Pogoda w Nysie

Wtorek 29.11.2022
Błażeja i Saturnina
4°C
PM10 - 33 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
W piątek zapraszamy na spacer po Twierdzy Nysa

W piątek zapraszamy na spacer po Twierdzy Nysa

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
25 lipca 2022
DRUKUJ

W najbliższy piątek (29.07) zapraszamy wszystkich chętnych na spacer z przewodnikami po nyskich fortyfikacjach. Wydarzenie wpisuje się w XXII Dni Twierdzy Nysa. Udział jest bezpłatny.

Około 4-godzinny spacer rozpocznie się na Bastionie św. Jadwigi. Doświadczeni nyscy przewodnicy z Informacji Turystycznej i PTTK Tryton oprowadzą nas po najważniejszych obiektach fortecznych w mieście. Będzie sporo niespodzianek, w tym zwiedzanie podziemi fortów i muzeum militariów. – Start wycieczki po szlaku fortecznym o godzinie 10.00. – mówi Marcin Nowak z Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Nysie. – Dzień później przed samą wielką bitwą o Nysę, w czasie pikniku fortecznego poznamy też zakamarki Fortu II. Zapraszamy do wspólnego zwiedzania.

Wcześniej, bo około godziny 15 wojska zobaczymy w suchej fosie w czasie manewrów wojskowych. Na same bitwy w Głębinowie i  na Forcie II dojedziemy za darmo autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nysie. Rozkład jazdy bezpłatnych autobusów można pobrać klikając tutaj.

Z kolei 31 lipca, również w ramach DTW Klub Turystyki Popularnej Szarotka zaprasza na spacery kajakowe w Parku Miejskim. Zbiórka przy Forcie Wodnym.

 

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

28 listopada 2022  

Spółka Ekom rozpoczęła montaż iluminacji świetlnych. Jak co roku będą nam przypominać o zbliżających się świętach. Gmina zdecydowała się na zakup dwóch nowych elementów. Co stanie obok karocy, aniołka czy wielkiej bombki? Odpowiedź już 3 grudnia, kiedy to przy okazji II Nocnego Biegu Mikołajkowego nastąpi zapalenie iluminacji.

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

28 listopada 2022  

Spółka NEC informuje, że od 29 listopada br. rozpoczyna sprzedaż węgla (1,5 tony) dla odbiorców indywidualnych, którzy otrzymali decyzję wydaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie. Nec – Nysa Sp. z o.o. będzie sprzedawał i wydawał węgiel na podstawie listy osób przesłanych drogą elektroniczną z OPS.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

28 listopada 2022  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 5 grudnia 2022 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się ostatni w tym roku comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Sowa otwarta w Nysie. To 31 taki punkt w Polsce

Sowa otwarta w Nysie. To 31 taki punkt w Polsce

28 listopada 2022  

Oficjalnego otwarcia  Małego Centrum Nauki Sowa dokonał m.in. Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. Docelowo w Polsce będzie działać 70 takich punktów, gdzie młodzież może praktycznie doświadczać jak funkcjonują zjawiska przyrody, światło, czy ruch. – To kolejna inwestycja dla rodzin – podkreśla Burmistrz Nysy.

EFS Opolskie