Pogoda w Nysie

Poniedziałek 04.03.2024
Łucji, Kazimierza i Eugeniusza
11°C
PM10 - 35 μg/m3
Stan powietrza -
Wizyta mieszkańców Lüdinghausen w Nysie

Wizyta mieszkańców Lüdinghausen w Nysie

Kategoria: Aktualności, Miasta partnerskie
7 sierpnia 2023
DRUKUJ

W miniony weekend 27 mieszkańców z partnerskiego miasta Lüdinghausen przebywało w Nysie, zwiedzając nasze miasto i okolice. Wycieczkę zorganizowało Towarzystwo Niemiecko-Polskie  (DPG e.V Lüdinghausen) z przewodniczącym Karlem-Heinzem Kocarem, honorowym obywatelem miasta Nysa, który od 30 lat zajmuje się współpracą miedzy naszymi miastami.

W piątek niemiecką delegację przyjął w Urzędzie Miejskim w Nysie Wiceburmistrz Marek Rymarz, który opowiedział m.in. o rozwoju i inwestycjach w naszym mieście. Goście, którzy wcześniej już byli w Nysie, są pod wrażeniem zmian, jakie nastąpiły w ciągu ostatnich kilku lat. Szczególne wrażenie zrobiły efekty rewitalizacji Rynku w porze wieczornej. W planach było też m.in. zwiedzanie Muzeum Powiatowego. Po najciekawszych ekspozycjach oprowadzał dyrektor placówki, Edward Hałajko.

W tym roku obchodzimy 800 lat miasta Nysa, ale również 30-lecie współpracy z Lüdinghausen. To właśnie z tej okazji przyjechali mieszkańcy partnerskiego miasta. Rewizyta planowana jest na przyszły rok.

 

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Zarządzenie nr 2301/2024 Burmistrza Nysy

Zarządzenie nr 2301/2024 Burmistrza Nysy

4 marca 2024  

Zarządzenie nr 2301/2024 Burmistrza Nysy w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Powstańców Śląskich w Nysie prowadzonej przez Gminę Nysa.

 

 

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

1 marca 2024  

Dziś powiemy o tym jak zmieni się Ośrodek AKWA Marina, będzie również o siatkarskich emocjach w kolejnej edycji Pucharu Polski kobiet. Powiemy także o obchodach święta Żołnierzy Niezłomnych.

Stypendia artystyczne wręczone!

Stypendia artystyczne wręczone!

1 marca 2024  

W dniu 29 lutego 20204 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych dla uczniów szkół podstawowych i średnich za rok szkolny 2022/2023.

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

1 marca 2024  

Grupa ORLEN została sponsorem strategicznym turniejów finałowych o TAURON Puchar Polski. Współpraca z jedną z największych firm w Europie dotyczy zarówno kobiecej, jak i męskiej edycji pucharowych rozgrywek w 2024 roku.

EFS Opolskie