Wizyta w partnerskim mieście Ingelheim w Niemczech

Wizyta w partnerskim mieście Ingelheim w Niemczech

Kategoria: Miasta partnerskie
17 września 2022
DRUKUJ

Na zaproszenie władz miasta Ingelheim Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Nakonieczny wraz z delegacją gościli w partnerskim mieście Ingelheim.

Głównym celem wizyty było omówienie obecnej i przyszłej współpracy po okresie pandemii oraz przedstawienie zmian jakie zaszły w obu miastach na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Wymieniono doświadczenia i sposoby radzenia sobie z obecnymi problemami, podkreślając jednocześnie solidarność i partnerstwo obu miast.

Przy okazji tego spotkania Burmistrz Kordian Kolbiarz przekazał podziękowania z Kołomyi dla Burmistrza Ralfa Clausa za pomoc Ukrainie oraz zaprosił gości z Inhelheim na 800-lecie Nysy w 2023 roku.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Miasta partnerskie

Wizyta mieszkańców Lüdinghausen w Nysie

Wizyta mieszkańców Lüdinghausen w Nysie

7 sierpnia 2023  

W miniony weekend 27 mieszkańców z partnerskiego miasta Lüdinghausen przebywało w Nysie, zwiedzając nasze miasto i okolice. Wycieczkę zorganizowało Towarzystwo Niemiecko-Polskie  (DPG e.V Lüdinghausen) z przewodniczącym Karlem-Heinzem Kocarem, honorowym obywatelem miasta Nysa, który od 30 lat zajmuje się współpracą miedzy naszymi miastami.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 382

Nyska Kronika Filmowa – odc. 382

31 marca 2023  

Dziś w przeglądzie tygodnia powiemy o bardzo ważnej zmianie w nyskim szpitalu. Placówka na nowego zarządcę. Będzie także o awansie naszych siatkarzy do fazy play-off i bardzo udanym jarmarku świątecznym.

Młodzież z Ukrainy w Nysie

Młodzież z Ukrainy w Nysie

7 lipca 2022  

Do 17 lipca br. będziemy gościć w Nysie 20 – osobową grupę młodzieży z miasta partnerskiego Nysy – Tarnopola wraz z wychowawcami, Olgą Wasylyszyn i Oksaną Kozyrą. Goście mieszkają w Szkole Podstawowej nr 5, której dyrektor Eulalia Woźniak jest jednocześnie kierownikiem kolonii.

Tenisiści z Szumperka na turnieju tenisa stołowego w Nysie

Tenisiści z Szumperka na turnieju tenisa stołowego w Nysie

27 czerwca 2022  

W hali sportowej SP 10 w Nysie w dniu 25.06.2022 r. rozegrany został polsko- czeski turniej tenisa stołowego, na który przybyli z partnerskiego miasta w Czechach tenisiści z klubu TTC Šumperk.

EFS Opolskie