Pogoda w Nysie

Wtorek 27.02.2024
Gabriela i Anastazji
6°C
PM10 - 24 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Świętowaliśmy Niepodległość

Świętowaliśmy Niepodległość

Kategoria: Aktualności
14 listopada 2022
DRUKUJ

Ponad tysiąc osób wzięło udział w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości, w tym liczne związki i stowarzyszenia oraz młodzież szkolna. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

11 listopada obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W wydarzeniu wzięli udział m.in. parlamentarzyści, władze samorządowe, stowarzyszenia i młodzież szkolna. Organizatorem uroczystości był Urząd Miejski w Nysie przy współpracy z Nyskim Domem Kultury.

Wydarzenie artystycznie uświetnili: orkiestra dęta z Łowkowic pod kierownictwem Kapelmistrza Wiktora Poloczka i prowadzącego Ryszarda Dronga, Wiktoria i Tomasz Wojdyła oraz specjalni goście – chór „Światło Taworu” z Ukrainy.

W tym roku obchody odbyły się w Rynku pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji – kliknij link

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Wirtualny przewodnik po Nyskim Księstwie Jezior i Gór

Wirtualny przewodnik po Nyskim Księstwie Jezior i Gór

26 lutego 2024  

Oddajemy w Państwa ręce aplikację WEB – portal integrujący oferty turystyczne Nyskiego Księstwa Jezior i Gór. Znajdują się w nim zasoby turystyczne regionu nyskiego, a także autonomiczny sklep internetowy prezentujący Produkty Lokalne certyfikowane przez Stowarzyszenie.

Nabór na stanowisko urzędnicze

Nabór na stanowisko urzędnicze

26 lutego 2024  

Burmistrz Nysy ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko pracy – urzędnicze w Urzędzie Miejskim w Nysie (główny specjalista – Wydział Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa).

Nyska Kronika Filmowa – odc. 429

Nyska Kronika Filmowa – odc. 429

23 lutego 2024  

Dziś powiemy o Jarmarku Wielkanocnym, kolejnej edycji Pchlego Targu i paradzie lokomotyw w Nysie. Będzie również o Biegu Nyskim i niesamowitym spektaklu w Nyskim Domu Kultury.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

23 lutego 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 4 marca 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00 odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie