Poezja

SPOTKANIE W RAMACH KLUBU DKK

5 września 2022  
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie zaprasza na spotkanie w ramach klubu DKK- omawiana będzie książka: „WYMAZANA GRANICA. ŚLADAMI II RZECZYPOSPOLITEJ” Tomasza Grzywaczewskiego.  Wstęp wolny.
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

Spotkanie Młodzieżowego Klubu Ksią ...

5 września 2022  
Już 13 września o godzinie 17:00 Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie zaprasza na spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki- w tym dniu omawiana będzie książka „GORZKI SMAK JEJ WIELKIEJ RADOŚĆI”- TAHEREH MAFI. Wstęp wolny.
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

II Nyska Noc Poetów

8 sierpnia 2022  
W dniach 20-21 sierpnia w Nysie czeka nas kolejna odsłona święta poezji. Głównym założeniem wydarzenia jest popularyzacja literatury, szczególnie poezji, a także promocja polskich twórców. To również znakomita okazja do zawierania nowych znajomości, przyjaźni i poszerzenia wiedzy na temat historii Nysy i regionu. To również znakomita okazja do zawierania nowych znajomości, przyjaźni i poszerzenia wiedzy na temat historii naszego pięknego miasta. Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli twórcy z całego kraju i naszego województwa. Program: godz. 17:00 – Musical „Prysły Zmysły” na podstawie tekstów Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego (bilet 30 zł), Mała Scena im. Jerzego Kozarzewskiego godz. 19:00 – Koncert GWIAZDY WIECZORU Leszka Wójtowicza (cena biletu 25 zł), Duża Scena, […]
REDAKTOR: Andrzej Babiński