Straż Miejska w Nysie

ul. Kolejowa 15

48-300 Nysa

wejście od ul. Chodowieckiego

 GODZINY PRACY:

Poniedziałek – Sobota:  6:00 – 22:00

 TELEFON:

77 4080586
darmowy numer z telefonu komórkowego: 986

e-mail: straz@www.nysa.pl

 

Szanowni mieszkańcy gminy Nysa

                     Serdecznie witam na stronie Straży Miejskiej w Nysie. Straży, która jest jedną z najdłużej funkcjonujących formacji tego typu w Polsce, powołanej do działania w Nysie na rzecz społeczności lokalnej już ponad 29 lat temu. Nasi strażnicy zawsze służą pomocą tym, którzy jej potrzebują. Urodziliśmy się w Nysie, tu żyjemy, robimy zakupy, wychowujemy nasze dzieci wraz z Wami drodzy mieszkańcy. Jeżeli macie Państwo jakiś problem, z którym nie możecie sobie poradzić – przekażcie go nam, jeżeli załatwienie go będzie leżeć w naszych kompetencjach – zrobimy to, jeżeli nie – przekażemy go odpowiednim organom, urzędom, osobom.

Strona powstała po to, by informować Was o tym, czym zajmujemy się na co dzień. Jeżeli macie jakieś sugestie dotyczące naszej pracy, to proszę o wiadomość e-mail: straz@www.nysa.pl.

Wasz Komendant – Grzegorz Smoleń

Załączniki

Spalali odpady w beczce

26 Marzec 2021 r. /  
W dniu 26.03.2021r.  dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące dużego zadymienia w miejscowości Wyszków Śląski. Na miejscu zgłoszenie potwierdziło się, na terenie wskazanej przez zgłaszającego posesji w blaszanej beczce spalane były odpady. Sprawców spalania (2 osoby) ukarano mandatami karnymi.
Redaktor: Administrator

Uwaga na niedrożne przepusty.

24 Marzec 2021 r. /  
W dniu wczorajszym wyegzekwowaliśmy oczyszczenie przepustu na cieku wodnym przy ul. Saperskiej, który powodował podwyższenie poziomu wody w rowie biegnącym wzdłuż ogródków działkowych. Właściciele ogródków zaniepokojeni przepełnionym rowem zgłaszali nam ten problem w obawie o możliwość podtopienia ich działek. Straż Miejska w Nysie przypomina o tym, że zgodnie z “Ustawą o Drogach Publicznych”, art. 30: “Utrzymywanie zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami, należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi.” Przypominamy o tym obowiązku teraz, gdyż jest to okres, w którym rowy melioracyjne są przepełnione wodą spływającą z pól po zimie.             […]
Redaktor: Administrator

Podziękowania

22 Marzec 2021 r. /  
           Z okazji jubileuszu 30-lecia powołania Straży Miejskiej w Nysie składam wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom Straży Miejskiej podziękowania za pracę oraz  zaangażowanie w wypełnianie ważnej służby, jaką jest dbałość o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Nysa. Jednocześnie życzę, aby ta niełatwa praca przynosiła Wam satysfakcję i radość w pełnieniu służby, co zaowocuje wdzięcznością i sympatią mieszkańców.            Niech towarzyszy Wam zawsze ich życzliwość i zrozumienie.  Z poważaniem Komendant Straży Miejskiej w Nysie Grzegorz Smoleń
Redaktor: Administrator

Kolejne wraki zabrane...

19 Marzec 2021 r. /  
W dniu 18.03.2021r. na nasze zlecenie zostały odholowane 2 pojazdy marki Daewoo Tico oraz Fiat Palio z terenu parkingu przy ul. Eichendorffa w Nysie. Stan tych pojazdów wskazywał na to, że są nieużywane. Jeden z pojazdów był w złym stanie technicznym, drugi pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych.
Redaktor: Administrator

Kolejne spalanie odpadów

17 Marzec 2021 r. /  
W dniu 16.03.2021r. otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące podejrzenia spalania odpadów w piecu w miejscowości Goświnowice. Na miejscu okazało się, że “śmierdzący” dym nie wydobywał się z komina, lecz z rozpalonego na posesji ogniska, wokół którego widoczne były resztki niedopalonej folii. Za spalanie odpadów sprawcę wykroczenia ukarano mandatem karnym w wysokości 100 zł.
Redaktor: Administrator

Wyciekły płyny...

9 Marzec 2021 r. /  
W dniu 13.02.2021r. otrzymaliśmy zgłoszenie  dotyczące wyciekających płynów eksploatacyjnych z pojazdu stojącego na parkingu podziemnym przy ul. Piastowskiej w Nysie. Na miejscu okazało się, że pojazd nie posiada “nyskich” tablic rejestracyjnych. W toku czynności ustalono właściciela pojazdu, którym okazał się mieszkaniec Nysy. Został on w dniu 05.03.2021r. ukarany mandatem karnym za zanieczyszczenie miejsca. Dodatkowo właściciel pojazdu usunął płyny eksploatacyjne z  miejsca parkingowego oraz zabrał pojazd z parkingu podziemnego.  
Redaktor: Administrator

Nieobyczajny wybryk

4 Marzec 2021 r. /  
W dniu 26.02.2021r. operator Centrum Monitoringu Miejskiego zauważył 4 mężczyzn stojących przy pomniku na rondzie Jana Pawła II pomiędzy ulicami: Moniuszki-Celna-Prudnicka w Nysie.  W pewnym momencie jeden z mężczyzn załatwił swoją potrzebę fizjologiczną, bezpośrednio stojąc na środku ronda. O tym nieobyczajnym wybryku operator monitoringu natychmiast powiadomił dyżurnego Policji.
Redaktor: Administrator