Węgiel po preferencyjnej cenie. Wnioski można składać w OPS

Węgiel po preferencyjnej cenie. Wnioski można składać w OPS

Kategoria: Aktualności, Komunikat
7 listopada 2022
DRUKUJ

Dziś w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa w sprawie przystąpienia Gminy Nysa do programu dystrybucji węgla przez samorządy. Mieszkańcy będą go mogli zakupić w cenie  1890 zł za tonę. Węgiel będzie składowany w spółce miejskiej NEC-Nysa.

Kup węgiel w swojej gminie

Od dzisiaj Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie przyjmuje wnioski na zakup węgla po preferencyjnej cenie (zobacz szczegóły >>> link). Ze złożonych deklaracji wynika, że z takiej opcji będzie mogło skorzystać 3 tys. gospodarstw. Na razie nie wiadomo, kiedy węgiel pojawi się na składowisku NEC. – Kwestie terminów odbioru węgla przez naszą spółkę nie są jeszcze znane – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. – Myślę, że to kwestia kilkunastu dni. Spodziewamy się przyjąć około 2-3 tys. ton. Węgiel będzie można odebrać z placu, a za dopłatą z dowozem pod adres. Maksymalna cena dowozu łącznie z zakupem węgla nie powinna przekroczyć kwoty dwóch tysięcy złotych za tonę.

W przypadku większego zapotrzebowania, gmina będzie mogła zwiększyć ilość dostaw surowca.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

24 lipca 2024  

Starosta Nyski zawiadamia, że 17.07.2024 r. na wniosek Burmistrza Nysy została wydana decyzja nr 3/24 (znak sprawy AB.6744.2.2024.DO) o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: „Budowa drogi gminnej w Skorochowie”, usytuowanej na obszarze: gminy Nysa, jednostka ewidencyjna – Nysa – obszar wiejski, obręb Skorochów.

Badanie preferencji i zachowań komunikacyjnych

Badanie preferencji i zachowań komunikacyjnych

24 lipca 2024  

Szanowni Państwo, zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym  w ramach Partnerstwa gmin Nysa, Głuchołazy, Otmuchów oraz powiatów Nyskiego i Prudnickiego i  do wypełnienia poniższej ankiety, dotyczącej przemieszczania się mieszkańców tychże gmin.

W sobotę w Rynku czasowo zamknięty będzie ruch samochodowy i parking

W sobotę w Rynku czasowo zamknięty będzie ruch samochodowy i parking

23 lipca 2024  

Informujemy mieszkańców oraz turystów, że w najbliższą sobotę 27 lipca 2024 r. na Rynku w Nysie odbędzie się uroczysty przemarsz wraz z apelem historycznych wojsk uczestniczących w obchodach Dni Twierdzy Nysa 2024. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników przemarszu oraz zgromadzonej publiczności zostanie czasowo zamknięty ruch samochodowy i parking w centralnej części Rynku.

Kolejny koncert na Placu Paderewskiego

Kolejny koncert na Placu Paderewskiego

23 lipca 2024  

Zapraszamy na kolejny koncert na Placu Paderewskiego.

EFS Opolskie