Wystwa

Finisaż 31. SALONU NGA

28 Lipiec 2021 r. /  
Zapraszamy na finisaż – uroczyste zamknięcie wystawy “31. SALON Nyskiej Grupy Artystycznej”. Poza spotkaniem z muzyką i z artystami, atrakcją wieczoru będzie tradycyjna loteria, w której będzie można wygrać jedną z prac podarowanych przez artystów biorących udział w wystawie. Tegoroczna loteria odbędzie się w nowej, rozciągniętej w czasie, formie: 1. Losy można kupić: – w muzealnej kasie do dnia losowania włącznie – dokonując przedpłaty na konto: 39 8872 1026 0031 5061 2000 0010 Bank Spółdzielczy w Otmuchowie, Oddział w Nysie, do 03.08.2021 r. – w tytule przelewu należy zamieścić formułę: „losy Salon NGA 2021” oraz adres mailowy, na który wyślemy […]
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

Muzeum ponownie otwarte dla zwiedzaj ...

4 Luty 2021 r. /  
Już od 2 lutego 2021 r. Muzeum Powiatowe jest otwarte od wtorku do piątku w godz. 9.00 -15.45 i w soboty w godz. 10.00-15.00. Podczas zwiedzania obowiązują reguły bezpieczeństwa sanitarnego związane z pandemią określone poniżej:  Preferujemy płatność KARTĄ. Ekspozycję mogą zwiedzać pojedyncze osoby, pary i małe grupy rodzinne, z zachowaniem 1,5 metrowych odstępów. Osoby te powinny mieć zakryte usta i nos oraz zdezynfekować ręce przed rozpoczęciem zwiedzania. Dozownik z płynem do dezynfekcji rąk zostanie udostępniony zwiedzającym przy wejściu do budynku muzeum. Obowiązuje wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie grup zorganizowanych (tel. 77 433 20 83) Przestrzenią, w której można oczekiwać na możliwość zwiedzania, […]
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

Wystawa w Muzeum Powiatowym !

26 Sierpień 2020 r. /  
“Otmuchów – dawna kasztelania biskupów wrocławskich” Wystawa czynna: 29.08.2020 – 31.10.2020 Kurator wystawy: Adrian Dwornicki Otmuchów – małe miasto z bogatą historią w najbliższym czasie odsłoni swoje dziedzictwo przed zwiedzającymi Muzeum Powiatowe w Nysie. Miasto, z powodu pięknej panoramy zwane „śląskim Salzburgiem”, zachowało liczne zabytki świadczące o niegdysiejszej jego świetności, w czasach gdy było własnością biskupów wrocławskich. To i nie tylko to będzie można odkryć dzięki wyjątkowej wystawie, na której zaprezentowane zostaną również kolekcje pocztówek zgromadzone przez inicjatora wystawy, Adriana Dwornickiego, uzupełnione o bogate zbiory dotyczące Otmuchowa, znajdujące się w Muzeum Powiatowym w Nysie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy!
REDAKTOR: Natalia Wiśniewska

Stulecie zwycięstwa - Bitwa Warszaws ...

13 Sierpień 2020 r. /  
Kolejna wystawa edukacyjna w Nysie stanie na Placu Jana Pawła II, przy Urzędzie Miejskim w Nysie. Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” pomyślana została jako materiał popularnonaukowy pomocny w uczczeniu setnej rocznicy zwycięskiej dla Polaków Bitwy Warszawskiej. Przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami.  
REDAKTOR: Andrzej Babiński

Wieczór forteczny

22 Lipiec 2020 r. /  
Nyski Dom Kultury zaprasza w najbliższą niedzilę na Fort Prusy (ul.Obrońców Tobruku). Czeka nas ciekawe wydarzenie – „Wieczór forteczny”. W programie m.in. spacer z przewodnikiem, animacje dla dzieci i projekcja filmu.
REDAKTOR: Andrzej Babiński