Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Sobota:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

77 4080586
darmowy numer z telefonu komórkowego: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witam na stronie Straży Miejskiej w Nysie. Straży, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

Wasz Komendant – Grzegorz Smoleń

Załączniki

Zbyt blisko przejścia.

28 Lipiec 2020 r. /  
W sobotę 25 lipca 2020r. przeprowadziliśmy interwencję w związku z  nieprawidłowo zaparkowanymi pojazdami przy przejściu dla pieszych na ul. Zjednoczenia w Nysie. Sprawcy zostali odpowiednio rozliczeni przez strażników.
Redaktor: Administrator

Zagubiony, zdezorientowany pies.

24 Lipiec 2020 r. /  
Przedwczoraj otrzymaliśmy zgłoszenie o psie, który błąkał się pomiędzy parkingiem “Cukrów Nyskich” a terenem “Akwy”. Piesek zachowywał się niespokojnie, nie był agresywny. Już zapadła decyzja o odłowieniu psa, ale dzięki pomocy pani z “Cukrów”, która umieściła informację o psie na FB, został poinformowany jego właściciel. Wszystko zakończyło się szczęśliwie dla psa, dla niefrasobliwego właściciela – nie, został przez nas “rozliczony”.
Redaktor: Administrator

... brak słów.

23 Lipiec 2020 r. /  
Wczoraj, w godzinach porannych, zostaliśmy zaalarmowani przez pracowników OPS o tym, że osoby starsze, z dziećmi i niepełnosprawne mają utrudnione dojście do ośrodka. Przyczyną było… sami oceńcie. Sprawca został rozliczony.      
Redaktor: Administrator

Nielegalne pozyskiwanie piasku.

23 Lipiec 2020 r. /  
W dniu wczorajszym “rozliczyliśmy” osobę odpowiedzialną za nielegalne pozyskiwanie piasku z terenu gminnego. Zdarzenie miało miejsce w dniu 07.07.2020 r. w okolicy sołectwa Sękowice.    
Redaktor: Administrator

Pomoc ptakowi.

21 Lipiec 2020 r. /  
W ubiegły piątek ok. godz 15.20 otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańców Nysy, że na terenie parku miejskiego leży ptak. Patrol SM Nysa przetransportował ptaka do lekarza weterynarii.  
Redaktor: Administrator

Droga gminna posprzątana.

16 Lipiec 2020 r. /  
Po naszej interwencji inwestor przywrócił porządek na drodze, którą zanieczyścił podczas remontu.
Redaktor: Administrator

Konar na dachu.

16 Lipiec 2020 r. /  
Wczoraj w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie od właściciela posesji przy ul. Podolskiej, gdzie odłamany konar spadł na zadaszenie. Powiadomiliśmy właściciela drzewa o konieczności usunięcia zagrożenia.
Redaktor: Administrator