Koncerty

ZESPÓŁ RAZ DWA TRZY " CZŁOWIEK CZA ...

25 września 2023  
Koncert pod tytułem „Człowiek czasami serce otworzy”   Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski posiedli unikatową umiejętność obserwacji ludzkiej potrzeby bycia kochanym. Koncert złożony z piosenek ich autorstwa nie ma służyć porównaniu ich talentów. To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych usiłowań podejmowanych przez poszczególne bohaterki i bohaterów tych małych dzieł sztuki. Często – jak to bywa w życiu – przypadkowych sytuacji prowokujących burzliwy wzrost napięcia emocjonalnego przeradzającego się w nagłe, zaskakujące, acz nieuniknione np. zakochanie. Postaci z piosenek potrafią zapaść na „chorobę” miłości tak samo szybko, jak mozolnie i z trudem się odkochiwać. Opisać ulotną wymianę spojrzeń, albo spór […]
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

Edith i Marlene

25 września 2023  
Edith i Marlene Eva Pataki „Epizody z życia i przyjaźni dwóch gwiazd” to podtytuł realizowanej sztuki węgierskiej dramatopisarki. W postaci legendarnych artystek – Edith Piaf oraz Marleny Dietrich wcielą się dwie śpiewające aktorki: Karolina Hozer oraz Patrycja Kotlarska. Tekst Evy Pataki to biografie obu gwiazd z iskrzącymi dialogami, namiętnymi scenami będącymi pomostem między piosenkami z repertuaru tych dwóch wielkich artystek, które łączyła przyjaźń, miłość do sceny i uwielbienie fanów.Właśnie piosenki stanowią o sile tego spektaklu. Usłyszymy je z towarzyszeniem sześciu akompaniujących znakomitych muzyków BILETY Zapraszamy!
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

CZERWONE GITARY PLATYNOWY KONCERT

25 września 2023  
Czerwone Gitary  nazywane były polskimi Beatlesami i tak jak Oni w 1969 roku na Targach płytowych w Cannes ( Francja) odebrali nagrodę trophee du MIDEM. Ich popularność w Polsce, Związku Sowieckim, Niemczech i krajach ościennych, dorównywała tej, jaką cieszyła się wielka Czwórka z Liverpoolu. Grupa The Beatles od pięćdziesięciu lat nie istnieje, a Czerwone Gitary nadal występują, nagrywają i nadal odnoszą sukcesy. W roku 2000 CZG zostały laureatem plebiscytu tygodnika „ Polityka” na najlepszy polski zespół muzyczny XX wieku. Dostali też nagrodę „ Prometeusz 2000” za największe osiągnięcia artystyczne w sztuce estradowej i szczególne zasługi dla kultury polskiej.
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

XVII EDYCJA TURNIEJU POETYCKIEGO "ORZ ...

27 lipca 2023  
XVII EDYCJA TURNIEJU POETYCKIEGO im. Jerzego Kozarzewskiego „ORZECH” Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim brać udział wszyscy zainteresowani niezależnie od wieku. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: kat I wiek: do 18 lat ( do 21.10.2023 r) kat II wiek: powyżej 18 lat Zgłoszenia prosimy przesyłać na  adres: instruktormz@ndk.nysa.pl do dnia 21.09.2023 r., do godz. 12:00 Rostrzygnięcie konkursu w dniu 21.10.2023r.
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

Letnie Koncerty na Placu Paderewskieg ...

7 lipca 2023  
Koncerty – Plac Paderewskiego Na Placu Paderewskiego znów rządzić będzie muzyka. Koncerty w tym miejscu będą odbywać się przez całe wakacje. Pierwszy koncert zaplanowano na 2 lipca, ostatni odbędzie się 27 sierpnia. Jak co roku, muzyka będzie różnorodna, a swoje muzyczne umiejętności zaprezentują m.in. utalentowani młodzi ludzie z naszego regionu. Koncerty będą rozpoczynać się zawsze o godz. 18.00. Organizatorami są Gmina Nysa i Nyski Dom Kultury. Dodatkowo, podczas słuchania koncertów, będzie można skorzystać ze zdrowotnych walorów pierwszej nyskiej tężni solankowej, którą otwarto 1 czerwca.  
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska