Stypendia artystyczne wręczone!

Stypendia artystyczne wręczone!

Kategoria: Aktualności, Nauka i edukacja
1 marca 2024
DRUKUJ

W dniu 29 lutego 20204 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych dla uczniów szkół podstawowych i średnich za rok szkolny 2022/2023.

Stypendia za osiągnięcia artystyczne przyznawane są od roku 2018 na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Nysie. Stypendium jest wyróżnieniem i formą nagrody za wybitne osiągnięcia w muzyce, literaturze, tańcu oraz innych dziedzinach artystycznych na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim i wojewódzkim. Stypendia za rok szkolny 2022/2023 otrzymało 20 uczniów z Gminy Nysa.

Dyplomy wręczył Burmistrz Nysy, p. Kordian Kolbiarz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie, p. Paweł Nakonieczny. Stypendyści wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście wysłuchali także świetnych wykonań utworów muzycznych prezentowanych przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie: Michała Galińskiego, ucznia klasy śpiewu dr Agnieszki Niewiadomskiej, akompaniator – p. Szymon Blaszyński, Mai Bąkowskiej, uczennicy klasy fletu p. Justyny Banaś – Rademacher, akompaniator p. Dominik Zabłocki oraz Filipa Brzeźnickiego, ucznia klasy perkusji p. Urszuli Przywary, akompaniator – p. Dominik Zabłocki.

Uroczystości towarzyszyła wystawa prac uczniów nyskiego „Plastyka” – Zespołu Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie.

Wszystkim stypendystom jeszcze raz gratulujemy dotychczasowych osiągnięć, życzymy dalszych sukcesów. Do zobaczenia za rok!

Lista stypendystów:

Maja Bąkowska

Filip Brzeźnicki

Natalia Chwastek

Laura Goryczka

Oliwia Grzegorek

Oliwia Haupka

Kornelia Kalisz

Maja Krawczyk

Zofia Krawczyk

Julian Krawczyk

Emilia Kubica

Julia Łapińska

Natalia Maślej

Laura Mazurkiewicz

Zuzanna Nowak

Katarzyna Stawik

Michalina Szydłowska

Anna Trytko

Emilia Trytko

Justyna Wolańska

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

24 kwietnia 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 6 maja 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Kolejne sukcesy nyskich gimnastyków

Kolejne sukcesy nyskich gimnastyków

23 kwietnia 2024  

W dniach 18-21 kwietnia we Wrocławiu odbyły się finały XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej.

5. tom „Encyklopedii Solidarności”

5. tom „Encyklopedii Solidarności”

23 kwietnia 2024  

26 kwietnia (piątek) Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na promocję Encyklopedii Solidarności. Opozycja w PRL 1976-1989, t. 5.

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia 2024  

22 kwietnia to międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji do działania przystąpili pracownicy McDonald’s, PKP PLK S.A oraz skazani z Zakładu Karnego w Nysie. Akcję wsparła Spółka EkoNysa, która odebrała i zagospodarowała ok. 60 worków z odpadami. Cieszymy się, że z roku na rok zmniejsza się ilość zebranych odpadów. Podczas zeszłorocznej akcji sprzątania tego samego terenu zebrano ponad 150 worków z odpadami.

EFS Opolskie