Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Piątek:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

77 4080586
darmowy numer z telefonu komórkowego: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witam na stronie Straży Miejskiej w Nysie. Straży, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

Wasz Komendant – Grzegorz Smoleń

Konar na dachu.

16 lipca 2020 
Wczoraj w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie od właściciela posesji przy ul. Podolskiej, gdzie odłamany konar spadł na zadaszenie. Powiadomiliśmy właściciela drzewa o konieczności usunięcia zagrożenia.
Redaktor: Administrator

Kolejne odpady.

14 lipca 2020 
Także wczoraj, po południu, po interwencji mieszkańca gminy Nysa, udaliśmy się na drogę polną prowadzącą do Sękowic. Po przybyciu na miejsce strażnicy, po przeszukaniu sterty odpadów, odnaleźli przedmioty, które pomogą nam w dotarciu do ewentualnego sprawcy. Dziękujemy za informację.    
Redaktor: Administrator

Podrzucanie odpadów.

14 lipca 2020 
Wczoraj, w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańca Nysy dotyczące podrzucenia odpadów na drodze polnej, łączącej Hajduki Nyskie z Podkamieniem. Sprawę przekazano odpowiednim służbom. Dziękujemy za informację.
Redaktor: Administrator

Uwaga konar!!!

13 lipca 2020 
W dniu dzisiejszym odebraliśmy informację od naczelnika jednego z wydziałów UM Nysa o zagrożeniu, które stwarza odłamany konar zalegający na jednej z alejek Parku Miejskiego. Teren zabezpieczono. Firma, która zajmuje się „obsługą” parku powiadomiona.
Redaktor: Administrator

Zdążyć przed ciszą...

10 lipca 2020 
W dniu dzisiejszym dzięki monitoringowi wizyjnemu ujawniono zerwanie plakatu wyborczego. Wobec osoby (znanej nam) zostaną podjęte kroki przewidziane prawem.    
Redaktor: Administrator

Nie tylko młodzież [sic!] dewastuje ...

10 lipca 2020 
Wczoraj (09.07.2020), po godzinie 17.00 na Alei Lompy starszy pan wykleił wlepkami kilka ławek. Dzięki monitoringowi miejskiemu mogliśmy ująć sprawcę, który został „rozliczony” i poproszony o usunięcie efektów swojej działalności.    
Redaktor: Administrator

Usunięto wrak.

9 lipca 2020 
W dniu 08.07.2020r. z ul. Drzymały w Nysie na zlecenie funkcjonariuszy Straży Miejskiej usunięto pojazd, którego stan wskazywał, że jest nieużywany od dłuższego czasu. Jest to kolejny wrak, który Straż Miejska usunęła z nyskich dróg w tym roku. Dzięki temu mieszkańcy odzyskali następne miejsce postojowe.
Redaktor: Administrator

Wandale na drodze.

7 lipca 2020 
W wyniku „wycieczki”, nieodpowiedzialnych osobników, po drodze z Niwnicy do Domaszkowic zostały uszkodzone znaki drogowe.
Redaktor: Administrator