Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Sobota:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

77 4080586
darmowy numer z telefonu komórkowego: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witam na stronie Straży Miejskiej w Nysie. Straży, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

Wasz Komendant – Grzegorz Smoleń

Załączniki

Gruz na drodze

19 Kwiecień 2021 r. /  
W  sobotę 17 kwietnia 2021r. dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące wyrzucania odpadów w postaci gruzu budowlanego na drogę gruntową w miejscowości Hajduki Nyskie. Na miejscu potwierdzono, iż we wskazanym miejscu ktoś wyrzucił gruz z odpadami budowlanymi. Jak się okazało gruz ten pochodził z remontu jednego z domów. Na terenie posesji strażnicy zastali sprawcę, który przygotowywał kolejną partię gruzu do wywiezienia na drogę. Jak się później tłumaczył, gruz miał służyć do utwardzenia drogi. Sprawca wyrzucenia odpadów został ukarany mandatem karnym za to wykroczenie.
Redaktor: Administrator

Przyczepa na drodze

16 Kwiecień 2021 r. /  
W dniu dzisiejszym tj. 16.04.2021 r. Straż Miejska podjęła decyzję o zabraniu z drogi przyczepy kempingowej, którą ktoś pozostawił na drodze prowadzącej z miejscowości Głębinów do Wójcic. Przyczepa nie posiadała tablic rejestracyjnych i była otwarta, zaś przód przyczepy blokował przejazd.  
Redaktor: Administrator

Zasnął w bramie

15 Kwiecień 2021 r. /  
W dniu 14.04.2021 r. podczas patrolu ulicy Aleja Wojska Polskiego w Nysie Strażnik Miejski zauważył mężczyznę leżącego na wjeździe do jednej z posesji. Zbyt duża ilość alkoholu sprawiła, że nie mógł on dotrzeć do domu. Po obudzeniu mężczyzna oznajmił, że nie potrzebuje pomocy medycznej i o własnych siłach udał się do miejsca zamieszkania. Jest to jedna z najczęstszych interwencji, jaką codziennie podejmuje Straż Miejska. Wpływające do nas zgłoszenia dotyczą osób leżących na ławkach i trawnikach oraz śpiących na klatkach schodowych czy przystankach autobusowych.
Redaktor: Administrator

Na pomoc seniorom

12 Kwiecień 2021 r. /  
W związku ze stanem epidemicznym Straż Miejska w Nysie realizuje zadania związanie z zapobieganiem, zwalczaniem  i przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Jednym z działań jest pomoc osobom na kwarantannie. Dziś dyżurny Straży Miejskiej otrzymał prośbę od starszego małżeństwa, które potrzebowało lekarstw i drobnych sprawunków. Strażnicy z zachowaniem reżimu sanitarnego zakupili lekarstwa oraz żywność i dostarczyli seniorom.  
Redaktor: Administrator

Gruz z remontu

9 Kwiecień 2021 r. /  
W dniu 06.04.2021 r. otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące wyrzucania gruzu z remontu mieszkania przez mieszkańca bloku przy ul. Zjednoczenia w Nysie. Na miejscu stwierdzono, że w pojemniku na odpady komunalne znajdują się odpady budowlane. W ramach czynności wyjaśniających ustalono sprawcę, który za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Pamiętajmy: zgodnie z § 14 ust. 1 pkt 11 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Nysa ” odpady budowlane i rozbiórkowe należy przekazywać do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych”.
Redaktor: Administrator

Dewastacja kosza

6 Kwiecień 2021 r. /  
W dniu 04.04.2021r. około godz. 2.32 na Alei Lompy w Nysie operator kamer monitoringu miejskiego zauważył młodych mężczyzn niszczących kosz miejski. Na miejsce natychmiast wezwano patrol Policji.  Mężczyźni odpowiedzą za zniszczenie mienia.
Redaktor: Administrator

Zakaz ruchu na "Suchej fosie"

30 Marzec 2021 r. /  
Od pewnego czasu mieszkańcy naszego miasta podczas spacerów mogą korzystać z utwardzonego przejścia  pomiędzy fortyfikacjami,  z tzw. “suchej fosy”. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo osobom spacerującym,  zarządca tego terenu wprowadził ograniczenie w dostępności przejścia poprzez ustanowienie tam zakazu ruchu za wyjątkiem pojazdów posiadających zgodę zarządzającego i rowerów.  Dodatkowo dla bezpieczeństwa zamontowano również monitoring. Przypominamy, że wjazd bez zgody jest wykroczeniem za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł i 5 pkt. karnych.
Redaktor: Administrator