Pogoda w Nysie

Poniedziałek 04.03.2024
Łucji, Kazimierza i Eugeniusza
11°C
PM10 - 35 μg/m3
Stan powietrza -
Węgiel po preferencyjnej cenie. Wnioski można składać w OPS

Węgiel po preferencyjnej cenie. Wnioski można składać w OPS

Kategoria: Aktualności, Komunikat
7 listopada 2022
DRUKUJ

Dziś w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa w sprawie przystąpienia Gminy Nysa do programu dystrybucji węgla przez samorządy. Mieszkańcy będą go mogli zakupić w cenie  1890 zł za tonę. Węgiel będzie składowany w spółce miejskiej NEC-Nysa.

Kup węgiel w swojej gminie

Od dzisiaj Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie przyjmuje wnioski na zakup węgla po preferencyjnej cenie (zobacz szczegóły >>> link). Ze złożonych deklaracji wynika, że z takiej opcji będzie mogło skorzystać 3 tys. gospodarstw. Na razie nie wiadomo, kiedy węgiel pojawi się na składowisku NEC. – Kwestie terminów odbioru węgla przez naszą spółkę nie są jeszcze znane – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. – Myślę, że to kwestia kilkunastu dni. Spodziewamy się przyjąć około 2-3 tys. ton. Węgiel będzie można odebrać z placu, a za dopłatą z dowozem pod adres. Maksymalna cena dowozu łącznie z zakupem węgla nie powinna przekroczyć kwoty dwóch tysięcy złotych za tonę.

W przypadku większego zapotrzebowania, gmina będzie mogła zwiększyć ilość dostaw surowca.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Zarządzenie nr 2301/2024 Burmistrza Nysy

Zarządzenie nr 2301/2024 Burmistrza Nysy

4 marca 2024  

Zarządzenie nr 2301/2024 Burmistrza Nysy w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Powstańców Śląskich w Nysie prowadzonej przez Gminę Nysa.

 

 

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

1 marca 2024  

Dziś powiemy o tym jak zmieni się Ośrodek AKWA Marina, będzie również o siatkarskich emocjach w kolejnej edycji Pucharu Polski kobiet. Powiemy także o obchodach święta Żołnierzy Niezłomnych.

Stypendia artystyczne wręczone!

Stypendia artystyczne wręczone!

1 marca 2024  

W dniu 29 lutego 20204 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych dla uczniów szkół podstawowych i średnich za rok szkolny 2022/2023.

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

1 marca 2024  

Grupa ORLEN została sponsorem strategicznym turniejów finałowych o TAURON Puchar Polski. Współpraca z jedną z największych firm w Europie dotyczy zarówno kobiecej, jak i męskiej edycji pucharowych rozgrywek w 2024 roku.

EFS Opolskie