Musical „Jonasz”

Musical „Jonasz”

Kategoria: Rozrywka
Opublikowano: 6 kwietnia 2022
DRUKUJ

Druga premiera (po ” Komplementach dla Najpiękniejszej”) w autorskim „Teatrze Kozubka”.

Nyskie przedstawienie to już piąta inscenizacja musicalu „Jonasz”,  który swoją prapremierę miał w 1995 roku. Spektakl wkrótce potem doczekał się dwóch  wersji kameralnych (w Krakowskim Teatrze Biblijnym i  macierzystym Teatrze A) zaś w 2018 roku zgromadził kilkunastotysięczną publiczność podczas ostatniej premiery w katowickim Spodku.

Od swojego powstania został zagrany gościnnie na scenach w całej Polsce ponad tysiąc razy.

Obecna inscenizacja jest koprodukcją Teatru Kozubka, Parafii MB Bolesnej w Nysie i Nyskiego Teatru Miejskiego.

Spektakl reżyseruje autor scenariusza i wcześniejszych inscenizacji „Jonasza” Mariusz Kozubek (do oryginalnej muzyki Marcina Dzwonowskiego). Rolę tytułową kreuje odtwórca głównej roli z  katowickiego Spodka Piotr Solorz, zaś na scenie partneruje mu w scenach zbiorowych między innymi młodzież Nysy (uczestnicząca w poprzedzających premierę warsztatach artystycznych).

Aktorom towarzyszy zespół muzyczny pod kierownictwem Kacpra Treli.

Nyska inscenizacja jest swoistego rodzaju eksperymentem artystycznym, polegającym na przygotowaniu premiery spektaklu teatralnego z gościnnym udziałem grupy młodych woluntariuszy, pochodzących z miejsca aktualnej realizacji scenicznego przedsięwzięcia.

Obecna w całej działalności teatralnej Mariusza Kozubka idea, aby czynić Teatr środowiskiem spotkania różnych środowisk i tym razem kształtuje model artystycznego działania.  Dla Autora Teatr to przede wszystkim przestrzeń wymiany energii między  profesjonalistami i uzdolnionymi amatorami, wspolnototwórcze działanie zorientowane na świat fundamentalnych wartości, twórczej gry w którą wkalkulowane jest zawsze ryzyko częściowego „nie wiem”.

To wreszcie okazja do przygody w której ubóstwo środków wcale nie przeszkadza w ostatecznym, spektakularnym finale działań.

Premiera planowana jest na scenie Nyskiego Teatru Miejskiego 11 kwietnia 2022 r. o godzinie 18.00. Towarzyszyć jej będą cztery zamknięte pokazy przedstawienia, realizowane w ramach rekolekcji wielkopostnych.

Bilety: 10 zł normalny, 5 zł ulgowy.

Redaktor: Natalia Wiśniewska

Polecane aktualności:

Porządek obrad II Sesji Rady Miejskiej w Nysie

Porządek obrad II Sesji Rady Miejskiej w Nysie

21 maja 2024  
Aktualności

Porządek II
Sesji Rady Miejskiej w Nysie
w dniu 28 maja 2024 roku, godz. 8.30

Nysanie ze złotym medalem!

Nysanie ze złotym medalem!

21 maja 2024  
Aktualności

Znakomity występ Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej w Otwartych Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate WKF. Zawody odbyły się 18.05.2024 w Prudniku.

Spotkania informacyjne „Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”

Spotkania informacyjne „Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej”

21 maja 2024  
Aktualności

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie opolskim serdecznie zaprasza na spotkania informacyjne pn. Fundusze Europejskie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Piknik na rzecz bezdomnych zwierząt „podaj łapę”

Piknik na rzecz bezdomnych zwierząt „podaj łapę”

21 maja 2024  
Aktualności

9 czerwca wraz z wolontariuszami i uczestnikami projektu „PODAJ ŁAPĘ! Budowanie wolontariatu i tutoringu rówieśniczego”, Fundacja Plan B organizuje otwarty piknik na rzecz bezdomnych zwierząt pod Honorowym Patronatem Burmistrza Nysy.

EFS Opolskie