Pogoda w Nysie

Środa 30.11.2022
Andrzeja, Maury i Konstantego
0°C
PM10 - 50 μg/m3
Stan powietrza - Umiarkowany
Węgiel po preferencyjnej cenie. Wnioski można składać w OPS

Węgiel po preferencyjnej cenie. Wnioski można składać w OPS

Kategoria: Aktualności, Komunikat
7 listopada 2022
DRUKUJ

Dziś w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa w sprawie przystąpienia Gminy Nysa do programu dystrybucji węgla przez samorządy. Mieszkańcy będą go mogli zakupić w cenie  1890 zł za tonę. Węgiel będzie składowany w spółce miejskiej NEC-Nysa.

Kup węgiel w swojej gminie

Od dzisiaj Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie przyjmuje wnioski na zakup węgla po preferencyjnej cenie (zobacz szczegóły >>> link). Ze złożonych deklaracji wynika, że z takiej opcji będzie mogło skorzystać 3 tys. gospodarstw. Na razie nie wiadomo, kiedy węgiel pojawi się na składowisku NEC. – Kwestie terminów odbioru węgla przez naszą spółkę nie są jeszcze znane – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. – Myślę, że to kwestia kilkunastu dni. Spodziewamy się przyjąć około 2-3 tys. ton. Węgiel będzie można odebrać z placu, a za dopłatą z dowozem pod adres. Maksymalna cena dowozu łącznie z zakupem węgla nie powinna przekroczyć kwoty dwóch tysięcy złotych za tonę.

W przypadku większego zapotrzebowania, gmina będzie mogła zwiększyć ilość dostaw surowca.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

29 listopada 2022  

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku  przewiduje jednorazowy dodatek elektryczny dla tych gospodarstw domowych, które zużywają energię elektryczną do ogrzewania, w tym wykorzystują pompy ciepła. Wysokość dodatku będzie wynosiła 1000 zł, natomiast w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej powyżej 5 MWh, zostanie on podwyższony do 1500 zł.

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

28 listopada 2022  

Spółka Ekom rozpoczęła montaż iluminacji świetlnych. Jak co roku będą nam przypominać o zbliżających się świętach. Gmina zdecydowała się na zakup dwóch nowych elementów. Co stanie obok karocy, aniołka czy wielkiej bombki? Odpowiedź już 3 grudnia, kiedy to przy okazji II Nocnego Biegu Mikołajkowego nastąpi zapalenie iluminacji.

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

28 listopada 2022  

Spółka NEC informuje, że od 29 listopada br. rozpoczyna sprzedaż węgla (1,5 tony) dla odbiorców indywidualnych, którzy otrzymali decyzję wydaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie. Nec – Nysa Sp. z o.o. będzie sprzedawał i wydawał węgiel na podstawie listy osób przesłanych drogą elektroniczną z OPS.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

28 listopada 2022  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 5 grudnia 2022 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się ostatni w tym roku comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie