Trwa modernizacja stadionu Polonii

Trwa modernizacja stadionu Polonii

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
23 stycznia 2023
DRUKUJ

Na Stadionie Polonii w Nysie zakończyły się prace rozbiórkowe murawy boiska oraz trybun. Trwa przebudowa sieci elektrycznej.

– Przypomnę, że prace na obiekcie rozpoczęły się w zeszłym roku i potrwają do początku roku 2024. W ramach inwestycji wybudowane zostanie nowe boisko, trybuny, w tym zachodnia zostanie zadaszona. Powstanie również budynek z szatniami i sanitariatami dla zawodników i sędziów. Wokół boiska wybudowana zostanie bieżnia z nawierzchni syntetycznej a w bliskim sąsiedztwie hali sportowej powstaną dwa korty tenisowe. Boisko zostanie również oświetlone – mówi Piotr Bobak, Sekretarz Miasta.

– Warto także wspomnieć, że w okresie kilku lat w tej części miasta (tzw. Nysa Południe) wybudowana została już hala widowiskowo – sportowa oraz boisko ze sztucznej nawierzchni. Obecna przebudowa głównego stadionu wraz z budową bieżni lekkoatletycznej i kortów tenisowych wzbogaci już istniejącą infrastrukturę sportową – dodaje Bobak.

Na przebudowę stadionu gmina pozyskała dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład (22,5 mln zł). Całkowita wartość inwestycji to ponad 26 mln zł.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

20 maja 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 3 czerwca 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

17 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Powiemy o najważniejszych imprezach w regionie. Dziś w kronice będzie też o wielkim ściganiu w Nysie, festiwalu pierogów i najsłynniejszym literackim romansie na deskach nyskiego teatru.

W niedzielę Jarmark św. Rity

W niedzielę Jarmark św. Rity

16 maja 2024  

Jarmark tradycyjnie odbędzie się na placu przy Sanktuarium św. Rity w godzinach 12-16.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

15 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Wiemy kto zaśpiewa na najważniejszych imprezach w regionie.

EFS Opolskie