Pogoda w Nysie

Wtorek 28.06.2022
Leona i Ireneusza
20°C
PM10 - 21 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Wielki krokami zbliża się IX Bieg Nyski!

Wielki krokami zbliża się IX Bieg Nyski!

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
19 maja 2022
DRUKUJ

Już tylko nieco ponad trzy tygodnie pozostały do IX Biegu Nyskiego, który po pandemicznych turbulencjach wraca do formuły, która była uwielbiana i doceniana przez uczestników w poprzednich edycjach. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2022 roku. W ramach wydarzenia, oprócz biegu głównego na 10 kilometrów, odbędzie się także szereg innych wydarzeń towarzyszących.

– Dla mnie osobiście to wielka radość, że wracamy do starego dobrego Biegu Nyskiego, którego markę budowaliśmy przez lata. Robimy wszystko, by odbudować prestiż wydarzenia po pandemii, która dała się nam mocno we znaki – mówi Jacek Makowski , organizator Biegu Nyskiego.

Najważniejszym dodatkowym wydarzeniem będzie Mila Rodzinna Biegu Nyskiego, czyli rodzinny bieg na dystansie ok. 1,6 kilometra. Każdy kto ukończy ten dystans otrzyma pamiątkowy medal.

– Mimo tego, że Mila Rodzinna skierowana jest głównie do najmłodszych  – zachęcamy do udziału całe Rodziny, a nawet Rodziców, którzy chcą ten dystans przejść na piechotę z wózkami z pociechami, które jeszcze nie biegają. Ponadto wydarzenie będzie miało profesjonalną oprawę – każdy wystartuje z okolicznościowym numerem startowym. Chcemy w ten sposób zainteresować aktywnością fizyczną najmłodsze pokolenie. Do Mili Rodzinnej Biegu Nyskiego zgłosić się będzie można tylko w dniu 10 i 11 czerwca 2022 w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Hali Nysa. Wprowadziliśmy limit Uczestników na poziomie 400 osób  – podkreśla Jacek Makowski.

Wśród wydarzeń towarzyszących nie można pominąć Miasteczka Lekkoatletycznego w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego. Na bocznym sztucznym boisku przy Hali Nysa najmłodsi będą mieli kontakt z zajęciami sprawnościowymi z elementami profesjonalnego treningu lekkoatletycznego.

– To jednak nie koniec. 11 czerwca odbędzie się Holi Święto Kolorów, które także będzie zlokalizowane przy Hali Nysa. Wiemy jaką popularnością cieszy się ten event, dlatego postanowiliśmy dodać go do programu Biegu Nyskiego. Święto Kolorów to nie tylko atrakcja dla najmłodszych – gorąco zachęcamy wszystkich do udziału niezależnie od wieku – dodaje Makowski.

Zapisy do tegorocznej edycji Biegu Nyskiego jeszcze trwają, a zgłaszać można się między innymi poprzez oficjalną stronę biegu lub poprzez media społecznościowe.

Wszystkie szczegóły dot. Biegu Nyskiego i wydarzeń dodatkowych można znaleźć na stronie www.biegnyski.pl oraz na profilach w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Porządek obrad LIX Sesji Rady Miejskiej w Nysie

Porządek obrad LIX Sesji Rady Miejskiej w Nysie

27 czerwca 2022  

W dniu 04.07.2022 roku, o godz. 09.00 odbędzie się LIX Sesja Rady Miejskiej w Nysie.

Tenisiści z Szumperka na turnieju tenisa stołowego w Nysie

Tenisiści z Szumperka na turnieju tenisa stołowego w Nysie

27 czerwca 2022  

W hali sportowej SP 10 w Nysie w dniu 25.06.2022 r. rozegrany został polsko- czeski turniej tenisa stołowego, na który przybyli z partnerskiego miasta w Czechach tenisiści z klubu TTC Šumperk.

Mobilne centrum edukacyjne „Niepodległa” odwiedzi 40 miejscowości

Mobilne centrum edukacyjne „Niepodległa” odwiedzi 40 miejscowości

27 czerwca 2022  

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” prowadzi tegoroczną podróż po kraju. Historia polskiej niepodległości prezentowana jest na multimedialnej i interaktywnej wystawie przygotowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”. Na każdym postoju wystawa będzie dostępna dla zwiedzających bezpłatnie przez trzy dni.

System wczesnego ostrzegania MMŚP w okresowych trudnościach

System wczesnego ostrzegania MMŚP w okresowych trudnościach

27 czerwca 2022  

Zapraszamy przedsiębiorców w dniu 29 czerwca 2022r. o godz. 11:00 na SPOTKANIE INFORMACYJNE w formie online, dotyczące projektu „System wczesnego ostrzegania MMŚP w okresowych trudnościach”, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

EFS Opolskie