III LETNIA GALA TAŃCA

III LETNIA GALA TAŃCA

Kategoria:
Opublikowano: 8 maja 2024
DRUKUJ
Serdecznie zapraszamy do udziału w III Letniej Gali Tańca, która odbędzie się 9 czerwca 2024 r. o godz. 16:00 w Nyskim Domu Kultury.

Letnia Gala Tańca to  niezwykłe wydarzenie podczas, którego będzie można zobaczyć przede wszystkim pokazy tańca orientalnego w wykonaniu  znakomitych polskich artystek i zespołów cenionych zarówno w kraju, jak i za granicą. Dwie pierwsze edycje wydarzenia cieszyły się ogromną popularnością. Poprzednia edycja zgromadziła publiczność w liczbie ponad 300 osób. W występach na scenie Nyskiego Domu Kultury udział wzięło blisko 100 tancerzy, którzy zaprezentowali 40 choreografii.
Główną gwiazdą tegorocznej gali będzie David Katolicky z Czech, jeden z najlepszych tancerzy orientalnych na świecie.

W tym roku podczas III Letniej Gali Tańca będziemy mogli podziwiać 35 choreografii. Na scenie wystąpią solistki i zespoły tańca orientalnego z Polski, Czech i Ukrainy, a także zobaczymy taniec towarzyski i nowoczesny, w tym także hip-hop/breaking. Na scenie nie zabraknie pokazów tańca dzieci. Na scenie NDK zobaczymy m.in. utalentowaną Wiktorię Mientus, ćwierćfinalistkę konkursu Miss Polski, Tatianę Kowalczyk liderkę zespołu Kaszmir z Ozimka czy Agatę Zakrzewską właścicielkę Szkoły Tańca Hamsa z Warszawy. Ponadto będziemy mogli podziwiać zespół Aysun z Czech.
W sobotę (08.06.2024 r.) w ramach III Letniej Gali Tańca w godz. od 10:00 do 14:00 w NDK odbędą się warsztaty, które poprowadzi dla wszystkich zainteresowanych David Katolicky, tancerz i choreograf z Zliny, który od ponad 10 lat zajmuje się tańcem orientalnym. Regularnie kształci się u wykładowców krajowych i zagranicznych. David zajmuje się klasycznymi, nowoczesnymi i folklorystycznymi stylami tańca orientalnego, ale przede wszystkim tańczy baladi i shaabi. Wraz z tancerkami Sachmarą i Nareenem współorganizował festiwal tańca w Zlínie. Obecnie prowadzi regularne kursy w Brno Dance Center, ale oprócz kursów regularnie występuje i uczy na festiwalach i wydarzeniach tanecznych w całej Republice Czeskiej, Słowacji, Polsce, Austrii, Niemczech i Grecji. Zdobył I miejsce na Pressburg Dance Fest 2013 w Bratysławie w kategorii profesjonalne baladi/shaabi.

Zapisy na warsztaty: wojtekania70@o2.pl
Redaktor: Natalia Wiśniewska

Polecane aktualności:

Nyska Kronika Filmowa – odc. 441

Nyska Kronika Filmowa – odc. 441

24 maja 2024  
Aktualności

Ruszyły Dni Nysy! Zapraszamy do świętowania. W kronice powiemy też o akcji służb nad rzeką, pikniku z mundurówką i akademii piłkarskiej dla dzieci.

Porządek obrad II Sesji Rady Miejskiej w Nysie

Porządek obrad II Sesji Rady Miejskiej w Nysie

21 maja 2024  
Aktualności

Porządek II
Sesji Rady Miejskiej w Nysie
w dniu 28 maja 2024 roku, godz. 8.30

Nysanie ze złotym medalem!

Nysanie ze złotym medalem!

21 maja 2024  
Aktualności

Znakomity występ Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej w Otwartych Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate WKF. Zawody odbyły się 18.05.2024 w Prudniku.

Spotkania informacyjne „Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”

Spotkania informacyjne „Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”

21 maja 2024  
Aktualności

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim serdecznie zaprasza na spotkania informacyjne pn. Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

EFS Opolskie