Trwa Tydzień Bibliotek. Bardzo ciekawe wydarzenia w nyskiej placówce

Trwa Tydzień Bibliotek. Bardzo ciekawe wydarzenia w nyskiej placówce

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
9 maja 2023
DRUKUJ

Trwa Tydzień Bibliotek. Warto sprawdzić co przygotowała Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie.

11 maja o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Robert Małecki, który jest politologiem, filozofem i dziennikarzem, a także nauczycielem kreatywnego pisania i – co najważniejsze – autorem bestselerowych powieści kryminalnych. (m. in. ,,Skaza”, ,,Wada”, ,,Zadra”, ,,Żałobnica”, ,,Wstyd”)

12 maja zapraszamy na spotkanie z cyklu ,,Rodzice na start” pn. ,,Kreatywne smyki: od baletu do muzyki”, które poprowadzą Aleksandra Redziak i Laura Kropińska.
Aleksandra Redziak – od 2013 roku jest nauczycielem Państwowej Szkoły Muzycznej w Głuchołazach oraz prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci i niemowląt w Wytwórnia Działań Kreatywnych. Laura Kropińska jest międzynarodowym instruktorem tańca, choreografem, zawodową tancerką tańca towarzyskiego i kierownikiem artystycznym Wytwórni Działań Kreatywnych.

13 maja o godz. 9.00 zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci pn. ,,Wesoły zakątek artysty”, na których będziemy tworzyć szkatułki z okazji Dnia Matki.

W dniach 10-11 maja odbędzie się IV Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania, w którym wezmą udział laureaci etapu gminnego.

Dodatkowo dla grup zorganizowanych biblioteka przygotowała szereg atrakcji takich jak: warsztaty czerpania papieru, które poprowadzi KALANDER Czerpalnia Papieru Katarzyna Bakalarczyk , spotkanie autorskie z Paweł Beręsewicz oraz warsztaty kreatywnego pisania, które poprowadzi Robert Małecki.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Zmiany w programie „Czyste Powietrze” od 14 czerwca 2024 r.

Zmiany w programie „Czyste Powietrze” od 14 czerwca 2024 r.

18 czerwca 2024  

Przypominamy, że od 14 czerwca 2024 r. dotacja z programu „Czyste Powietrze” na pompę ciepła, kocioł zgazowujący drewno lub kocioł na pellet o podwyższonym standardzie może być udzielona tylko wtedy, gdy urządzenie wpisane jest na listę zielonych urządzeń i materiałów.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2024

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2024

18 czerwca 2024  

W dniu 15 czerwca 2024 r. na boisku sportowym w Kubicach odbyła się kolejna edycja Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

Poradnik Pacjenta: oparzenia słoneczne – kiedy słońce szkodzi?

Poradnik Pacjenta: oparzenia słoneczne – kiedy słońce szkodzi?

18 czerwca 2024  

Na szkodliwe promieniowanie słoneczne jesteśmy narażeni zawsze, gdy przebywamy na słońcu w słoneczny lub letni dzień. Musimy uważać nie tylko w pełnym słońcu na plaży, ale też podczas pieszych wędrówek w górach czy na placu zabaw. Zbyt częste wystawianie ciała na promieniowanie słoneczne może prowadzić bowiem do niepożądanych reakcji skórnych i oparzeń słonecznych. Negatywne skutki nadmiernego opalania mogą się ujawnić nawet wiele lat później, w postaci raka skóry. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do podstawowych zasad ochrony przed słońcem.

Międzynarodowy wieczór chóralny w NDK

Międzynarodowy wieczór chóralny w NDK

17 czerwca 2024  

15 czerwca br. w Nyskim Domu Kultury odbył się wieczór muzyki chóralnej w wykonaniu czterech znakomitych zespołów.

EFS Opolskie