Pogoda w Nysie

Czwartek 18.08.2022
Ilony, Bronisława i Heleny
21°C
PM10 - 17 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
W piątek zapraszamy na spacer po Twierdzy Nysa

W piątek zapraszamy na spacer po Twierdzy Nysa

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
25 lipca 2022
DRUKUJ

W najbliższy piątek (29.07) zapraszamy wszystkich chętnych na spacer z przewodnikami po nyskich fortyfikacjach. Wydarzenie wpisuje się w XXII Dni Twierdzy Nysa. Udział jest bezpłatny.

Około 4-godzinny spacer rozpocznie się na Bastionie św. Jadwigi. Doświadczeni nyscy przewodnicy z Informacji Turystycznej i PTTK Tryton oprowadzą nas po najważniejszych obiektach fortecznych w mieście. Będzie sporo niespodzianek, w tym zwiedzanie podziemi fortów i muzeum militariów. – Start wycieczki po szlaku fortecznym o godzinie 10.00. – mówi Marcin Nowak z Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Nysie. – Dzień później przed samą wielką bitwą o Nysę, w czasie pikniku fortecznego poznamy też zakamarki Fortu II. Zapraszamy do wspólnego zwiedzania.

Wcześniej, bo około godziny 15 wojska zobaczymy w suchej fosie w czasie manewrów wojskowych. Na same bitwy w Głębinowie i  na Forcie II dojedziemy za darmo autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nysie. Rozkład jazdy bezpłatnych autobusów można pobrać klikając tutaj.

Z kolei 31 lipca, również w ramach DTW Klub Turystyki Popularnej Szarotka zaprasza na spacery kajakowe w Parku Miejskim. Zbiórka przy Forcie Wodnym.

 

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Miedzianka po Drodze w Nysie

Miedzianka po Drodze w Nysie

17 sierpnia 2022  

Marcin Wicha, Sylwia Chutnik, Zbigniew Rokita, Witold Szabłowski, Małgorzata Łukasiewicz, Wojciech Bonowicz, Filip Springer i Mariusz Szczygieł odwiedzą Nysę w ramach festiwalu Miedzianka po Drodze. Spotkania z pisarkami i pisarzami odbędą się już 30 sierpnia na Placu Paderewskiego.

DODATEK WĘGLOWY – ważne informacje

DODATEK WĘGLOWY – ważne informacje

17 sierpnia 2022  

Wnioski o dodatek węglowy należy składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie ul. KEN 1A, pok. 22.

Studentki PWSZ w Nysie w Meksyku

Studentki PWSZ w Nysie w Meksyku

17 sierpnia 2022  

Jeżeli zostaniesz studentem nyskiej Uczelni, możesz wyjechać podczas wakacji nawet do Meksyku… Studentki PWSZ w Nysie: Laura Badocha (filologia angielska), Agnieszka Terlecka (kosmetologia) oraz Julia Ratuszny (dietetyka) wzięły udział w Międzynarodowej Szkole Letniej w CETYS Ensenada w Meksyku.

Akcja odkomarzania – III etap

Akcja odkomarzania – III etap

17 sierpnia 2022  

W czasie trwającego sezonu letniego nie dają o sobie zapomnieć komary i kleszcze. Rosnąca liczba zachorowań na boreliozę oraz coraz częstsze odczyny alergiczne po ukąszeniach skłoniły Gminę Nysa po raz kolejny do akcji odkomarzania.

EFS Opolskie