Wykład

Justyna Janek- W DRODZE - wernisaż w ...

20 października 2022  
Serdecznie zapraszamy 28 października na godzinę 18:00 do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie na wernisaż wystawy W DRODZE. Autorką wystawy jest Justyna Janek.
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

Spotkanie Młodzieżowego Klubu Ksią ...

5 września 2022  
Już 13 września o godzinie 17:00 Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie zaprasza na spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki- w tym dniu omawiana będzie książka „GORZKI SMAK JEJ WIELKIEJ RADOŚĆI”- TAHEREH MAFI. Wstęp wolny.
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

Fashion day w Muzeum - Rodzinne warsz ...

5 września 2022  
Zapraszamy na pierwsze po długiej, pandemicznej przerwie RODZINNE WARSZTATY PLASTYCZNE. Tym razem odbędą się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, a więc za darmo! Obowiązują – jak zawsze – wcześniejsze zapisy: tel. 77 433 20 83, wew. 40 lub e-mail: dzial.ow@muzeum.nysa.pl. Termin: 10.09.2022, godz. 12.00. Obejrzymy nowo otwartą wystawę czasową „Dialogi (nie)oczywiste” i spróbujemy zaprojektować stylowy ubiór zainspirowany strojami historycznymi, pokazanymi na wystawie. Warsztaty poprowadzi Adriana Zalewska-Wąsowicz.
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „N ...

8 czerwca 2022  
Mobilne centrum edukacyjne „Niepodległa” w 2022 roku odwiedzi 40 miejscowości   Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” rozpoczyna tegoroczną podróż po kraju już 22 kwietnia 2022 roku. Historia polskiej niepodległości prezentowana jest na multimedialnej i interaktywnej wystawie przygotowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”. Pierwszym przystankiem na trasie mobilnego centrum edukacyjnego jest podwarszawski Raszyn. Tegoroczna eskapada Wirtualnego Teatru Historii przewiduje odwiedziny w 40 miejscowościach w całej Polsce. Na każdym postoju wystawa będzie dostępna dla zwiedzających bezpłatnie przez trzy dni.   W Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” przedstawiono historię Polski czasu pierwszych lat II Rzeczypospolitej w formie ciekawostek historycznych. Sto lat temu kończył się proces […]
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

Spotkanie autorskie z Przemysławem B ...

1 czerwca 2022  
Spotkanie autorskie z Przemysławem Borkowskim polskim pisarzem, poetą, felietonistą, scenarzystą i artystą kabaretowym. Współtwórcą i aktorem Kabaretu Moralnego Niepokoju. Spotkanie organizowane w ramach 6 edycji Zaczytanego Opolskiego akcji promującej czytelnictwo, zainicjowanej i finansowanej przez Urząd Marszałkowski w Opolu, a realizowanej przez WBP w Opolu, z udziałem bibliotek całego regionu.
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska