Pogoda w Nysie

Poniedziałek 04.03.2024
Łucji, Kazimierza i Eugeniusza
12°C
PM10 - 35 μg/m3
Stan powietrza -
Trwa Tydzień Bibliotek. Bardzo ciekawe wydarzenia w nyskiej placówce

Trwa Tydzień Bibliotek. Bardzo ciekawe wydarzenia w nyskiej placówce

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
9 maja 2023
DRUKUJ

Trwa Tydzień Bibliotek. Warto sprawdzić co przygotowała Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie.

11 maja o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Robert Małecki, który jest politologiem, filozofem i dziennikarzem, a także nauczycielem kreatywnego pisania i – co najważniejsze – autorem bestselerowych powieści kryminalnych. (m. in. ,,Skaza”, ,,Wada”, ,,Zadra”, ,,Żałobnica”, ,,Wstyd”)

12 maja zapraszamy na spotkanie z cyklu ,,Rodzice na start” pn. ,,Kreatywne smyki: od baletu do muzyki”, które poprowadzą Aleksandra Redziak i Laura Kropińska.
Aleksandra Redziak – od 2013 roku jest nauczycielem Państwowej Szkoły Muzycznej w Głuchołazach oraz prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci i niemowląt w Wytwórnia Działań Kreatywnych. Laura Kropińska jest międzynarodowym instruktorem tańca, choreografem, zawodową tancerką tańca towarzyskiego i kierownikiem artystycznym Wytwórni Działań Kreatywnych.

13 maja o godz. 9.00 zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci pn. ,,Wesoły zakątek artysty”, na których będziemy tworzyć szkatułki z okazji Dnia Matki.

W dniach 10-11 maja odbędzie się IV Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania, w którym wezmą udział laureaci etapu gminnego.

Dodatkowo dla grup zorganizowanych biblioteka przygotowała szereg atrakcji takich jak: warsztaty czerpania papieru, które poprowadzi KALANDER Czerpalnia Papieru Katarzyna Bakalarczyk , spotkanie autorskie z Paweł Beręsewicz oraz warsztaty kreatywnego pisania, które poprowadzi Robert Małecki.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Zarządzenie nr 2301/2024 Burmistrza Nysy

Zarządzenie nr 2301/2024 Burmistrza Nysy

4 marca 2024  

Zarządzenie nr 2301/2024 Burmistrza Nysy w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Powstańców Śląskich w Nysie prowadzonej przez Gminę Nysa.

 

 

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

1 marca 2024  

Dziś powiemy o tym jak zmieni się Ośrodek AKWA Marina, będzie również o siatkarskich emocjach w kolejnej edycji Pucharu Polski kobiet. Powiemy także o obchodach święta Żołnierzy Niezłomnych.

Stypendia artystyczne wręczone!

Stypendia artystyczne wręczone!

1 marca 2024  

W dniu 29 lutego 20204 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych dla uczniów szkół podstawowych i średnich za rok szkolny 2022/2023.

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

1 marca 2024  

Grupa ORLEN została sponsorem strategicznym turniejów finałowych o TAURON Puchar Polski. Współpraca z jedną z największych firm w Europie dotyczy zarówno kobiecej, jak i męskiej edycji pucharowych rozgrywek w 2024 roku.

EFS Opolskie