Aktualności

1 marca odbyła się konferencja prasowa organizowana przez Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii dotycząca cyfryzacji procesu budowlanego. Podczas konferencji Dorota Cabańska, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego zaprezentowała po raz pierwszy przed dziennikarzami serwis e-budownictwo (e-budownictwo.gunb.gov.pl).

Nowy sprzęt w Przedszkolu nr 10

Nowy sprzęt w Przedszkolu nr 10

4 Marzec 2021 r. /  
Aktualności

Kolejne nowości w Przedszkolu nr 10 w Nysie. Placówka zakupiła dodatkowy sprzęt do sal terapeutycznych. Ruszyły też zajęcia z sensoplastyki.

Kolejna edycja Nocnego Festiwalu Filmowego

Kolejna edycja Nocnego Festiwalu Filmowego

3 Marzec 2021 r. /  
Aktualności

Otoczenie przyrody, filmowe hity i nocny klimat. Czego chcieć więcej? Już latem czeka nas kolejna edycja Nocnego Festiwalu Filmowego nad jeziorem. Pierwsza odsłona wydarzenia okazała się wielkim hitem.

– Chcemy, żeby ta impreza już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń i w świadomość mieszkańców. Działa też u nas w Nysie dyskusyjny klub filmowy, więc być może zjednoczymy siły, by impreza była jeszcze ciekawsza. – mówi Edyta Peikert, prezes spółki AKWA.

W ubiegłym roku wydarzenie trwało dwa dni. Pierwszego wieczoru wyświetlono film EVEREST, a drugiego NOC OCZYSZCZENIA. ANARCHIA. O doborze repertuaru zdecydowali sami mieszkańcy. Teraz będzie tak samo. Wydarzenie ponownie ma trwać też 2 dni (18-19 czerwca). Podczas festiwalu znów zobaczymy widowiskowy pokaz laserów.

Impreza odbędzie się w miejscu, gdzie do tej pory rozłożona była karuzela. Uczestnicy będą mieli również dostęp do pola gastronomicznego.

kino plenerowe

Już jest! Nowy numer gazety TAK!

Już jest! Nowy numer gazety TAK!

3 Marzec 2021 r. /  
Aktualności

Na rynku pojawił się drugi numer odświeżonej gazety TAK. Jak zwykle nie brakuje aktualności i inwestycji, ale także porad zdrowotnych, kulinarnych i biznesowych oraz kącika rozrywkowego.

W gazecie znajdziemy też wywiad z nyskim katem Jerzym Gadawskim. Ciekawostką są kupony dla pań z okazji Dni Kobiet.

Zapraszamy do lektury – TAK! 2/2021 by Agencja Rozwoju Nysy – issuu

EFS Opolskie