Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Piątek:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

nr tel. stacjonarnego: 77 4080586
nr alarmowy: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy Gminy Nysa

             Serdecznie witamy na stronie Straży Miejskiej w Nysie, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 32 lata temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Jeżeli macie Państwo jakiś problem,    z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

 

... brak słów.

23 lipca 2020 
Wczoraj, w godzinach porannych, zostaliśmy zaalarmowani przez pracowników OPS o tym, że osoby starsze, z dziećmi i niepełnosprawne mają utrudnione dojście do ośrodka. Przyczyną było… sami oceńcie. Sprawca został rozliczony.      
Redaktor: Administrator

Nielegalne pozyskiwanie piasku.

23 lipca 2020 
W dniu wczorajszym „rozliczyliśmy” osobę odpowiedzialną za nielegalne pozyskiwanie piasku z terenu gminnego. Zdarzenie miało miejsce w dniu 07.07.2020 r. w okolicy sołectwa Sękowice.    
Redaktor: Administrator

Pomoc ptakowi.

21 lipca 2020 
W ubiegły piątek ok. godz 15.20 otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańców Nysy, że na terenie parku miejskiego leży ptak. Patrol SM Nysa przetransportował ptaka do lekarza weterynarii.  
Redaktor: Administrator

Droga gminna posprzątana.

16 lipca 2020 
Po naszej interwencji inwestor przywrócił porządek na drodze, którą zanieczyścił podczas remontu.
Redaktor: Administrator

Konar na dachu.

16 lipca 2020 
Wczoraj w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie od właściciela posesji przy ul. Podolskiej, gdzie odłamany konar spadł na zadaszenie. Powiadomiliśmy właściciela drzewa o konieczności usunięcia zagrożenia.
Redaktor: Administrator

Kolejne odpady.

14 lipca 2020 
Także wczoraj, po południu, po interwencji mieszkańca gminy Nysa, udaliśmy się na drogę polną prowadzącą do Sękowic. Po przybyciu na miejsce strażnicy, po przeszukaniu sterty odpadów, odnaleźli przedmioty, które pomogą nam w dotarciu do ewentualnego sprawcy. Dziękujemy za informację.    
Redaktor: Administrator

Podrzucanie odpadów.

14 lipca 2020 
Wczoraj, w godzinach popołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańca Nysy dotyczące podrzucenia odpadów na drodze polnej, łączącej Hajduki Nyskie z Podkamieniem. Sprawę przekazano odpowiednim służbom. Dziękujemy za informację.
Redaktor: Administrator