Wystwa

Wystawa w Muzeum Powiatowym !

26 Sierpień 2020 r. /  
„Otmuchów – dawna kasztelania biskupów wrocławskich” Wystawa czynna: 29.08.2020 – 31.10.2020 Kurator wystawy: Adrian Dwornicki Otmuchów – małe miasto z bogatą historią w najbliższym czasie odsłoni swoje dziedzictwo przed zwiedzającymi Muzeum Powiatowe w Nysie. Miasto, z powodu pięknej panoramy zwane „śląskim Salzburgiem”, zachowało liczne zabytki świadczące o niegdysiejszej jego świetności, w czasach gdy było własnością biskupów wrocławskich. To i nie tylko to będzie można odkryć dzięki wyjątkowej wystawie, na której zaprezentowane zostaną również kolekcje pocztówek zgromadzone przez inicjatora wystawy, Adriana Dwornickiego, uzupełnione o bogate zbiory dotyczące Otmuchowa, znajdujące się w Muzeum Powiatowym w Nysie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy!
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

Stulecie zwycięstwa - Bitwa Warszaws ...

13 Sierpień 2020 r. /  
Kolejna wystawa edukacyjna w Nysie stanie na Placu Jana Pawła II, przy Urzędzie Miejskim w Nysie. Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” pomyślana została jako materiał popularnonaukowy pomocny w uczczeniu setnej rocznicy zwycięskiej dla Polaków Bitwy Warszawskiej. Przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami.  
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Wieczór forteczny

22 Lipiec 2020 r. /  
Nyski Dom Kultury zaprasza w najbliższą niedzilę na Fort Prusy (ul.Obrońców Tobruku). Czeka nas ciekawe wydarzenie – „Wieczór forteczny”. W programie m.in. spacer z przewodnikiem, animacje dla dzieci i projekcja filmu.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Gruzja oczami Anastazji

30 Styczeń 2020 r. /  
„Gruzja oczami Anastazji” to najnowsza wystawa w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie.
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Węgierska dusza i wyobraźnia - rze ...

30 Styczeń 2020 r. /  
Wystawa czynna: 07.02.2020 – 08.03.2020 Kurator wystawy: Edward Hałajko Wernisaż z udziałem Artysty: 07.02.2020, godz. 17.00 Podczas wernisażu gościć będziemy samego Artystę – LAJOSA GYŐRFIEGO, a także emerytowanego ambasadora ÁKOSA ENGELMAYERA oraz dyrektora Węgierskiego Instytutu Kultury JÁNOSA TISCHLERA. Wystawa zrealizowana we współpracy z Węgierskim Instytutem Kultury.
REDAKTOR: Andrzej Babiński