Koncerty

XVII Gala Turnieju Poetyckiego "ORZEC ...

4 października 2023  
Burmistrz Nysy oraz Dyrektor Nyskiego Domu Kultury serdecznie zapraszają na XVII Galę Turnieju Poetyckiego „ORZECH” która odbędzie się na Małej Scenie Nyskiego Domu Kultury w dniu 21.10.2023, o godz. 17.00 / wstęp wolny Rozstrzygnięcie konkursów: 1. Turnieju poetyckiego ” ORZECH” 2. Najciekawsze wykonanie prezentacji multimedialnej na temat twórczości i życia Jerzego Kozarzewskiego Zapraszamy również na koncert „… jeszcze tańczą ogrody”, który odbędzie się na Sali Widowiskowej, godz. 18.00 / cena biletu 50,00 zł bilety do nabycia w kasie NDK oraz w systemie biletowym www.ndk.nysa.pl
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

ZESPÓŁ RAZ DWA TRZY " CZŁOWIEK CZA ...

25 września 2023  
Koncert pod tytułem „Człowiek czasami serce otworzy”   Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski posiedli unikatową umiejętność obserwacji ludzkiej potrzeby bycia kochanym. Koncert złożony z piosenek ich autorstwa nie ma służyć porównaniu ich talentów. To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych usiłowań podejmowanych przez poszczególne bohaterki i bohaterów tych małych dzieł sztuki. Często – jak to bywa w życiu – przypadkowych sytuacji prowokujących burzliwy wzrost napięcia emocjonalnego przeradzającego się w nagłe, zaskakujące, acz nieuniknione np. zakochanie. Postaci z piosenek potrafią zapaść na „chorobę” miłości tak samo szybko, jak mozolnie i z trudem się odkochiwać. Opisać ulotną wymianę spojrzeń, albo spór […]
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

Edith i Marlene

25 września 2023  
Edith i Marlene Eva Pataki „Epizody z życia i przyjaźni dwóch gwiazd” to podtytuł realizowanej sztuki węgierskiej dramatopisarki. W postaci legendarnych artystek – Edith Piaf oraz Marleny Dietrich wcielą się dwie śpiewające aktorki: Karolina Hozer oraz Patrycja Kotlarska. Tekst Evy Pataki to biografie obu gwiazd z iskrzącymi dialogami, namiętnymi scenami będącymi pomostem między piosenkami z repertuaru tych dwóch wielkich artystek, które łączyła przyjaźń, miłość do sceny i uwielbienie fanów.Właśnie piosenki stanowią o sile tego spektaklu. Usłyszymy je z towarzyszeniem sześciu akompaniujących znakomitych muzyków BILETY Zapraszamy!
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

CZERWONE GITARY PLATYNOWY KONCERT

25 września 2023  
Czerwone Gitary  nazywane były polskimi Beatlesami i tak jak Oni w 1969 roku na Targach płytowych w Cannes ( Francja) odebrali nagrodę trophee du MIDEM. Ich popularność w Polsce, Związku Sowieckim, Niemczech i krajach ościennych, dorównywała tej, jaką cieszyła się wielka Czwórka z Liverpoolu. Grupa The Beatles od pięćdziesięciu lat nie istnieje, a Czerwone Gitary nadal występują, nagrywają i nadal odnoszą sukcesy. W roku 2000 CZG zostały laureatem plebiscytu tygodnika „ Polityka” na najlepszy polski zespół muzyczny XX wieku. Dostali też nagrodę „ Prometeusz 2000” za największe osiągnięcia artystyczne w sztuce estradowej i szczególne zasługi dla kultury polskiej.
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

XVII EDYCJA TURNIEJU POETYCKIEGO "ORZ ...

27 lipca 2023  
XVII EDYCJA TURNIEJU POETYCKIEGO im. Jerzego Kozarzewskiego „ORZECH” Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim brać udział wszyscy zainteresowani niezależnie od wieku. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: kat I wiek: do 18 lat ( do 21.10.2023 r) kat II wiek: powyżej 18 lat Zgłoszenia prosimy przesyłać na  adres: instruktormz@ndk.nysa.pl do dnia 21.09.2023 r., do godz. 12:00 Rostrzygnięcie konkursu w dniu 21.10.2023r.
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska