kameralny koncert w nyskiej Bazylice !

kameralny koncert w nyskiej Bazylice !

Kategoria: Koncerty Rozrywka
Opublikowano: 17 października 2022
DRUKUJ

Już w najbliższą niedzielę, 23 października 2022 r. o godz. 18:00 w nyskiej Bazylice odbędzie się koncert kameralny w ramach VII Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga. Sopranistka Katarzyna Hołysz oraz organistka Bogna Nowowiejska–Bielawska wykonają pieśni Feliksa Nowowiejskiego. Wstęp wolny!

23.10.2022, NIEDZIELA, 17:00-18:00

Bazylika św. Jakuba St. Apostoła i św. Agnieszki w Nysie

NIE TYLKO SCHLAG – KRAJOBRAZ MUZYCZNY ŚLĄSKA Katarzyna Hołysz (Poznań) – sopran Bogna Nowowiejska–Bielawska (Poznań) – organy W programie: pieśni F. Nowowiejskiego Cały program i życiorysy artystek:

https://fundacjadobrejmuzyki.pl/wydarzenie/koncert-katarzyna-holysz-sopran-i-bogna-nowowiejska-bielawska-organy/

Mimo że Bazylika w Nysie wyposażona jest w organy innej firm niż Schlag, dla ukazania muzycznego kontekstu organizatorzy chcą zaprezentować także inne instrumenty, które powstawały w podobnym okresie jak organy Schlaga. Stąd w ramach Festiwalu Schlaga 3 koncerty w ramach podcyklu ”Nie tylko Schlag – krajobraz muzyczny Śląska”.

Festiwal potrwa aż do lutego 2023, a kolejne koncerty odbędą się w Świdnicy.

Projekt „VII Festiwal Organowy im. Christiana Schlaga” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, oraz ze środków Fundacji PZU, Gminy Miasta Świdnica i Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Redaktor: Natalia Wiśniewska

Polecane aktualności:

KONSULTACJE SPOŁECZNE – PROJEKT PLANU TRANSPORTOWEGO

KONSULTACJE SPOŁECZNE – PROJEKT PLANU TRANSPORTOWEGO

27 maja 2024  
Aktualności

Burmistrz Nysy informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu dokumentu pn. „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w gminnych przewozach pasażerskich na obszarze Gminy Nysa i Gminy Otmuchów” oraz podaje do publicznej wiadomości informację o rozpoczęciu konsultacji społecznych ww. projektu dokumentu.

Udany powrót Dni Nysy!

Udany powrót Dni Nysy!

27 maja 2024  
Aktualności

Świetne nagłośnienie, dobra zabawa w rytm muzyki gwiazd estrady i integracja mieszkańców. Dni Nysy 2024 uznajemy za udane! Najwięcej braw otrzymała za swój występ Margaret.

Święto Województwa Opolskiego

Święto Województwa Opolskiego

27 maja 2024  
Aktualności

Urząd Marszałkowski zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy z okazji Święta Województwa Opolskiego. W zespole parkowo-pałacowym w Mosznej będzie czekało wiele atrakcji.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 441

Nyska Kronika Filmowa – odc. 441

24 maja 2024  
Aktualności

Ruszyły Dni Nysy! Zapraszamy do świętowania. W kronice powiemy też o akcji służb nad rzeką, pikniku z mundurówką i akademii piłkarskiej dla dzieci.

EFS Opolskie