Pogoda w Nysie

Poniedziałek 15.04.2024
Ludwiny, Wacławy i Anastazji
11°C
PM10 - 16 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Turniej Wiedzy Pożarniczej 2023

Turniej Wiedzy Pożarniczej 2023

Kategoria: Aktualności
24 marca 2023
DRUKUJ

W dniu 24 marca 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju wzięło udział 23 uczniów w trzech grupach wiekowych.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I  grupa wiekowa  (szkoły podstawowe, uczniowie klas I-IV):

I – Małgorzata Majcher – ZSP w Kopernikach

II – Alicja Skórzak – ZSP w Kopernikach

II grupa wiekowa  (szkoły podstawowe, uczniowie klas V-VIII):

I – Bartłomiej Juraszek – ZSP w Kopernikach

II – Weronika Łagocka – ZSP w Kopernikach

III –  Jakub Dębicki – SP nr 1 w Nysie

III grupa wiekowa (uczniowie szkół ponadpodstawowych):

 I – Radosław Szuster – ZSiPO w Nysie

II –  Klaudia Kuźma – ZST w Nysie

III – Kacper Sytnik – CKZiU w Nysie

Jednocześnie informujemy, że powyższe osoby reprezentować będą Gminę Nysa na eliminacjach powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 18 kwietnia 2023 r. o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie.

Eliminacje gminne otworzyli Burmistrz Nysy – Kordian Kolbiarz, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nysie –Marcin Skalny, Zastępca Dowódcy JRG 1 w Nysie – Tomasz Durejko, Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Nysie – Stanisław Czepiel, Sekretarz Zarządu Gminnego ZOSP RP Gminy Nysa – Dantua Naciasta, przedstawiciel OSP Przełęk – Adrian Kołodziej. Turniej poprowadził druh Stanisław Czepiel, przy wsparciu pracowników Biura Bezpieczeństwa oraz powołanej komisji konkursowej w której skład weszli:  Krystyna Lech-Rząsa – Przewodniczący, Danuta Naciasta – Sekretarz, Elżbieta Tkaczyk – Członek, Radosław Kwiecień – Członek oraz Adrian Kołodziej – członek.

Eliminacje gminne składały się z dwóch etapów. Pierwszym był test wiedzy z zakresu pożarnictwa w którym wyłoniono najlepsze osoby we wszystkich kategoriach. Drugim etapem była dogrywka dla zwycięzców, którzy w teście uzyskali tą samą ilość punktów. W tej części uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na zadane pytania. W etapie tym wyłoniono ostatecznych zwycięzców eliminacji gminnych turnieju. Podczas trwania dogrywki pozostali uczestnicy turnieju wzięli udział w pokazie sprzętu pożarniczego przygotowanym przez JRG 1 w Nysie. Na koniec odbyło się wręczenie nagród, a organizatorzy jak co roku zagwarantowali nagrody dla zwycięzców oraz upominki dla wszystkich uczestników turnieju.

Redaktor: Adrian Kołodziej

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Kolejne drogi do remontu

Kolejne drogi do remontu

15 kwietnia 2024  

5 kwietnia podpisano kolejną umowę na realizację inwestycji drogowych na terenie Gminy Nysa.

Rusza tężnia!

Rusza tężnia!

12 kwietnia 2024  

Tężnia solankowa na Placu Paderewskiego rusza już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 436

Nyska Kronika Filmowa – odc. 436

12 kwietnia 2024  

Kordian Kolbiarz przez kolejne 5 lat będzie burmistrzem Nysy. Dziś w kronice powiemy nie tylko o wyborach, ale także uruchomieniu tężni, muzycznych gwiazdach Dni Nysy i bardzo ciekawej inicjatywie naszej biblioteki.

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

11 kwietnia 2024  

14 kwietnia po raz kolejny będziemy obchodzić nowe święto państwowe – Święto Chrztu Polski. Zdaniem wielu historyków, to właśnie 14 kwietnia 966 r., w Wielką Sobotę, Mieszko I przyjął chrzest. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej.

EFS Opolskie