Letnia Gala Tańca

Letnia Gala Tańca

Kategoria: Festiwal Rozrywka
Opublikowano: 1 czerwca 2022
DRUKUJ
Letnia Gala Tańca to niezwykłe wydarzenie podczas, którego będzie można zobaczyć pokazy tańca orientalnego w wykonaniu gospodarzy, czyli zespołu „Nashita Bellydance Group” oraz zaproszonych gości. Do Nysy zjadą się tancerki z całej Polski w tym m.in. z Warszawy, Krakowa, Jeleniej Góry, Oleśnicy, Opola, Ozimka czy Świętochłowic.
To pierwsze, tak duże wydarzenie w Nysie i wyjątkowa okazja zobaczyć na scenie znakomite polskie artystki i zespoły cenione zarówno w kraju, jak i za granicą. W Nysie wystąpi 100 tancerzy, którzy łącznie przygotowali łącznie 35 choreografii. Wśród gwiazd wieczoru, wystąpią tancerki znane na arenie międzynarodowej m.in. w Chinach, Grecji czy na Ukrainie. W Nysie wystąpią Patrycja Marzec z Krakowa, Tatiana Kowalczyk z Ozimka czy Agata Zakrzewska z Warszawy. Warto wspomnieć, że na scenie Nyskiego Domu Kultury zatańczy również utalentowana Wiktoria Mientus, ćwierćfinalistka konkursu Miss Polonia.
Na scenie poza tańcem orientalnym, będzie można oglądać również taniec nowoczesny, a poziom widowiska będzie bardzo wysoki bo na scenie wystąpią półfinaliści programu Mam Talent – zespół Scorpion Dance Team.
W tym samym dniu odbędą się także warsztaty, które poprowadzi dla wszystkich zainteresowanych (zapisy poprzez e-mail: wojtekania70@o2.pl) – Patrycja Marzec – profesjonalna tancerka orientalna ceniona w kraju jak i za granicą. Medalistka w kilku kategoriach Mistrzostw Świata International Dance Federation (Węgry), wielokrotna zwyciężczyni Eastern European Oriental Championship (Mistrzostwa Europy Wschodniej w Tańcu Orientalnym), Vice Miss Cyrpus Orient Festival (Cypr), wielokrotna mistrzyni Ukrainian Cup (Ukraina, Kijów, Donieck). Zwyciężczyni oraz medalistka wielu prestiżowych międzynarodowych festiwali takich jak m.in.: Eilat Festival (Izrael), Oriental Marathon Festival (Francja) , Let’s dance Festival (Czechy), Yalla Raks Festival (Włochy), Summer Kiev Rest’n’ Fest (Ukraina), Oriental Love Festival (Serbia). Zapraszana na festiale oraz warsztaty w Chinach. Jest projektantką i właścicielką firmy PM Style zajmującej się produkcją profesjonalnych kostiumów do tańca orientalnego. Ponadto jest organizatorką licznych warsztatów tanecznych.
Ten wieczór dostarczy wiele wrażeń i emocji artystycznych. Zapraszamy serdecznie
Redaktor: Natalia Wiśniewska

Polecane aktualności:

Zabierz swoje serca na spacer

Zabierz swoje serca na spacer

28 maja 2024  
Aktualności

„Zabierz swoje serce na spacer” tym razem podczas Święta Województwa Opolskiego w Mosznej! To doskonała okazja do zadbania o swoje serce!

KONSULTACJE SPOŁECZNE – PROJEKT PLANU TRANSPORTOWEGO

KONSULTACJE SPOŁECZNE – PROJEKT PLANU TRANSPORTOWEGO

27 maja 2024  
Aktualności

Burmistrz Nysy informuje o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu dokumentu pn. „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w gminnych przewozach pasażerskich na obszarze Gminy Nysa i Gminy Otmuchów” oraz podaje do publicznej wiadomości informację o rozpoczęciu konsultacji społecznych ww. projektu dokumentu.

Udany powrót Dni Nysy!

Udany powrót Dni Nysy!

27 maja 2024  
Aktualności

Świetne nagłośnienie, dobra zabawa w rytm muzyki gwiazd estrady i integracja mieszkańców. Dni Nysy 2024 uznajemy za udane! Najwięcej braw otrzymała za swój występ Margaret.

Święto Województwa Opolskiego

Święto Województwa Opolskiego

27 maja 2024  
Aktualności

Urząd Marszałkowski zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy z okazji Święta Województwa Opolskiego. W zespole parkowo-pałacowym w Mosznej będzie czekało wiele atrakcji.

EFS Opolskie