Pogoda w Nysie

Niedziela 05.02.2023
Agaty, Adelajdy i Izydora
-2°C
PM10 - 16 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Edith i Marlene

Edith i Marlene

Kategoria: Poezja Rozrywka
Opublikowano: 3 listopada 2022
DRUKUJ

Zapraszamy na niezwykłe teatralne wydarzenie.

 

2 października 2022 r. odbyła się premiera spektaklu
Evy Pataki: „Edith i Marlene”

 

Zapraszamy na kolejne terminy spektakli:

– 18 listopada – bilety

– 20 listopada – bilety

„Epizody z życia i przyjaźni dwóch gwiazd” to podtytuł realizowanej sztuki węgierskiej dramatopisarki. W postaci legendarnych artystek – Edith Piaf oraz Marleny Dietrich wcielą się dwie śpiewające aktorki: Karolina Hozer oraz Patrycja Kotlarska.

Tekst Evy Pataki to biografie obu gwiazd z iskrzącymi dialogami, namiętnymi scenami będącymi pomostem między piosenkami z repertuaru tych dwóch wielkich artystek, które łączyła przyjaźń, miłość do sceny i uwielbienie fanów.

Właśnie piosenki stanowią o sile tego spektaklu. Usłyszymy je z towarzyszeniem sześciu akompaniujących znakomitych muzyków z Tomaszem Wojdyła w roli pianisty-dyrygenta.

Spektakl wyreżyserował Zbigniew Kułagowski, aranżacja i kierownictwo muzyczne – Robert Obcowski, polskie teksty piosenek: Andrzej Ozga.

Redaktor: Natalia Wiśniewska

Polecane aktualności:

Nyska Kronika Filmowa – odc. 374

Nyska Kronika Filmowa – odc. 374

3 lutego 2023  
Aktualności

Stadion Miejski zmieni się nie do poznania! Już w 2024r. będzie tętnił życiem. Dziś w kronice powiemy także o pierwszym roczku żłobka „Dzwoneczek” i feriach bez nudy w naszej gminie. Będzie się działo m.in. na miejskim lodowisku.

I urodziny żłobka „Dzwoneczek”

I urodziny żłobka „Dzwoneczek”

2 lutego 2023  
Aktualności

Trzeci miejski żłobek ma już dwanaście miesięcy! Z tej okazji w placówce zorganizowano radosną uroczystość. Najważniejszy był dziś uśmiech na twarzach najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Ferie w Gminie Nysa

Ferie w Gminie Nysa

2 lutego 2023  
Aktualności

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. W naszej gminie uczniowie z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę! Wśród licznych atrakcji przygotowano m.in. filmowe poranki, zabawy z robotami Photon, turnieje popularnych gier planszowych, zabawę Walentynkową i Bal Przebierańców na lodowisku, a także rozmaite ciekawe warsztaty. 

Harmonogram – rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Nysa

Harmonogram – rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Nysa

2 lutego 2023  
Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z treścią załączonego zarządzenia nr 1779/2023 Burmistrza Nysy, ustalającego terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Nysa na rok szkolny 2023/2024.

EFS Opolskie