Pogoda w Nysie

Niedziela 05.02.2023
Agaty, Adelajdy i Izydora
-2°C
PM10 - 12 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
BAŁWANEK O GORĄCYM SERCU

BAŁWANEK O GORĄCYM SERCU

Kategoria: Koncerty Rozrywka zajęcia dla dzieci
Opublikowano: 29 listopada 2022
DRUKUJ
Nyski Dom Kultury na ten rok ma piękny spektakl połączony oczywiście z wizytą  Świętego 🙂
wzruszająca historia „BAŁWANEK O GORĄCYM SERCU”. Piekny spektakl, po spektaklu przyjdzie  Swiety Mikolaj.
Przedszkola
Szkoły podstawowe klasy I-III 

Zostały wolne terminy na dzień:
5 grudzień 2022 , godz. 8:45, 10:30

6 grudzień 2022, godz. 8:45
 

koszt: 20,00 zł/osoba
zapisy przyjmujemy do dnia 25 listopada 2022 roku pod numerem telefonu:                790 897 331 , 694 082 894
Zima to wyjątkowa pora roku, która zachwyca pełnią tajemnic, spełnia najskrytsze marzenia, a sny przemienia w najprawdziwszą jawę. Wtedy śpiewamy kolędy, łamiemy się opłatkiem, a z prezentami do drzwi puka św Mikołaj. Wtedy również lepimy, wyjątkowego, zimowego przyjaciela.
W naszym spektaklu Zosia i Jurek również postanawiają go ulepić. Rodzeństwo w zabawie obdarowuje bałwana pluszowym sercem. Nie przypuszcza jednak, że zwykły żart przemieni zimne kule śniegu w żywego, prawdziwego Bałwanka. Jednak sielanka nie trwa długo, między kochające się rodzeństwo, wkrada się zazdrość i brak zrozumienia. W wyniku czego Bałwanek musi odejść, gubi się i nie wie jak wrócić domu.
Nasze przedstawienie to wyjątkowa opowieść o przyjaźni i poświęceniu, zazdrości i zrozumieniu. To historia, która wzrusza i rozbawia do łez. Doskonała na długie, zimowe wieczory. Najważniejsze jednak, że to opowieść, która łączy pokolenia i pozwala doskonale bawić się małym i dużym.
Troje aktorów, siedem postaci, profesjonalne kostiumy i doskonale skomponowana muzyka; to przepis na dobrą zabawę w zimowej scenerii. Nigdy nie widziałeś bałwanka z bijącym, prawdziwym sercem? Chcesz wiedzieć jak skończy się ta historia? Przyjdź i sprawdź. Zapraszamy
Redaktor: Natalia Wiśniewska

Polecane aktualności:

Nyska Kronika Filmowa – odc. 374

Nyska Kronika Filmowa – odc. 374

3 lutego 2023  
Aktualności

Stadion Miejski zmieni się nie do poznania! Już w 2024r. będzie tętnił życiem. Dziś w kronice powiemy także o pierwszym roczku żłobka „Dzwoneczek” i feriach bez nudy w naszej gminie. Będzie się działo m.in. na miejskim lodowisku.

I urodziny żłobka „Dzwoneczek”

I urodziny żłobka „Dzwoneczek”

2 lutego 2023  
Aktualności

Trzeci miejski żłobek ma już dwanaście miesięcy! Z tej okazji w placówce zorganizowano radosną uroczystość. Najważniejszy był dziś uśmiech na twarzach najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Ferie w Gminie Nysa

Ferie w Gminie Nysa

2 lutego 2023  
Aktualności

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. W naszej gminie uczniowie z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę! Wśród licznych atrakcji przygotowano m.in. filmowe poranki, zabawy z robotami Photon, turnieje popularnych gier planszowych, zabawę Walentynkową i Bal Przebierańców na lodowisku, a także rozmaite ciekawe warsztaty. 

Harmonogram – rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Nysa

Harmonogram – rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Nysa

2 lutego 2023  
Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z treścią załączonego zarządzenia nr 1779/2023 Burmistrza Nysy, ustalającego terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Nysa na rok szkolny 2023/2024.

EFS Opolskie