Pogoda w Nysie

Piątek 12.04.2024
Juliusza, Lubosława i Zenona
18°C
PM10 - 21 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 2024

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 2024

Kategoria: Aktualności
22 marca 2024
DRUKUJ

W dniu 22 marca 2024 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju wzięło udział 28 uczniów w trzech grupach wiekowych.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I  grupa wiekowa  (szkoły podstawowe, uczniowie klas I-IV):

I – Małgorzata Majcher – ZSP w Kopernikach

II – Anna Jabłońska – ZSP w Kopernikach

II grupa wiekowa  (szkoły podstawowe, uczniowie klas V-VIII):

I ex aequo – Ryszard Naciasta – SP nr 2 w Nysie

I ex aequo – Nina Jaseniuk – SP nr 2 w Nysie

III –  Bartłomiej Juraszek – ZSP w Kopernikach

III grupa wiekowa (uczniowie szkół ponadpodstawowych):

 I – Kacper Sytnik – CKZiU w Nysie

II –  Radosław Szuster – ZSiPO w Nysie

III – Agata Sekieta – ZSE w Nysie

Jednocześnie informujemy, że powyższe osoby reprezentować będą Gminę Nysa na eliminacjach powiatowych Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 10 kwietnia 2024 r. o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie.

Eliminacje gminne otworzyli Burmistrz Nysy – Kordian Kolbiarz, Sekretarz Miasta – Piotr Bobak, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Nysie – druh Sebastian Jankowicz, Wiceprezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Nysie – druh Stanisław Czepiel, Sekretarz Zarządu Gminnego ZOSP RP Gminy Nysa – druhna Danuta Naciasta, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Zarządu Gminnego ZOSP RP Gminy Nysa – druh Jan Wróblewski. Turniej poprowadzili druhowie Stanisław Czepiel oraz Jan Wróblewski, przy wsparciu pracowników Biura Bezpieczeństwa – Justyny Magiereckiej-Sosińskiej oraz Adriana Kołodzieja oraz powołanej komisji konkursowej w której skład weszli:  Jan Wróblewski – Przewodniczący, Danuta Naciasta – Sekretarz, Justyna Magierecka-Sosińska – Członek, Emilia Grzybowska-Kurczak – Członek, Elżbieta Tkaczyk – Członek.

Eliminacje gminne składały się z dwóch etapów. Pierwszym był test wiedzy z zakresu pożarnictwa w którym wyłoniono najlepsze osoby we wszystkich kategoriach. Drugim etapem była dogrywka dla zwycięzców, którzy w teście uzyskali tą samą ilość punktów. W tej części uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na zadane pytania. W etapie tym wyłoniono ostatecznych zwycięzców eliminacji gminnych turnieju. Podczas trwania dogrywki pozostali uczestnicy turnieju wzięli udział w pokazie sprzętu pożarniczego przygotowanym przez JRG 1 w Nysie. Na koniec odbyło się wręczenie nagród, a organizatorzy jak co roku zagwarantowali nagrody dla zwycięzców oraz upominki dla wszystkich uczestników turnieju.

Redaktor: Adrian Kołodziej

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

11 kwietnia 2024  

14 kwietnia po raz kolejny będziemy obchodzić nowe święto państwowe – Święto Chrztu Polski. Zdaniem wielu historyków, to właśnie 14 kwietnia 966 r., w Wielką Sobotę, Mieszko I przyjął chrzest. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

11 kwietnia 2024  

13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Data ta nie jest przypadkowa. Dzień Pamięci obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez niemieckie radio informacji o odkryciu w Katyniu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD.

Wydobywaj legalnie – kampania informacyjna Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach

Wydobywaj legalnie – kampania informacyjna Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach

9 kwietnia 2024  

Dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach przypomina, że zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze, możliwe jest wydobywanie bez koncesji piasków i żwirów, przeznaczonych dla zaspokojenia potrzeb własnych osoby fizycznej, z nieruchomości stanowiących przedmiot jej prawa własności (użytkowania wieczystego), jeżeli jednocześnie wydobycie: będzie wykonywane bez użycia środków strzałowych, nie przekroczy 10 m  w roku kalendarzowym i nie naruszy przeznaczenia nieruchomości.

Znamy wyniki wyborów na Burmistrza Nysy i do Rady Miejskiej

Znamy wyniki wyborów na Burmistrza Nysy i do Rady Miejskiej

8 kwietnia 2024  

Kordian Kolbiarz  pozostanie na kolejną kadencję na stanowisku Burmistrza Nysy. Według oficjalnych wyników uzyskał 53,49 procent głosów poparcia.  Będzie to jego trzecia kadencja. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Kuglarz (KO) z wynikiem 28,75 procent.

EFS Opolskie