Pogoda w Nysie

Czwartek 06.10.2022
Artura i Brunona
17°C
PM10 - 17 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Wizyta w partnerskim mieście Ingelheim w Niemczech

Wizyta w partnerskim mieście Ingelheim w Niemczech

Kategoria: Miasta partnerskie
17 września 2022
DRUKUJ

Na zaproszenie władz miasta Ingelheim Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Nakonieczny wraz z delegacją gościli w partnerskim mieście Ingelheim.

Głównym celem wizyty było omówienie obecnej i przyszłej współpracy po okresie pandemii oraz przedstawienie zmian jakie zaszły w obu miastach na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Wymieniono doświadczenia i sposoby radzenia sobie z obecnymi problemami, podkreślając jednocześnie solidarność i partnerstwo obu miast.

Przy okazji tego spotkania Burmistrz Kordian Kolbiarz przekazał podziękowania z Kołomyi dla Burmistrza Ralfa Clausa za pomoc Ukrainie oraz zaprosił gości z Inhelheim na 800-lecie Nysy w 2023 roku.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Miasta partnerskie

Młodzież z Ukrainy w Nysie

Młodzież z Ukrainy w Nysie

7 lipca 2022  

Do 17 lipca br. będziemy gościć w Nysie 20 – osobową grupę młodzieży z miasta partnerskiego Nysy – Tarnopola wraz z wychowawcami, Olgą Wasylyszyn i Oksaną Kozyrą. Goście mieszkają w Szkole Podstawowej nr 5, której dyrektor Eulalia Woźniak jest jednocześnie kierownikiem kolonii.

Tenisiści z Szumperka na turnieju tenisa stołowego w Nysie

Tenisiści z Szumperka na turnieju tenisa stołowego w Nysie

27 czerwca 2022  

W hali sportowej SP 10 w Nysie w dniu 25.06.2022 r. rozegrany został polsko- czeski turniej tenisa stołowego, na który przybyli z partnerskiego miasta w Czechach tenisiści z klubu TTC Šumperk.

Transport humanitarny z miast partnerskich Nysy dotarł do Kołomyi

Transport humanitarny z miast partnerskich Nysy dotarł do Kołomyi

25 kwietnia 2022  

Po zorganizowanej w naszych miastach partnerskich w Niemczech akcji zbierania darów dla Ukrainy, transport humanitarny z Ingelheim i z Ludinghausen przyjechał do Nysy.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 314

Nyska Kronika Filmowa – odc. 314

17 grudnia 2021  

Dziś powiemy o podtruciu niebezpiecznym czadem. Potencjalnie zabójczy tlenek węgla dał o sobie znać na ul. Celnej. Będzie także o kolejnej edycji konkursu „Świeć się”, mikołajkowej zbiórce krwi i planowanym przeglądzie twórczości im. Janusza Toczka.

EFS Opolskie