Pogoda w Nysie

Poniedziałek 05.06.2023
Waltera, Bonifacego i Walerii
18°C
PM10 - 18 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Umicore w Nysie oficjalnie rozpoczyna produkcję!

Umicore w Nysie oficjalnie rozpoczyna produkcję!

Kategoria: Aktualności
21 września 2022
DRUKUJ

Dziś niezwykle ważny dzień w historii Nysy i kamień milowy w gospodarczym rozwoju miasta. Umicore oficjalnie rozpoczyna produkcję.

– Doskonale pamiętam telefon sprzed 4 lat gdy dowiedziałem się, że Umicore wybrał Nysę jako miejsce budowy zakładu w Europie. Nie waham się powiedzieć, że to największe wydarzenie społeczno-gospodarcze w XXI wieku w naszym mieście – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Nyski zakład Umicore europejskim sercem elektromobilności

– Po naszych dotychczasowych inwestycjach w Azji zaczęliśmy poszukiwać miejsc w Europie. Braliśmy pod uwagę wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest dostępność wykwalifikowanej kadry kierowniczej. Jest nam niezwykle miło, że po 4 latach współpracy możemy powiedzieć że dokonaliśmy właściwego wyboru lokując zakład w Nysie. Dzisiejszy dzień to kamień milowy w historii firmy – mówi Thomas Leysen, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Umicore.

– Nysa jest okrętem flagowym. Jest na czele przemian w dziedzinie elektromobilności w Europie. Nysa zajmuje szczególne miejsce, stanowi łańcuch wartości Umicore – mówi Mathias Miedreich, prezes zarządu Grupy Umicore.

Zakład w Nysie jest pierwszą fabryką materiałów katodowych w Europie. Jest najnowocześniejszym tego typu zakładem na świecie.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Kondolencje

Kondolencje

5 czerwca 2023  

Pani Marcie Klubowicz, byłej Dyrektor Nyskiego Domu Kultury

rodzinie i bliskim

wyrazy głębokiego współczucia

z powodu śmierci Taty

składają, łącząc się w smutku,

Burmistrz Nysy

wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Nysie

Młodzi utalentowani nysanie nagrodzeni

Młodzi utalentowani nysanie nagrodzeni

5 czerwca 2023  

3 czerwca podczas gali w Bastionie św. Jadwigi poznaliśmy laureatów nagrody Mały Tryton Nyski. W kategorii dzieci do lat 9 wygrała Kaja Gąsiorek. W starszej kategorii najlepsza była Anna Trytko.

Rusza Family Spot w Nysie – miejsce przyjazne rodzinie! Porozumienie podpisane!

Rusza Family Spot w Nysie – miejsce przyjazne rodzinie! Porozumienie podpisane!

5 czerwca 2023  

Dzisiaj w obecności przedstawicieli stowarzyszenia Związek Dużych Rodzin Trzy Plus nasza gmina podpisała oficjalnie porozumienie o współpracy przy tworzeniu miejsc przyjaznych rodzinie w ramach projektu „Sieć Family Spot”.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 391

Nyska Kronika Filmowa – odc. 391

2 czerwca 2023  

Dziś powiemy m.in. o dramatycznym pożarze w Niwnicy. Strażacy walczyli z jednym z największych pożarów w historii naszej gminy, a straty są ogromne. Powiemy też o otwarciu pierwszej nyskiej tężni solankowej i kolejnych środkach na termomodernizacje budynków.

EFS Opolskie