Pogoda w Nysie

Piątek 12.04.2024
Juliusza, Lubosława i Zenona
19°C
PM10 - 28 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Sukces  młodych chemików z „Dziesiątki”

Sukces  młodych chemików z „Dziesiątki”

Kategoria: Aktualności, Nauka i edukacja
3 kwietnia 2023
DRUKUJ

W marcu bardzo dobrze w konkursach zaprezentowali się uczniowie „Dziesiątki”.

W dniu 7 marca 2023r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Opolu odbyła się, pod patronatem Uniwersytetu Opolskiego, IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego „Z chemią za pan brat”. W konkursie rywalizowało ze sobą 43 uczniów z piętnastu szkół podstawowych województwa opolskiego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie uzyskali bardzo wysokie wyniki:

III miejsce zajął uczeń klasy 8c – Paweł Śliwa

VI miejsce zajął uczeń klasy 8b – Piotr Tomasiak

Uczniów do konkursu bardzo dobrze przygotowała Pani Magdalena Gaborska, nauczycielka chemii. Uczniom i Pani M. Gaborskiej życzymy dalszych sukcesów naukowych.

Tydzień później w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w  Kędzierzynie-Koźlu, odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Chemicznego „Chemiczna Głowa”. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele 23 szkół podstawowych z województwa opolskiego. Do konkursu przystąpiły 3 – osobowe zespoły uczniowskie.

Konkurs składał się z dwóch etapów: etap I – sprawdzian wiedzy z części teoretycznej – indywidualna praca uczniów, etap II – test umiejętności praktycznych – zespołowe rozwiązywanie zadania laboratoryjnego. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Grupa Azoty ZAK S.A., Opolski Kurator Oświaty oraz Starostwo Powiatowe Kędzierzyn – Koźle. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie zajęli I miejsce drużynowo oraz II miejsce indywidualnie.

Skład zwycięskiej drużyny:

Paweł Śliwa kl. 8c

Piotr Tomasiak l. 8b

Arkadiusz Cygan kl. 8b

II miejsce – nagroda indywidualna – Paweł Śliwa kl. 8c

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Rusza tężnia!

Rusza tężnia!

12 kwietnia 2024  

Tężnia solankowa na Placu Paderewskiego rusza już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 436

Nyska Kronika Filmowa – odc. 436

12 kwietnia 2024  

Kordian Kolbiarz przez kolejne 5 lat będzie burmistrzem Nysy. Dziś w kronice powiemy nie tylko o wyborach, ale także uruchomieniu tężni, muzycznych gwiazdach Dni Nysy i bardzo ciekawej inicjatywie naszej biblioteki.

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

11 kwietnia 2024  

14 kwietnia po raz kolejny będziemy obchodzić nowe święto państwowe – Święto Chrztu Polski. Zdaniem wielu historyków, to właśnie 14 kwietnia 966 r., w Wielką Sobotę, Mieszko I przyjął chrzest. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

11 kwietnia 2024  

13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Data ta nie jest przypadkowa. Dzień Pamięci obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez niemieckie radio informacji o odkryciu w Katyniu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD.

EFS Opolskie