ŚLUBY W PLENERZE

Data publikacji: 16 lipca 2019

Drogie Młode Pary!

Jeżeli marzy się Wam ślub z dala od Urzędowego klimatu, w przepięknej scenerii natury teraz nie ma już żadnych przeciwwskazań. Informacje o najważniejszych formalnościach postaramy się Wam przybliżyć pokrótce poniżej.

Ustawa mówi przede wszystkim o tym, że musi zostać spełniony główny warunek – miejsce zawarcia małżeństwa przez Was wybrane musi zapewniać zachowanie uroczystej formy jego zawarcia oraz bezpieczeństwo osób obecnych przy składaniu oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński.

Tak więc kochani Narzeczeni – wybieramy romantyczne plenery w gminie Nysa – park miejski, plażę nad Jeziorem Nyskim czy otoczenie fortów nyskich. I rozpoczynamy przygotowania do ceremonii.

Dokumenty które wypełniacie w USC ważne są 6 miesięcy, więc zgłoszenia dokonujecie nie wcześniej niż pół roku przed planowaną datą ślubu. Podczas zgłoszenia uzgadniacie Państwo z urzędnikiem datę i godzinę ślubu, a także wskazujecie miejsce w którym ceremonia ma się odbyć.

Konieczne będzie również złożenie pisma do kierownika urzędu z prośbą o udzielenie ślubu w plenerze, z uwzględnieniem argumentacji dlaczego właśnie to miejsce wybraliście (np. miejsce w którym wszystko się zaczęło itp.).

Opłatę jaką będziecie musieli ponieść podczas tej wizyty to 84 zł za wydanie aktu małżeństwa oraz 1000 zł za przyjęcie oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński poza urzędem stanu cywilnego. Jeżeli przejdziecie przez powyższe formalności, pozostanie Wam już czekać na TEN DZIEŃ!

Ślubów udzielamy w dni powszednie oraz w soboty. Zapraszamy do rezerwacji terminów.

Szczegółowych informacji o ślubie w plenerze udzielają pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Nysie. ZAPRASZAMY!

KONTAKT:

77 40 80 628

Kierownik USC – 77 40 80 626

Zastępca Kierownika – 77 40 80 547