Wycieczki integracyjne dla uczniów polskich i ukraińskich

Wycieczki integracyjne dla uczniów polskich i ukraińskich

Kategoria: Aktualności
21 czerwca 2024
DRUKUJ

W dniach 24 maja oraz 4 i 14 czerwca br. uczniowie ukraińscy i polscy wyróżniający się postawą społeczną uczestniczyli w wycieczkach finansowanych przez firmę Umicore. Łącznie uczestniczyło w nich prawie 150 uczniów. To już czwarta seria wycieczek integracyjnych realizowanych od wiosny 2022 r., których celem jest poznawanie ciekawych zakątków naszej Ojczyzny, ale także poznawanie się nawzajem.

W poprzednich latach uczniowie odwiedzili Złoty Stok, Opole oraz Wrocław. Tym razem młodzież miała okazje poznać Wałbrzych – Starą Kopalnię, Palmiarnię i Zamek Książ. Całodzienne wycieczki były intensywne, ale przyniosły wiele pozytywnych wrażeń. Oczywiście nie zabrakło odpoczynku przy smacznym obiedzie.

W Starej Kopalni przewodnik – górnik wtajemniczył młodych ludzi w arkana swojego zawodu, uczniowie mieli też okazję przejść podziemnymi korytarzami, zobaczyć maszyny górnicze, a nawet popatrzeć z wieży na okolicę. W palmiarni zachwycili się pięknem egzotycznych roślin, urodą pawi, zabawami lemurów. Zamek Książ wyniesiony na wzgórzu, górujący nad malowniczą okolicą, ze swoimi podziemnymi korytarzami i bogatymi komnatami zachwycił i zaciekawił historią księżnej Daisy.

Serdecznie dziękujemy firmie Umicore za sfinansowanie ciekawej, pełnej wrażeń wycieczki integracyjnej dla polskich i ukraińskich uczniów ze szkół: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 5 oraz SP nr 10.

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 449

Nyska Kronika Filmowa – odc. 449

19 lipca 2024  

Dziś w wakacyjnej kronice powiemy o inwestycjach drogowych w gminie. Będzie również o Dniach Twierdzy Nysa, Festiwalu Pierogów nad Jeziorem Nyskim i przygotowaniach Stali Nysa do nadchodzącego sezonu PlusLigi.

Zapraszamy na spektakl ,,Romeo i Julia’’

Zapraszamy na spektakl ,,Romeo i Julia’’

18 lipca 2024  

Ze względu na ogromne zainteresowanie spektaklem ,,Romeo i Julia’’ Williama Szekspira, Teatr Miejski w Nysie ogłasza dodatkowe terminy!

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

17 lipca 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 19 sierpnia 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie