Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Sobota:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

77 4080586
darmowy numer z telefonu komórkowego: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witam na stronie Straży Miejskiej w Nysie. Straży, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

Wasz Komendant – Grzegorz Smoleń

Załączniki

Kolejne odpady.

14 Lipiec 2020 r. /  
Także wczoraj, po południu, po interwencji mieszkańca gminy Nysa, udaliśmy się na drogę polną prowadzącą do Sękowic. Po przybyciu na miejsce strażnicy, po przeszukaniu sterty odpadów, odnaleźli przedmioty, które pomogą nam w dotarciu do ewentualnego sprawcy. Dziękujemy za informację.    
Redaktor: Administrator

Podrzucanie odpadów.

14 Lipiec 2020 r. /  
Wczoraj, w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańca Nysy dotyczące podrzucenia odpadów na drodze polnej, łączącej Hajduki Nyskie z Podkamieniem. Sprawę przekazano odpowiednim służbom. Dziękujemy za informację.
Redaktor: Administrator

Uwaga konar!!!

13 Lipiec 2020 r. /  
W dniu dzisiejszym odebraliśmy informację od naczelnika jednego z wydziałów UM Nysa o zagrożeniu, które stwarza odłamany konar zalegający na jednej z alejek Parku Miejskiego. Teren zabezpieczono. Firma, która zajmuje się “obsługą” parku powiadomiona.
Redaktor: Administrator

Zdążyć przed ciszą...

10 Lipiec 2020 r. /  
W dniu dzisiejszym dzięki monitoringowi wizyjnemu ujawniono zerwanie plakatu wyborczego. Wobec osoby (znanej nam) zostaną podjęte kroki przewidziane prawem.    
Redaktor: Administrator

Nie tylko młodzież [sic!] dewastuje ...

10 Lipiec 2020 r. /  
Wczoraj (09.07.2020), po godzinie 17.00 na Alei Lompy starszy pan wykleił wlepkami kilka ławek. Dzięki monitoringowi miejskiemu mogliśmy ująć sprawcę, który został “rozliczony” i poproszony o usunięcie efektów swojej działalności.    
Redaktor: Administrator

Usunięto wrak.

9 Lipiec 2020 r. /  
W dniu 08.07.2020r. z ul. Drzymały w Nysie na zlecenie funkcjonariuszy Straży Miejskiej usunięto pojazd, którego stan wskazywał, że jest nieużywany od dłuższego czasu. Jest to kolejny wrak, który Straż Miejska usunęła z nyskich dróg w tym roku. Dzięki temu mieszkańcy odzyskali następne miejsce postojowe.
Redaktor: Administrator

Wandale na drodze.

7 Lipiec 2020 r. /  
W wyniku “wycieczki”, nieodpowiedzialnych osobników, po drodze z Niwnicy do Domaszkowic zostały uszkodzone znaki drogowe.
Redaktor: Administrator

Zakaz zatrzymywania się na ul. Parko ...

7 Lipiec 2020 r. /  
W związku z ruchem autobusów MZK przez ul. Parkową zabronione jest zatrzymywanie się pojazdów po jednej stronie tej ulicy. Straż Miejska przypomina, że zatrzymanie pojazdu w tym miejscu może skutkować odholowaniem go – co wiąże się z dodatkowym kosztem (oprócz grzywny w postaci mandatu karnego).
Redaktor: Administrator