Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Sobota:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

77 4080586
darmowy numer z telefonu komórkowego: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witam na stronie Straży Miejskiej w Nysie. Straży, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

Wasz Komendant – Grzegorz Smoleń

Załączniki

Nie zostawiaj mnie w samochodzie!

10 Sierpień 2020 r. /  
Wysoka temperatura na zewnątrz sprawia, że w zamkniętym samochodzie temperatura może nawet wzrosnąć do 90 stopni Celcjusza. Jeśli pozostawimy dziecko czy psa podczas upałów w samochodzie, to może dojść do tragedii. Nie wystarczy uchylić okno czy zostawić miskę z wodą, samochód nagrzewa się jak piekarnik. Dlatego nie zostawiajmy dziecka czy psa w samochodzie nawet na chwilę. Nagrzany pojazd staje się śmiertelną pułapką, z której pies czy dziecko samo się nie wydostanie. Gdy zauważymy pozostawione dziecko czy psa w samochodzie reagujmy! Dzwońmy pod numer alarmowy Straży Miejskiej 986 lub numer alarmowy 112. Od nas może zależeć ich życie!
Redaktor: Administrator

Drogie kwiatki

7 Sierpień 2020 r. /  
W dniu 05.08.2020r. operator monitoringu miejskiego zauważył młodego mężczyznę, który zrywał kwiatki z klombu w Rynku. Zerwane kwiaty mężczyzna  zanosił znajomym, który siedzieli na ławce. Jak się okazało amator kwiatów był również amatorem mocnych trunków, które spożywał wraz ze znajomymi. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz za niszczenie zieleni  mężczyźni zostali przez nas rozliczeni.
Redaktor: Administrator

W tych miejscach nie parkujemy

6 Sierpień 2020 r. /  
W dniu wczorajszym interweniowaliśmy wobec dwóch kierujących, którzy swoje pojazdy zaparkowali w niedozwolonych miejscach: jeden na trawniku przed blokiem na osiedlu Podzamcze sek. “B”,  a drugi na powierzchni wyłączonej z ruchu przy ul. Wandy Pawlik w Nysie. Kierujący chyba zapomnieli o obowiązujących przepisach i dopiero wezwani przez mieszkańców Strażnicy Miejscy musieli im je przypomnieć.
Redaktor: Administrator

Złamane drzewo w parku

4 Sierpień 2020 r. /  
Podczas patrolu Parku Miejskiego Strażnicy Miejscy zauważyli złamane drzewo przy jednej z alejek. Ponieważ drzewo stanowiło zagrożenie dla osób przechodzących parkiem, na miejsce wezwano Państwową Straż Pożarną, która usunęła zagrożenie.
Redaktor: Administrator

Pracowita sobota

3 Sierpień 2020 r. /  
Dość pracowitą sobotę miał pewien kierowca sprzątający swój samochód na byłym poligonie wojskowym przy ul. Orląt Lwowskich w Nysie. Efekt jego ciężkiej pracy pozostał niestety na poboczu drogi gruntowej, ale na szczęście pozostawił dokumenty, dzięki którym uda się nam go odnaleźć.  
Redaktor: Administrator

Kolejny wrak zabrany.

31 Lipiec 2020 r. /  
W dniu 30.07.2020r. z ul. Sucharskiego w Nysie na nasze zlecenie został usunięty pojazd marki Polonez. Brak powietrza w dwóch kołach i ogólny stan wskazujący, że pojazd jest od dłuższego czasu nieużywany, przesądziły o jego zabraniu.
Redaktor: Administrator

Uschnięte drzewo.

30 Lipiec 2020 r. /  
W dniu wczorajszym, w związku ze zgłoszeniem mieszkańca Nysy, udaliśmy się na ul. Forteczną, gdzie przy garażach znajduje się uschnięte drzewo, z którego przy dużym wietrze odłamują się  gałęzie. W związku z tym faktem, powiadomiono administratora terenu o potrzebie usunięcia zagrożenia.
Redaktor: Administrator

Interwencja na Karpackiej.

29 Lipiec 2020 r. /  
Dziś rano otrzymaliśmy zgłoszenie odnośnie nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów przy ul. Karpackiej w Nysie. Podczas interwencji założyliśmy 3 blokady na koła i odholowaliśmy 2 pojazdy, które stały w miejscu zabronionym i utrudniały ruch.
Redaktor: Administrator