
Ogłoszenie o przetargu
PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na zbycie prawa własności lokalu mieszkalnego.
Pakiet edukacyjny „Baterie doładowują naszą codzienność” to pilotażowy autorski program nauczania, dotyczący zrównoważonych technologii, stworzony przez multidyscyplinarny zespół profesorów i ekspertów w tej dziedzinie. Pakiet posłuży do prowadzenia dodatkowych zajęć dla uczniów w szkole podstawowej nr 1 w Nysie. Inicjatorem projektu, głównym partnerem i fundatorem materiałów edukacyjnych jest firma Umicore. Partnerem merytorycznym programu jest Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie
Uroczyste przekazanie pakietów edukacyjnych miało miejsce 24 listopada 2022, w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, dyrekcja szkoły, przedstawiciele PANS w Nysie – Anna Opałka oraz dr hab. Piotr Chwastyk, Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Nysie Adam Fujarczuk. Pakiet wpisuje się w cel Umicore, jakim jest podnoszenie świadomości na temat elektromobilności, zielonej energii i poszanowania środowiska. – Chcielibyśmy rozbudzić u dzieci i młodzieży zainteresowanie fizyką, biologią, nowymi technologiami – podkreśla Agata Czechowska, Manager General Site Services and Communication, Umicore Poland. Elektromobilność, recykling i możliwości, jakie niosą ze sobą materiały do produkcji baterii, to doskonałe przykłady wyjaśniające, jak możemy przyczynić się do bardziej zrównoważonej przyszłości dla nas wszystkich.
Pakiet edukacyjny składa się z podręcznika dla nauczyciela, zeszytu ćwiczeń dla uczniów oraz zestawu z praktycznymi eksperymentami. Zeszyt ćwiczeń podzielony jest na siedem rozdziałów – chemia baterii, surowce, zastosowania baterii, elektromobilność, recykling oraz model zamkniętej pętli dla metali, według którego Umicore działa na całym świecie. W ramach ostatniej, siódmej części uczniowie odwiedzą zakład Umicore w Radzikowicach, aby zapoznać się z produkcją materiałów katodowych – kluczowych składników baterii litowo-jonowych, które w głównej mierze decydują o ich wydajności. – Staraliśmy się w prosty sposób przekazać zagadnienia, które już teraz są bardzo istotne i będą determinowały naszą przyszłość – wyjaśnia Anna Opałka, kierownik Działu Kontaktów Zewnętrznych i Biura Współpracy Międzynarodowej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. – Młodzi ludzie interesują się nowymi technologiami i rozwiązaniami, ale mało wiedzą np. o zrównoważonym rozwoju.
Do pierwszej, pilotażowej edycji programu wybrana została Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie. Zajęcia będą podzielone na 2 grupy, łącznie dla 30 uczniów. Umicore nie wyklucza, że pakiet edukacyjny „Baterie doładowują naszą codzienność” może zostać rozszerzony na inne szkoły w regionie. – Rozpoczęcie zajęć zaplanowaliśmy na 30 listopada – mówi Bożena Węglarz, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie. – Uczestniczyć w nich będą zainteresowane dzieci z klas 7-8, w ramach zajęć dodatkowych. Opiekę dydaktyczną nad realizacją pakietu edukacyjnego w naszej placówce objęły nauczycielki biologii, fizyki oraz chemii.
PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na zbycie prawa własności lokalu mieszkalnego.
1 października rozpoczyna się nabór wniosków w o przyznanie „Mieszkaniowego Stypendium Burmistrza Nysy”, „Stypendium Burmistrza Nysy” oraz „Stypendium Burmistrza Nysy dla Olimpijczyka”.
Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem stypendiów. Termin składania wniosków upływa dnia 15 października br.
W niedzielę 24 września roku na Hali Sportowej Naszej Uczelni przy ul. Głuchołaskiej zakończył się dwudniowy turniej siatkówki żeńskiej o Puchar Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych i Burmistrza Nysy, który został zorganizowany w ramach obchodów 800-lecia Nysy.
Teatr Miejski w Nysie zaprasza na spektakl ,,Okno na parlament”. Premiera już 8 października o godz. 18.00.