W niedzielę Jarmark św. Rity

W niedzielę Jarmark św. Rity

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
16 maja 2024
DRUKUJ

Jarmark tradycyjnie odbędzie się na placu przy Sanktuarium św. Rity w godzinach 12-16.

Podczas imprezy będzie okazja do wzięcia udziału w nieodpłatnych warsztatach kulinarnych z pieczenia ziemniaków, dekorowania pączków z różą oraz zdobienia pierników, a ponadto odbędzie się jarmark produktów lokalnych, w którym wezmą udział nasi certyfikowani wystawcy. Organizatorem wydarzenia jest Nyskie Księstwo Jezior i Gór.

W ramach Jarmarku św. Rity „Od pszczół do róż” realizowana będzie operacja pn. „Warsztaty kulinarne w Nyskim Księstwie Jezior i Gór” współfinansowana ze środków otrzymanych od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, z tytułu wniosku o wykonanie zadania publicznego w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, pn. „Opolskie ze smakiem” i objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego.

 

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

17 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Powiemy o najważniejszych imprezach w regionie. Dziś w kronice będzie też o wielkim ściganiu w Nysie, festiwalu pierogów i najsłynniejszym literackim romansie na deskach nyskiego teatru.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

15 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Wiemy kto zaśpiewa na najważniejszych imprezach w regionie.

Program Dni Nysy 2024

Program Dni Nysy 2024

14 maja 2024  

Święto Miasta czeka nas w dniach 24-25 maja. W tym roku bawimy się w dwóch lokalizacjach – w Rynku i pod Halą Nysa. Muzycznymi gwiazdami będą Horyzont, Elektryczne Gitary, Patrycja Markowska i Margaret.

Smolasty gwiazdą Festiwalu Ognia i Wody

Smolasty gwiazdą Festiwalu Ognia i Wody

14 maja 2024  

Przed nami kolejny Sylwester w środku lata! W tym roku w czasie najpopularniejszej imprezy w naszym regionie zaśpiewa Smolasty.

EFS Opolskie