Pogoda w Nysie

Sobota 26.11.2022
Delfiny, Sylwestra i Konrada
6°C
PM10 - 21 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Wielki krokami zbliża się IX Bieg Nyski!

Wielki krokami zbliża się IX Bieg Nyski!

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
19 maja 2022
DRUKUJ

Już tylko nieco ponad trzy tygodnie pozostały do IX Biegu Nyskiego, który po pandemicznych turbulencjach wraca do formuły, która była uwielbiana i doceniana przez uczestników w poprzednich edycjach. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2022 roku. W ramach wydarzenia, oprócz biegu głównego na 10 kilometrów, odbędzie się także szereg innych wydarzeń towarzyszących.

– Dla mnie osobiście to wielka radość, że wracamy do starego dobrego Biegu Nyskiego, którego markę budowaliśmy przez lata. Robimy wszystko, by odbudować prestiż wydarzenia po pandemii, która dała się nam mocno we znaki – mówi Jacek Makowski , organizator Biegu Nyskiego.

Najważniejszym dodatkowym wydarzeniem będzie Mila Rodzinna Biegu Nyskiego, czyli rodzinny bieg na dystansie ok. 1,6 kilometra. Każdy kto ukończy ten dystans otrzyma pamiątkowy medal.

– Mimo tego, że Mila Rodzinna skierowana jest głównie do najmłodszych  – zachęcamy do udziału całe Rodziny, a nawet Rodziców, którzy chcą ten dystans przejść na piechotę z wózkami z pociechami, które jeszcze nie biegają. Ponadto wydarzenie będzie miało profesjonalną oprawę – każdy wystartuje z okolicznościowym numerem startowym. Chcemy w ten sposób zainteresować aktywnością fizyczną najmłodsze pokolenie. Do Mili Rodzinnej Biegu Nyskiego zgłosić się będzie można tylko w dniu 10 i 11 czerwca 2022 w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Hali Nysa. Wprowadziliśmy limit Uczestników na poziomie 400 osób  – podkreśla Jacek Makowski.

Wśród wydarzeń towarzyszących nie można pominąć Miasteczka Lekkoatletycznego w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego. Na bocznym sztucznym boisku przy Hali Nysa najmłodsi będą mieli kontakt z zajęciami sprawnościowymi z elementami profesjonalnego treningu lekkoatletycznego.

– To jednak nie koniec. 11 czerwca odbędzie się Holi Święto Kolorów, które także będzie zlokalizowane przy Hali Nysa. Wiemy jaką popularnością cieszy się ten event, dlatego postanowiliśmy dodać go do programu Biegu Nyskiego. Święto Kolorów to nie tylko atrakcja dla najmłodszych – gorąco zachęcamy wszystkich do udziału niezależnie od wieku – dodaje Makowski.

Zapisy do tegorocznej edycji Biegu Nyskiego jeszcze trwają, a zgłaszać można się między innymi poprzez oficjalną stronę biegu lub poprzez media społecznościowe.

Wszystkie szczegóły dot. Biegu Nyskiego i wydarzeń dodatkowych można znaleźć na stronie www.biegnyski.pl oraz na profilach w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 364

Nyska Kronika Filmowa – odc. 364

25 listopada 2022  

Zapraszamy na filmowe podsumowanie tygodnia. Tym razem powiemy m.in. o kolejnej edukacyjnej akcji firmy Umicore, dofinansowaniu do przewozów regionalnych, zbliżającym się wielkimi krokami biegu mikołajkowym, a także o formie naszych siatkarzy.

Awaria na sieci wodociągowej

Awaria na sieci wodociągowej

25 listopada 2022  

Spółka WiK AKWA zawiadamia, że w dniu 25 listopada 2022, w godzinach od 12.30 do 17.00 w Nysie przy ul. Kramarskiej nie będzie wody z powodu awarii na sieci wodociągowej.

Granty PPGR – oświadczenie o utrzymaniu sprzętu

Granty PPGR – oświadczenie o utrzymaniu sprzętu

25 listopada 2022  

Zgodnie z § 4 Umowy darowizny z poleceniem oraz Procedurą monitorowania utrzymania efektów projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 obowiązkiem osób, które w ramach projektu otrzymały sprzęt komputerowy jest składanie w okresach co 6 miesięcy oświadczeń o utrzymywaniu sprzętu w należytym stanie technicznym i użytkowaniu sprzętu zgodnie z przeznaczeniem.

Będzie druga linia MZK do Castoramy

Będzie druga linia MZK do Castoramy

24 listopada 2022  

Gmina Nysa pozyskała blisko 5 milionów złotych na rozwój usług miejskiego przewoźnika. Pozwoli to na wydłużenie niektórych kursów. W przyszłości Gmina chce także zakupić kolejne autobusy niskoemisyjne.

EFS Opolskie