Wielki krokami zbliża się IX Bieg Nyski!

Wielki krokami zbliża się IX Bieg Nyski!

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
19 maja 2022
DRUKUJ

Już tylko nieco ponad trzy tygodnie pozostały do IX Biegu Nyskiego, który po pandemicznych turbulencjach wraca do formuły, która była uwielbiana i doceniana przez uczestników w poprzednich edycjach. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2022 roku. W ramach wydarzenia, oprócz biegu głównego na 10 kilometrów, odbędzie się także szereg innych wydarzeń towarzyszących.

– Dla mnie osobiście to wielka radość, że wracamy do starego dobrego Biegu Nyskiego, którego markę budowaliśmy przez lata. Robimy wszystko, by odbudować prestiż wydarzenia po pandemii, która dała się nam mocno we znaki – mówi Jacek Makowski , organizator Biegu Nyskiego.

Najważniejszym dodatkowym wydarzeniem będzie Mila Rodzinna Biegu Nyskiego, czyli rodzinny bieg na dystansie ok. 1,6 kilometra. Każdy kto ukończy ten dystans otrzyma pamiątkowy medal.

– Mimo tego, że Mila Rodzinna skierowana jest głównie do najmłodszych  – zachęcamy do udziału całe Rodziny, a nawet Rodziców, którzy chcą ten dystans przejść na piechotę z wózkami z pociechami, które jeszcze nie biegają. Ponadto wydarzenie będzie miało profesjonalną oprawę – każdy wystartuje z okolicznościowym numerem startowym. Chcemy w ten sposób zainteresować aktywnością fizyczną najmłodsze pokolenie. Do Mili Rodzinnej Biegu Nyskiego zgłosić się będzie można tylko w dniu 10 i 11 czerwca 2022 w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Hali Nysa. Wprowadziliśmy limit Uczestników na poziomie 400 osób  – podkreśla Jacek Makowski.

Wśród wydarzeń towarzyszących nie można pominąć Miasteczka Lekkoatletycznego w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego. Na bocznym sztucznym boisku przy Hali Nysa najmłodsi będą mieli kontakt z zajęciami sprawnościowymi z elementami profesjonalnego treningu lekkoatletycznego.

– To jednak nie koniec. 11 czerwca odbędzie się Holi Święto Kolorów, które także będzie zlokalizowane przy Hali Nysa. Wiemy jaką popularnością cieszy się ten event, dlatego postanowiliśmy dodać go do programu Biegu Nyskiego. Święto Kolorów to nie tylko atrakcja dla najmłodszych – gorąco zachęcamy wszystkich do udziału niezależnie od wieku – dodaje Makowski.

Zapisy do tegorocznej edycji Biegu Nyskiego jeszcze trwają, a zgłaszać można się między innymi poprzez oficjalną stronę biegu lub poprzez media społecznościowe.

Wszystkie szczegóły dot. Biegu Nyskiego i wydarzeń dodatkowych można znaleźć na stronie www.biegnyski.pl oraz na profilach w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

20 maja 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 3 czerwca 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

17 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Powiemy o najważniejszych imprezach w regionie. Dziś w kronice będzie też o wielkim ściganiu w Nysie, festiwalu pierogów i najsłynniejszym literackim romansie na deskach nyskiego teatru.

W niedzielę Jarmark św. Rity

W niedzielę Jarmark św. Rity

16 maja 2024  

Jarmark tradycyjnie odbędzie się na placu przy Sanktuarium św. Rity w godzinach 12-16.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

15 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Wiemy kto zaśpiewa na najważniejszych imprezach w regionie.

EFS Opolskie