Wystwa

Historia makijażu w kulturze

1 marca 2023  
Serdecznie zapraszamy na wykład Teresy Aranowicz ,,Historia makijażu w kulturze” o tym jak zmieniały się kanony piękna na przestrzeni wieków. Spotkanie odbędzie się 9 marca o godz. 17.00 w Czytelni Czasopism. Po wykładzie, z okazji Dnia Kobiet, zapraszamy uczestników na słodki poczęstunek. Historia ozdabiania twarzy i ciała jest niemal tak długa, jak rozwój cywilizacji. Upiększały się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Między innymi pudrowano twarz ochrą, do malowania ust używano sztyftów z wosku, a oczy przyciemniano czarnym węglem. O tym jak przebiegała ewolucja makijażu na przestrzeni wieków opowie Teresa Aranowicz. Ponadto już niedługo szykuje się prawdziwa gratka dla wielbicieli […]
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

Justyna Janek- W DRODZE - wernisaż w ...

20 października 2022  
Serdecznie zapraszamy 28 października na godzinę 18:00 do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nysie na wernisaż wystawy W DRODZE. Autorką wystawy jest Justyna Janek.
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

ZE STALI I SZKŁA- HISTORIA ZBIORNIKA ...

5 września 2022  
Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie pt. „Ze stali i szkła – Historia Zbiornika Otmuchowskiego” od 17-18 września, start o godzinie 12:00 w budynku przy ul. Biskupa Jarosława 11 w Nysie.  
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

Ze stali i szkła - Historia Zbiornik ...

5 września 2022  
Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na wystawę pt. „Ze stali i szkła – Historia Zbiornika Otmuchowskiego”, która dostępna będzie w terminie  17.09.2022 – 13.11.2022 r. w budynku przy ul. Biskupa Jarosława 11 w Nysie. Wernisaż wystawy odbędzie się 16 września (piątek) o godzinie 18.00. Wstęp zarówno na wernisaż, jak i wystawę jest bezpłatny!
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

EDD - oprowadzanie po wystawie czasow ...

5 września 2022  
W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Połączeni dziedzictwem” zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Dialogi (nie)oczywiste”. Wystawa łączy dawne tradycje modowe i rzemieślnicze ze sztuką współczesną, sztuki wizualne ze sztuką dźwięku oraz poezją. Oprowadza kuratorka wystawy – Adriana Zalewska-Wąsowicz.
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska