Wizyta w Nysie biegaczy z miast partnerskich

Wizyta w Nysie biegaczy z miast partnerskich

Kategoria: Aktualności
12 czerwca 2023
DRUKUJ

Tradycyjnie jak co roku na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy na Bieg Nyski przyjeżdżają biegacze z miast partnerskich Nysy m.in. z Niemiec (Lüdinghausen), z Czech (Szumperk), a także z Węgier (Varpalotta).

Poza udziałem w Biegu Nyskim zagraniczni goście zwiedzili miasto i powiat nyski, m.in. na na rowerach okolice Nysy wzdłuż rzeki Nysa Kłodzka oraz wzdłuż Jeziora Nyskiego, a także zwiedzili uroczy Paczków.

Dzisiaj Burmistrz Nysy spotkał się z zagranicznymi gośćmi w Urzędzie Miejskim i krótko opowiedział o działaniach i zmianach, jakie zachodzą w naszym mieście. Wśród delegacji węgierskiej oprócz biegaczy była przedstawicielka urzędu Miasta Varpalotta p. Gabriella Borbásné Gazdag, a w delegacji niemieckiej był dziennikarz gazety Westfälische Nachrichten, Michael Beer, a także komendant Policji Lüdinghausen p. Klaus Hensmann, który poznał zasady i warunki pracy w polskich komisariatach.

Wizyta zorganizowana została przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy ze wsparciem Burmistrza Nysy oraz Starosty Nyskiego.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

20 maja 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 3 czerwca 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

17 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Powiemy o najważniejszych imprezach w regionie. Dziś w kronice będzie też o wielkim ściganiu w Nysie, festiwalu pierogów i najsłynniejszym literackim romansie na deskach nyskiego teatru.

W niedzielę Jarmark św. Rity

W niedzielę Jarmark św. Rity

16 maja 2024  

Jarmark tradycyjnie odbędzie się na placu przy Sanktuarium św. Rity w godzinach 12-16.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

15 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Wiemy kto zaśpiewa na najważniejszych imprezach w regionie.

EFS Opolskie