
Znalezisko przy ul. Żwirki i Wigury w Nysie
W czwartek, 17 kwietnia 2025 r., podczas prac ziemnych przy ul. Żwirki i Wigury (na wysokości budynku nr 23), natrafiono na skupisko ludzkich kości.
Właśnie mija 25 lat od tragicznej powodzi, która dotknęła Nysę w 1997 roku. Nyski Dom Kultury im. Wandy Pawlik przypomina atmosferę tamtych dni na wystawie zdjęć „Powodź Tysiaclecia – Nysa 1997”. W fotografii Zbigniewa Walewskiego który utrwalił dramatyczne chwile i zalane tereny. Zdjęcia będą prezentowane na dziedzińcu Bastionu św. Jadwigi od 05.07 do 15.08.2022 r.
Zapewne wszyscy pamiętają dramatyczny przebieg powodzi, która dwadzieścia pięć lat temu dotknęła Nysę. Tysiące osób uwięzionych we własnych mieszkaniach, dostarczanie im amfibiami żywności i wody pitnej, akcje ratunkowe przeprowadzane przez wojsko i straż pożarną, całe osiedla zalane przez wodę – takie obrazy transmitowane przez wszystkie stacje telewizyjne pozostały w pamięci Polaków. Dzisiaj coraz mniej śladów przypomina o sile żywiołu, jakiemu przyszło stawić czoło nysianom.
W czwartek, 17 kwietnia 2025 r., podczas prac ziemnych przy ul. Żwirki i Wigury (na wysokości budynku nr 23), natrafiono na skupisko ludzkich kości.
Wobec rosnących obaw związanych z wzrastającym poziomem wody w Jeziorze Nyskim ponownie informujemy, iż celem tak wysokiego piętrzenia wody na zbiorniku jest sprawdzenie szczelności zapory.
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy serdeczne życzenia zdrowia, radości i spokoju. Niech ten wyjątkowy czas przyniesie chwilę wytchnienia od codziennych trosk, a także napełni serca nadzieją, miłością i optymizmem na nadchodzące dni.
Wraz z nadejściem cieplejszych dni, na nowo ożyła multimedialna fontanna na Rynku. Sezon oficjalnie rozpoczął się, a fontanna ponownie zachwyca odwiedzających nie tylko widowiskowymi pokazami świetlnymi i wodnymi, ale także starannie dobraną oprawą muzyczną.